Huvitegevuse ja spordipiirangud

Vabariigi valitsus on kehtestanud alates 14. detsembrist rangemad piirangud COVID-19 leviku tõkestamiseks. Piirangud on leitavad siit.

Juhend treeningute läbiviimiseks siseruumides ja vabas õhus alates 14.12.2020;
Juhend spordivõistluste korraldamise alates 14.12.2020.

  • Sport väli- ja sisetingimustes alates 14. detsembrist kuni 3. jaanuarini (k.a.)

Sisetingimustes on lubatud üksnes e-lahendustega distantsilt tehtav või kontaktivaba individuaaltegevus ja –treening, mida võib teha koos juhendajaga (nt personaaltreeneriga). Kehtib 2+2 reegel ning kanda tuleb maski. Maskikandmise kohustus ei laiene alla 12-aastastele lastele või kui maski ei saa kanda tervislike põhjustel või töö ja tegevuse iseloomu tõttu. Ühiskasutatavaid esemeid tuleb desinfitseerida pärast igakordset kasutust.

Välitingimustes tohib sportida kuni 10-liikmelistes rühmades, millele võib lisanduda treener või juhendaja ja peab olema tagatud, et kokku ei puututa teiste rühmadega.

Piirangut ei kohaldata spordialaliidu võistlussüsteemis toimuvale professionaalsele sporditegevusele, sealhulgas täiskasvanute ja noorte koondiste liikmetele ja kandidaatidele ning võistkondlike alade meistriliigade mängijatele, riigi sõjalise kaitsega ja siseturvalisusega seotud tegevustele ning erivajadustega inimestele.

Kuni 3. jaanuarini (k.a.) 2021 ei ole spordi- ja liikumisüritused lubatud.

Posted by Sigrid Kontus