Kahekordne juuniorite maailmameister, Robin Jäätma, tuli 2021.a Yanktonis toimunud vibulaskmise maailmameistrivõistlustel pronksmedalile

Kvalifikatsioonivõistluse lõpetas Robin Jäätma 11 kohal, lastes sellel 694 silma. Esimese duelliringi oli Robin vaba ning edasi alistas Sloveenia laskuri Stas Modici 146:145, hispaanlase Jesus Jacinto Perez Gonzaleze 148:146 ja tasavägises duellis lisanooltega (146:146 ja 10:9) lõuna-korealase Yonghee Choist´i tulemusega 146:146 ja 10:9.

Veerandfinaalis läks Robin Jäätma kokku kanadalase Christopher Perkinsiga ning jäi kohe alguses 2 silmaga kaotusseisu, kuid tuli sellest väga pingelisest olukorrast välja ning alistas tasavägises duellis ka Perkinsi, tulemusega 141:140.  Poolfinaali vastaseks oli Jäätmale hollandlane Mike Schloesser, kes muuhulgas lõpetas eelringid 2.kohal, 700 silmaga – kohe alguses läks hollandlane võistlust juhtima 3 silmaga nind laskmiste kestel kasvatas oma edu veelgi. Schloesser alistas Jäätma poolfinaalis tulemusega 144:140.

Poolfinaali kaotus viis Robin Jäätma pronksimatši, taanlase Mathias Fullertoni vastu – see duell kujunes Yanktoni tuulistes oludes väga tasavägiseks laskmiseks ning jällegi läks vaja lisanooli – duell lõppes tulemusega 141:141 ja 10:9. Robin Jäätma võitis pronksmedali.

Robin kommenteeris oma laskmist MM-il järgmiselt: Suutsin ennast õigel ajal kokkuvõtta ning lasta 10 siis kui vaja. Ilm oli tuuline ning see tegi kõik raskemaks aga olud olid kõigil samad. Ega võitmine polegi lihtne ning ühe aastaga ei saa kõiki MM-e ära võita, nagu öeldakse siis tark ei torma.”

Robini treener ja ema, Maarika Jäätma, märkis peale medalivõitu järgmist: “Mitte ükski duelli võit ei tulnud kergelt. Tuul oli väga muutlik ja tugev, mis tegi kõik veel keerulisemaks. Robin suutis olukorraga hästi toime tulla. Raske töö ja vaev on hakanud viljakandma. Olen tema treenerist emana väga uhke!”

 

Yanktonis toimuvate vibulaskmise maailmameistrivõistluste koondisesse kuulusid lisaks Robin Jäätmale veel sportvibulaskurid Triinu Lilienthal ja Karl Kivilo ning plokkvibu võistlusklassi sportlased Maris Tetsmann, Meeri-Marita Paas ja Lisell Jäätma. Koondisega on kaasas treener Maarika Jäätma.

 

 

Foto allikas: Türi Vibukool FB