Vibuspordi Nimes’i etapilt naistelt kaksikvõit ja pronksmedal meestele.

Nädalavahetusel toimunud Nimes’i etapilt võtsid Eesti plokkvibu laskjad täiskomplekti medaleid.

Etapil võidutses naiste plokkvibu arvestuses Lisell Jäätma, kes kaitses eelmisel aastal võidetud samas kohas toimunud Sise-MK võidutiitlit. Seekord oli tema vastaseks treeningkaaslasest Türi Vibukooli laskja – Meeri-Marita Paas, kes edukalt alistas poolfinaalis ümberlaskmisel maailma edetabeli 14. kohal oleva horvaatlase Amanda Mlinaric´i, tagades endale finaalikoha Liselli vastu.

Liselli jaoks oli naiskonna kaaslase vastu lasta isegi parem kui võõra inimese vastu. Kohapealne meedia pani ka lisapingeid tiitlikaitsjale, küsides, kas ka see aasta tuleb võit. “Üritasin mitte üle mõelda. Mina jäin oma laskmisega väga rahule arvestades seda, et võistlusi on olnud väga vähe” kommenteeris Lisell enda laskmist.

Hõbemedali võitnud Meeri-Marita Paas jaoks oli COVID-19 piirangute tõttu veidram lasta kui tavaliselt, kuna kogu aeg peab täitma ohutusnõudeid ja teisi ei saa “korralikult” õnnitleda. Meeri-Marital oli Liselli vastu väga hea lasta, ning tõdeb, et kui Liselli asemel oleks vastas olnud keegi teine, siis oleks ta rohkem närveerinud. Meeri-Marita enda laskmisest:  ”Ma olen oma laskmisega rahul, kuna nii suures plaanis olevatel võistlusteid pole pikalt olnud”. Selgituseks – seoses Covid-19 piirangutega oli tegu esimese suurima rahvusvahelise alaliidu plaanis oleva võistlusega üldse, alates eelmise aasta märtsist. Kogu rahvusvaheline kalender oli tühistatud aastal 2020.

Plokkvibu meeste arvestuses lasknud Robin Jäätma (Türi Vibukool) võitis pronksmedali punktisummaga 148:146 prantslase Nicolas Gerardi vastu. Robini vingeimaks duellivõiduks võib pidada Nimes’i turniiri kvalifikatsiooniringi liidri hollandlase Mike Schloesseri alistamise 1/4 turniiril, jättes maailma edetabeli teisel kohal oleva tipplaskuri ilma võimalusest võistelda esinelikus medalikohtadele. Robin jäi oma laskmisega üldjoontes rahule, kuid sõnas, et alati saab paremini. “Edasisteks plaanideks on valmistuda välihooajaks. Sõidame märtsis Türki treeninglaagrisse ning pärast seda toimub seal ka Euroopa GP etapp” kommenteeris Robin oma tuleviku plaane.

Kokku osales Nimes’i etapil kuus eesti plokkvibu laskjat, kes kõik saavutasid kõrged kohad. Hanna Liina Lippand ning Maris Tetsmann jagasid üheksandat kohta. Veerandfinaalis pidi Adrien Gontieri paremust punktisummaga 148:139 tunnistama eestlane Caius Kand jäädes sellega üldtabelis kaheksandaks.

Õnnitleme ka treener Marika Jäätmad õpilaste kõrge saavutuste eest!

Tulemused on leitavad siit.

 

Kujutis võib sisaldada: üks või mitu inimest, Inimesed tantsivad, Inimesed sportimas, people playing musical instruments, boat ja vabas õhus