Tagasi

Pärnat tuli kahekordseks Läti meistriks

27. veebruaril Kekavas toimunud lahtistel Läti sisemeistrivõistlustel tuli Reena Pärnat võitjaks nii naisjuunioride kui ka naiste olümpiavibuklassis ning uuendas juunioride Eesti rekordit. Teise koha saavutas Taavi Ennemuist meeste olümpiavibu klassis ning Evert Ressar meeste plokkvibu klassis.

Hommikupoolikul toimunud noorte võistlustel osales Reena Pärnat harjutuses 2*25m + 2*18m (kokku lasti 120 noolt) naisjuunioride olümpiavibu klassis. Tema tulemused olid vastavalt 281+281+281+278 silma, mis kokkuvõttes (1121 silma) tagas talle turvalise eduga võidu selles vanuseklassis.

Pealelõunal lasi Pärnat sama harjutust uuesti, kuid siis juba täiskasvanute arvestuses. Tema resultaadid olid 276+282+280+281 silma (kokku 1119) ning tõid ka naiste arvestuses esikoha ning Läti meistritiitli. Ühtlasi lasi ta harjutuses 2*18m (võitluse teine pool) tulemusega 561 silma uue juunioride Eesti rekordi. Teiseks tuli 1113 silmaga I.Kizeliauskaite Leedust ning 1108 silmaga saavutas kolmanda koha O.Jurčenko Lätist. Eestlastest olid veel Siret Luik neljas ning Anneli Preimann kaheksas.

Meeste olümpiavibu arvestuses saavutas Taavi Ennemuist tulemusega 1120 silma teise koha (277+276+285+282). Võitjaks tuli lätlane J.Amatnieks 1134 silmaga. Tegemist on alles kadettide klassi (15.-17.aastased) kuuluva sportlasega ning nii nagu Pärnatki, tuli tema hommikupoolikul noorte võistlusel oma vanuseklassi Läti meistriks. Kolmanda koha saavutas meeste arvestuses 1106 silmaga lätlane I.Lipste. Sama tulemusega, kuid väiksema arvu kümnetega, pidi neljanda kohaga leppima Siim Aaver. Priit Viher tuli 11.kohale.

Meeste plokkvibu klassis võidutses 1180 silmaga V.Šigauskas Leedust. Meie esindaja Evert Ressar tuli 1161 silmaga (289+291+292+289) teiseks. Kolmanda koha saavutas 1144 silmaga lätlane P.Šatrava. Naiste olümpiavibu klassis võitis 1155 silmaga J.Oleksejenko Lätist.

13.-14.märtsil toimuvad Eesti sisemeistrivõistlused, mil esimesel päeval võistlevad noored ning teisel päeval täiskasvanud. Alles juunioride klassi kuuluv sportlane Reena Pärnat on nüüd lühikese ajaga tulnud nii Leedu kui Läti täiskasvanute meistriks ning loodetavasti õnnestub tal koduste konkurentide ees tulla esimest korda ka täiskasvanute Eesti meistriks. Ometi ei saa see olema lihtne, kuna Siret Luige ja Anneli Preimanni kõrval pakub talle kindlasti tugevat konkurentsi ka suurte kogemustega Eve Kivilo.