Tagasi

Rekorditesadu Järvakandis

26.juunil toimus Järvakandis 59 sportlase osavõtul võistlus Visa Hing F-2 2010. Tegemist on vibulaskurite jõuprooviga, kus ühe päeva jooksul lastakse kahe võistluse jagu (288) nooli, st harjutus FITA-1 läbitakse kaks korda järjest. Ilm soosis seekord laskureid ning kokku uuendati väga paljusid rekordeid. Silmapaistvaimad neist olid soomlase Matti Hatava poolt püstitatud uus Järvakandi vibustaadioni rekord (1303 silma) ning Evert Ressari poolt püstitatud uus Eesti rekord 50 meetri distantsilt (346 silma).

Naiste olümpiavibu klassis võidutses soomlanna Laura Kourula 2503 (1262+1241) silmaga. Lõpuks pressis end teisele kohale Anneli Preimann, kes lasi 2479 (1200+1279) silma Eve Kivilo (mõlemad Järvakandi Vibuklubi „Ilves“) 2478 (1249+1229) silma vastu.

Meeste olümpiavibu klassis kuulusid kõik pjedestaalikohad soomlastele. Võitis Matti Hatava 2594 (1302+1291) silmaga. Teiseks tuli Antti Mansukoski 2554 (1292+1262) silmaga ning kolmandaks Aki Virtanen 2506 (1252+1254) silmaga. Olgu lisatud, et kaks esimest meest kuulusid kuu aega tagasi Euroopa meistrivõistlustelt Soomele pronksi võitnud meeskonda. M. Hatava poolt võistluse esimeses pooles lastud tulemus 1303 silma ületab ühe silmaga Järvakandi vibustaadioni rekordi harjutuses FITA-1, mis 1999.a. kuulus ukrainlase I.Parhomenko nimele. Ühtlasi kordas Hatava väljaku rekordit 70 meetrilt.

Naiste plokkvibu klassis võidutses lätlanna Julija Oleksejenko 2703 (1358+1345) silmaga. Teiseks tuli soomlanna Erja Järvenpää 2594 (1294+1300) silmaga ning kolmandaks Saskia Kaldamäe (Tallinna Kalev) 2510 (1263+1247) silmaga.

Meeste plokkvibu klassis võitis Marko Järvenpää Soomest 2763 (1389+1374) silmaga. Tema kordas 90 meetrilt lastud tulemusega 339 silma kahe aasta tagust oma nimele kuuluvat väljakurekordit. Teise koha saavutas Evert Ressar (Järvamaa Amburite Klubi) 2728 (1362+1366)silmaga. Tema tulemus 346 silma, võistluse teistkordsel läbimisel 50 meetri distantsilt, oli väärt uut Eesti rekordit. Kolmandaks tuli lätlane Kaspars Elarts 2592 (1322+1270) silmaga.

Oma eale jõukohast harjutust (nn noorteFITA-1) läbisid samuti kaks korda järjest ka kadetid (15.-17.aastased). Neidude klassis lasi Reena Pärnat (Järvakandi „Ilves“) 1286 silmaga uue Eesti rekordi. Noormeeste arvestuses sai uue Läti rekordiga (1303 silma) hakkama Janis Amatnieks. Lisaks neile lasid tagapool lõpetanud kadetid suurel hulgal isiklikke rekordeid.

Ka noorteklasside laskurid lasid Visa Hingel kaasa, kuid seda loomulikult omale jõukohastelt distantsidelt. Võitjateks tulid Kristi Ilves, Marite Sommer, Karl Kivilo, Kerdo Tornius (kõik Järvakandi „Ilves“) ning Oskar Järvenpää Soomest.

Maratonvõistluse raskust (võistlus kestis veidi üle 11 tunni) näitas see, et erinevatel põhjustel katkestajaid oli kokku neli.