Eesti plokkvibu nais- ja segavõistkond on maailma edetabelis tõusnud kolmandale kohale

Eesti vibusport plokkvibu võistlusklassis on jõudnud uuele, kõrgele tasemele. 2022. aasta hooaeg on Eesti plokkvibulaskuritele alanud eriti saavutusterohkelt. 17.–22. maini Lõuna-Koreas Gwangjus peetud MK-II etapil võitis Eesti plokkvibukoondis kaks hõbemedalit. Teise koha sai nii naiskond koosseisus Maria Tetsmann, Meeri-Marita Paas, Lisell Jäätma kui ka segavõistkond koosseisus Robin Jäätma ja Lisell Jäätma.

Eesti plokkvibunaiskond koosseisus Paas, Jäätma ja Tetsmann võitis kuu aega tagasi MK-sarja esimesel etapil Eestile kõigi aegade esimese MK-medali, saades kolmanda koha. Lõuna-Koreas aga jõuti finaali ja saadi hõbemedal.

Lisell Jäätma naasis Hyundai Archery maailmakarikasarja esimeselt etapilt individuaalselt samuti pronksmedaliga ning teiselt etapilt kõrge neljanda kohaga.

Ülitugevad esitused Eesti tippvibulaskuritelt on sellega naiskonna ja segavõistkonna tõstnud maailmareitingu edetabelis kolmandale kohale. Lisell Jäätma on tõusnud maailmareitingus individuaalselt ajalooliselt kõrgele üheksandale kohale ja tema vend Robin Jäätma on praegu 11. kohal.

Lisell Jäätma kommenteeris oma maailmareitingu kohta järgmiselt: “Mu üks eesmärke oli alati saada parima kümne hulka. Väga hea meel, et see lõpuks täitus. Järgmine eesmärk oleks saada parima viie hulka. Naiskonna ja segavõistkonnaga oleme see hooaeg näidanud väga häid tulemusi ja loodame saada veel kõrgemale.”

Järgmine rahvusvaheline võistlus, kus Eesti vibukoondis on esindatud, toimub 6.– 12. juunini Münchenis Euroopa meistrivõistlustel vibulaskmises.

Vibuspordi reitingud on leitavad siit.

Fotol: Maris Tetsmann, Lisell Jäätma, Meeri-Marita Paas

Foto allikas: World Archery