Lisell Jäätma võitis Hyundai Archery maailmakarikasarja I etapil pronksmedali!

18.04-24.04.2022 toimub Türgis, Antalyas, Hyundai Archery maailmakarikasarja I etapp vibulaskmises, kus Eesti tippvibulaskur Lisell Jäätma võitis plokkvibu võistlusklassis pronksmedali. Lisellile on see 2022 aasta I maailmakarikaetapil juba teine pronksmedal – 20.04.2022 astus samal võistlusel kolmandale poodiumiastmele plokkvibu naiskond koosseisus Meeri-Marita Paas, Lisell Jäätma ja Maris Tetsmann.

Lisell Jäätma lõpetas võistluse klassifikatsiooniringid 692 silmaga 7. kohal ning eelringinde tubli tulemuse tõttu ei pidanud võistlema 1/32 finaalis.

Esimeses duellis tuli Liselli vastu kvalifikatsioonivõistluse 26. kohaga lõpetanud prantslanna Lola Grandejean, kelle Jäätma alistas tulemusega 143:142. 1/8 finaalis lasi eestlanna vastu tugev Hiina Taipei sportlane Lu-Yun Wang, keda Lisell võitis 145:143. Veerandfinaalis ehk kolmandas duellis võistles Lisell Jäätma edukalt türklanna Yesim Bostani vastu ja võitis teda enesekindlalt tulemusega 143:140.

Poolfinaalis tuli Lisellil aga seekord vastu võtta kaotus Kolumbia sportlase Alejandra Usquiano poolt, kes võitis meie tipplaskurit napilt, 1 silmaga ja duelli tulemus oli 143:144 kolumbialanna kasuks – kaotus poolfinaalis viis Liselli pronksimatši, kus eestlanna ei andnud võimalust Hiina Taipei esindajale Yi-Hsuan Chenile ja Lisell võitis enesekindlalt oma teise pronksi tulemusega 149:146.

Lisell Jäätma kommenteeris oma saavutust järgmiselt: “Ma olen väga õnnelik, terve see nädal sujus ja laskmine oli väga hea. Ma ei osanud oodata 2 medalit arvestades, et see oli hooaja esimene välivõistlus. Emotsioonid on laes!”

 Link Lisell Jäätma pronksimatšile Türgi MK-l: https://fb.watch/czLYafn2KY/

Fotol: Lisell Jäätma

Foto allikas: World Archery