Treenerite kutseeksami dokumentide vastuvõtt on avatud 10.07.2024 – 31.07.2024

Treenerite kutseeksami dokumentide vastuvõtt on spordiregister.ee keskkonnas avatud 10.07.2024 – 31.07.2024. 

Kutseeksam toimub 11.09.2024 Viljandis (täpne kellaaeg ja asukoht teatatakse hiljem).

Kutseeksam toimub kutse esmastele taotlejatele ning taastaotlejatele kutsetasemele EKR3, EKR4, EKR5.

  • Kutse taotlemiseks ja taastaotlemiseks on vajalik:
  • täita vajalikud tingimused (koolitusmaht (erialaline taseme- või täiendkoolitus; esmataotlejal – üldainete koolitus ning peale 2019 aastat uuel või taastaotlejal ka esmaabi koolitus mahust vastavalt 16 ak/h või 8 ak/h, kogemus treenerina jms mis on igal tasemel eraldi ette nähtud),

  • tasuda Eesti Vibuliidu kontole eksamitasu – MTÜ Eesti Vibuliit, IBAN EE742200221002100321 (Swedbank), selgituseks kutsetase ja taotleja nimi. Tasu suurus on vastavalt tasemele: EKR3 40€, EKR4 47€, EKR5 56€, EKR6 72€, EKR7 80€, EKR8 75€.

  • esitada online keskkonnas: isikut tõendava dokumendi koopia, haridust tõendava dokumendi koopia, koolituste tunnistused (juhul kui neid pole juba automaatselt süsteemis olemas) ja eksamitasu maksekoopia.

    Loe lisa: http://www.vibuliit.ee/uus/treenerikutse/

Lisainfo: jaanus@zentop.ee

Posted by Marina Põldma in Uudised
Eesti noored vibulaskurid võistlevad Euroopa Noorte Meistrivõistlustel

Eesti noored vibulaskurid võistlevad Euroopa Noorte Meistrivõistlustel

08.07 – 15.07.2024.a. toimuvad Rumeenias, Ploiestis Euroopa Noorte Meistrivõistlused 2024, kus võistlevad ka Eest noored vibulaskurid.

Koondisesse kuuluvad:  U18 sportvbu Emma Kask, Johanna Viktoria Jõe, Tarvet Labi, Patrick Järve ja Marten Mäger; U18 plokkvibu Meribel Sarv, Dagne Oriehov, Aksel Tähepõld ja Mait Sirel; U21 sportvibu Anne Sein, Birgit Metsjõe, Andres Sarapuu; U21 plokkvibu Paul Henning Hanni.

Treeneritena on Ploiestis kohal Aune Varik, Anu Uusmaa ja Jaanus Gross.  .

EVL juhatuse liige ning Eesti noorte treener Jaanus Gross, kes on kohal ka Rumeenias märkis järgmist: “Kõige suuremaks katsumuseks nii laskjatele kui vibudele saavad olema ligi 40-kraadised temperatuurid.

Noored on aga stardiks valmis!”

 

Võistluste täpsem ajakava on leitav ja tulemused on leitavad: https://info.ianseo.net/?tourid=729

Posted by Marina Põldma in Uudised
Eesti plokkvibu naiskond naaseb Hyundai vibulaskmise maailmakarika viimaselt etapilt hõbemedaliga!

Eesti plokkvibu naiskond naaseb Hyundai vibulaskmise maailmakarika viimaselt etapilt hõbemedaliga!

18.-23.juuni Türgis, Antalyas toimuval Hyundai vibulaskmise maailmakarika kolmandal, viimasel etapil esindasid Eestit plokkvibulaskurid Lisell Jäätma, Meeri-Marita Paas, Maris, Tetsmann. Sportlastega oli kaasa treeneri Maarika Jäätma.

Esimese päeva plokkvibu kvalifikatsiooni lõpetas parimana Lisell Jäätma, kelle 700 silma tagasid talle 8-nda asetuse 53 naise seas, Meeri-Marita Paas lõpetas 697 silmaga 13.kohal ja Maris Tetsmann 46.kohal.

Järgmisel päeval toimunud naiskondlikes duellides läksid eestlannad ¼ duellis kuuendalt asetuselt vastamisi tugeva, kolmanda asetuse USA naiskonnaga, kes alistati seisuga 234:227. Poolfinaalis asuti vastamisi Suurbritannia koondisega, kelle üle saavutati napp võit 228:227 ja pääs finaali. Finaal toimus laupäeval, kus eestlannad astusid vastamisi maailmareitingus esikohta hoidva India naiskonnaga. Esimese seeriaga läks India ühe punktiga juhtima 58:57 ning suurendas järgmistes seeriates edu veelgi. Eesti naiskond teenis oma hõbemedali skooriga 232:229, Indiale oli see kolmas MK- etapivõit sellel aastal.

„Ma arvan, et võime enam vähem rahul olla selle hooajaga, sest eelmine läks meil suhteliselt kehvasti. Palju on veel arenemisruumi, aga see annabki meile motivatsiooni juurde. Natukene jäi täna veel kullast puudu, aga vähemalt andsime kõva lahingu Indiale.“ sõnas naiskonna tugevaima tulemuse lasknud Lisell Jäätma.

Eesti plokkvibu naiskond võitis sellel hooajal ka Euroopa Meistrivõistluste pronksmedali. Seni edukaim aasta on olnud 2022, kui MK-etapilt toodi koju nii naiskondlik pronks- kui hõbemedal, mis olid Eestile ajaloo esimesed vibulaskmise maailmakarikaetapi medalid üldse. 2023 aastal naiskond pjedestaalile ei pääsenud.

Medalistid naasevad Eestisse pühapäeval, 23.juunil, kell 11.30 (Lisell Jäätma, Maris Tetsmann, Maarika Jäätma) ja 18.45 (Meeri-Marita Paas) lennukitega ja soovijad on teretulnud neid lennujaama tervitama.

Posted by Marina Põldma in Uudised
Meeri-Marita Paas võitis oma elu esimese individuaalse välilaskmise hõbemedali Hyundai vibulaskmise maailmakarika etapilt!

Meeri-Marita Paas võitis oma elu esimese individuaalse välilaskmise hõbemedali Hyundai vibulaskmise maailmakarika etapilt!

18.-23.juuni Türgis, Antalyas toimuval Hyundai vibulaskmise maailmakarika kolmandal, viimasel etapil esindasid Eestit plokkvibulaskurid Lisell Jäätma, Meeri-Marita Paas, Maris, Tetsmann, kellega oli kaasas treener Maarika Jäätma.

Esimese päeva plokkvibu kvalifikatsiooni lõpetas parimana Lisell Jäätma, kelle 700 silma tagasid talle 8-nda asetuse 53 naise seas, Meeri-Marita Paas lõpetas 697 silmaga 13.kohal ja Maris Tetsmann 46.kohal.

Meeri-Marita Paas, kelle hooaja parim tulemus on 703 ja kahe aasta noole statistiline keskmine 9,6, asus 1/32 duellis vastamisi taanlanna Erika Dambsboga, kelle alistas kindlalt 148:134. 1/16 ringis sai ta vastaseks brasiillanna Hikari Camila Harada, keda võitis 145:134. 1/8 duellides oli tema vastaseks itaallanna Irene Franchini, keda võitis 141:137. Veerandfinaalist tõi edasipääsu poolfinaali võit mehhiklanna Dafne Quitero üle seisuga 145:144. Laupäeval, kell 14.02 toimuvas poolfinaalis saab Meeri-Marita vastaseks Toja Ellison, lisaks pääsesid poolfinaali maailma esinumber inglanna Ella Gibson ja maailmareitingu kaheksas, itaallanna Elisa Roner.

Poolfinaalis alistas tugevat laskmist demonstreerinud Meeri-Marita ameeriklanna Toja Ellisoni seisuga 147:146, pääsedes sellega finaali.

Finaalis läks eestlanna vastamisi Elisa Roneriga, kellele kaotas 146:145 – muidu heale tulemusele sai saatuslikuks üks 8-punkti nool teises seerias. Võitjaks tulnud Ronerile oli see esimene MK etapi võit, mõlemad laskurid on näidanud häid tulemusi ka siselaskmise MK-etappidel. Pronksmedali võitis vahepeal pikalt laskmisest eemal olnud Toja Ellison.

Olen suht sõnatu! Täna oli mu elu raskeim võistluspäev. Platsil valitses täielik saun, temperatuur u 40 kraadi ja lauspäike. Andsin endast kõik ja tasuks sain esimese individuaalse hõbemedali ja pileti MK finaali Mehhikos! Ma ei oska oma rõõmu sõnadesse panna!“ kommenteeris oma saavutus 22-aastane sportlane ise.

Meeri-Marita pääses poolfinaali ka aprillis Hiinas toimunud MK-etapil, kus jäi siiski neljandaks.

Maailmakarika finaal toimub 19.-20.oktoober 2024 Mehhikos, Tlaxcalas ja sinna pääsevad kolme etapi 8 parimat laskurit nii plokkvibu kui sportvibu meeste- ja naisteklassis. Varasemalt on toonud MK-etapi individuaalse naiste hõbeda Eestile ja lunastanud MK finaali pääsme Lisell Jäätma aastal 2022.

Posted by Marina Põldma in Uudised
Eesti plokkvibu naiskond võitis Hyundai vibulaskmise maailmakarika III etapil hõbemedali!

Eesti plokkvibu naiskond võitis Hyundai vibulaskmise maailmakarika III etapil hõbemedali!

18.06 – 23.06.2024 toimub Antalyas, Türgis, 18. korda toimuva maailmakarikaetappide sarja 2023. a III etapp, kus Eesti plokkvibu naiskond, koosseisus Lisell Jäätma, Meeri-Marita Paas ja Maris Tetsmann võitsid hõbemedali!

Eesti naiskond lasi kvalifikatsioonivõistlusel 2067 silma,  mille tulemusel jagasid eestlannad eelringi järgselt  Suurbritannia naiskonnaga 6.-7. kohta. See tulemus vabastas eestlannad kõrgetasemisel võistlusel 1/8 finaalist ning esimese duellis ¼ finaalis läks Eesti koondis USA naiskonna vastu, keda eestlannad kindlalt võitsid tulemusega 234:227.

Poolfinaalis alistas Eesti naiskond Suurbritannia koondise tulemusega 228:227, mis viiski Eesti plokkvibu naiskonna kullamatši tugeva India koondise vastu. India naiskonnale sel korral kaotati tulemusega 232:229.

Võistlustulemused ja protokollid on leitavad siin: https://www.ianseo.net/Details.php?toId=1842

Posted by Marina Põldma in Uudised
Eesti plokkvibu naiskond pääses Hyundai vibulaskmise maailmakarika viimasel etapil finaali!

Eesti plokkvibu naiskond pääses Hyundai vibulaskmise maailmakarika viimasel etapil finaali!

18.-23.juuni Türgis, Antalyas toimuval Hyundai vibulaskmise maailmakarika kolmandal, viimasel etapil esindavad Eestit sportvibu laskurid Reena Pärnat, Triinu Lilienthal, Bessi Kasak ja  plokkvibulaskurid Lisell Jäätma, Meeri-Marita Paas, Maris, Tetsmann ja Robin Jäätma. Sportlastega on kaasas treenerid Siret Luik ja Maarika Jäätma.

Esimese päeva plokkvibu kvalifikatsiooni lõpetas parimana Lisell Jäätma, kelle 700 silma tagasid talle 8-nda asetuse 53 naise seas, Meeri-Marita Paas lõpetas 697 silmaga 13.kohal ja Maris Tetsmann 46.kohal. Robin Jäätma, kelle varustust tabasid tehnilised probleemid, kukkus 683 silmaga 58-ks.

Järgmisel päeval toimunud naiskondlikes duellides läksid eestlannad ¼ duellis kuuendalt asetuselt vastamisi tugeva, kolmanda asetuse USA naiskonnaga, kes alistati seisuga 234:227. Poolfinaalis asuti vastamisi Suurbritannia koondisega, kelle üle saavutati napp võit 228:227 ja pääs finaali. Finaal toimub laupäeval, algusega 10.02, kus eestlannad astuvad vastamisi maailmareitingus esikohta hoidva India naiskonnaga.

Treener Maarika Jäätma kommenteeris: „Olen naiskonna laskmisega väga rahul! Kõik andsid endast parima, oli tunda, et nad võitlesid kõvasti kullamatši pääsemise eest.“

Eesti plokkvibu esilaskur Lisell Jäätma sõnas naiskonna soorituse kohta:„Esimese duelli lasime väga hästi, aga teises duellis läks viimane seeria pingeliseks. Õnneks oli seekord õnn meie õuel ja pääsesime kullamatši. Üritame laupäeval anda endast parima ja loodetavasti tuleme tagasi kuldse medaliga!“ Kvalifikatsiooni osas sõnas Lisell: „Tundsin, et lasin väga hästi, aga kahjuks oli ka palju nooli, mis olid napilt väljas, ehk laskmist arvestades oleks võinud tulemus parem olla. Tuul on siin hästi muutuv ja tihti ei saa aru, kuhu tuleb sihtida. Loodan homme sama tugevalt lasta ja lõpetada hooaja viimane Mk-etapp hästi.“ Liselli hooaja parim tulemus on 702 silma ja kahe aasta noole statistiline keskmine 9,7.

Järgmisel päeval 1/32 duellist sai Lisell vaba ringi, 1/16 ringis alistas rootslanna Jennifer Winsenne 144:142. 1/8 duellis sai ta vastaseks hiljem poolfinaali pääsenud sloveenlanna Toja Ellisoni, kellelt tuli vastu võtta kaotus 144:148 ja üldarvestuse üheksas koht.

Meeri-Marita Paas, kelle hooaja parim tulemus on 703 ja kahe aasta noole statistiline keskmine 9,6, asus 1/32 duellis vastamisi taanlanna Erika Dambsboga, kelle alistas kindlalt 148:134. 1/16 ringis sai ta vastaseks brasiillanna Hikari Camila Harada, keda võitis 145:134. 1/8 duellides oli tema vastaseks itaallanna Irene Franchini, keda võitis 141:137. Veerandfinaalist tõi edasipääsu poolfinaali võit mehhiklanna Dafne Quitero üle seisuga 145:144. Laupäeval, kell 14.02 toimuvas poolfinaalis saab Meeri-Marita vastaseks Toja Ellison, lisaks pääsesid poolfinaali maailma esinumber inglanna Ella Gibson ja maailmareitingu kaheksas, itaallanna Elisa Roner.

Maris Tetsmann kaotas 1/32 duellides ameeriklanna Alexis Ruizile 140:143. Robin Jäätma võistlus lõppes samuti 1/32 duellis, kus tuli vastu võtta 145:148  kaotus ameeriklane Sawyer Sullivanilt.

Sportvibu naistest pääses ainsana kvalifikatsioonist edasi 126 laskuri seas 36.asetusel lõpetanud Reena Pärnat, kes läks 1/32 duellis vastamisi 29.kohal asuvad hiinlanna Jiaman Li, kellelt tuli vastu võtta kaotus 7.3.

Eesti plokkvibu naiskonna finaalivõistlust saab otseülekandena vaadata ja kaasa elada Archery+ kanalilt https://archery.tv/home/events/L6uf7PGoYTdM9vO9Sq4D  laupäeval, kell 10.02, kell 14.02 saab samal kanalil vaadata Meeri-Marita Paasi poolfinaali laskmist ja medalimatše.

Võistlustulemused ja protokollid on leitavad siin: https://www.ianseo.net/Details.php?toId=1842

Posted by Marina Põldma in Uudised
Eesti plokkvibulaskjad Tetsmann ja Jäätma naasesid Euroopa GP I etapilt Horvaatias segatiimi pronksmedaliga!

Eesti plokkvibulaskjad Tetsmann ja Jäätma naasesid Euroopa GP I etapilt Horvaatias segatiimi pronksmedaliga!

3.-8.juunil toimus Horvaatias Euroopa GP I etapp, kus osales 197 sportlast 42 riigist. Eesti koondist esindasid sportvibu naiskonna laskjad Triinu Lilienthal ja Bessi Kasak, plokkvibulaskjaid Maris Tetsmann ja Robin Jäätma. Koondisega oli kaasas plokkvibutreener Maarika Jäätma. Kvalifikatsioonid lõpetasid eestlased järgmiselt: Triinu Lilienthal 34.koht, 621 silma, Bessi Kasak 53.koht, 567 silma, Maris Tetsmann 14.koht, 676 silma, Robin Jäätma 7 koht, 700 silma.

Plokkvibu segatiimiga jäädi kümne võistkonna seas 5.kohale.  1/24 duellides võttis Triinu Lilienthal 31 asetuse teeninud prantsalanna Louise Botte vastu võidu 6:4, kuid  Bessi Kasakul tuli  vastasele, kvalifikatsioonis 12 asetuse teeninud itaallanna Vanessa Landile, alla vanduda tulemusega 2:6, jäädes sellega 33-le kohale. 1/16 duellis läks Triinu Lilienthal vastamisi teise asetusel asuvad, hiljem hõbemedali võitnud ukrainlanna Anastasia Pavlovaga, kellele kaotas 1:7, jäädes üldkokkuvõttes 17-le kohale. Tulemus tõstis Lilienthali maailmareitingus lausa 49 koha võrra, kus nüüd asetseb laskur 249.kohal.

1/16 duellis sai Maris Tetsmann võidu 138:141 19 asetusel oleva poolatar Kseniya Markintatova vastu,  kuid 1/8 duellis tuli tunnistada kaotust kolmandalt asetusel olevale türklanna Ayse Bera Suzerile 143:138, mis andis Tetsmannile lõpptabelis 9.koha.

Robin Jäätma sai 1/24 duellidest vaba ringi ja läks 1/16 duellis vastamisi 26 asetusel oleva poolakas Rafal Dobrowolskiga, keda võitis 146:145. 1/8 duelli võitis Jäätma alles lisanoolega 143:143 sakslane Leon Hollast. ¼ duell jäi Jäätmale viimaseks, kaotusega 143:146 austerlane Nico Wieneri vastu, mis andis üldkokkuvõttes 7.koha.

1/8 duellis sai Eesti plokkvibutiim vaba ringi, ¼ duellis saadi vastaseks Saksa võistkond, keda võideti tulemusega 152:151. Poolfinaalis mindi kokku kvalifikatsiooni tugevaima ja hiljem võistluse võitnud Türgi tiimiga, kellelt tuli vastu võtta kaotus 152:156. Närviline pronksimats Kreeka vastu, kus veel enne viimast seeriat olid eestlased punktiga taga, võideti 152:149.

„Koostöö toimis väga hästi!“ kommenteeris elu esimese rahvusvahelise võistluse täiskasvanute segatiimi medali teeninud Maris Tetsmann. „Skoorid olid stabiilsed ja matšid põnevad!“

„Lasime häid skoore olulistel hetkedel ja see tõi meile kolmanda koha“ ütles Robin Jäätma. Maailmareitingus hoiab Eesti segatiimide arvestuses hetkel neljandat kohta.

 

Fotol: Maris Tetsmann/Robin Jäätma

Posted by Marina Põldma in Uudised
Load more