10. oktoobril algavad 2022 sisekarikavõistluste eelringid

2022 sisekarikavõistluste I ja ainsa eelringide toimumise aeg on 10.10 – 12.11.2022.

Tulemuste esitamise tähtaeg on 12.11.2022 kell 23.59.  

Sisekarikavõistluste eelringide juhendi leiad siit. (NB: juhendit täiendatud 03.10.2022)

2022 Eesti sisekarikavõistluste finaalvõistlus toimub 26.11 – 27.11.2022, Saku valla Spordikeskuses.

Posted by Marina Põldma in Uudised
Tradehouse OÜ Noorsportlase Stipendiumile kandideerimine on avatud – jagamisele läheb 20 000 eurot toetusraha

Tradehouse OÜ Noorsportlase Stipendiumile kandideerimine on avatud – jagamisele läheb 20 000 eurot toetusraha

Tradehouse Noorsportlase Stipendiumiga jagatakse 2022. aastal juba kümnendat korda välja 20 000 eurot. Stipendiumiga soovib Tradehouse lootustandvate noorte sporditeele hoogu juurde anda ning võimaldada osalemist kohalikel ning rahvusvahelistel võistlustel. Stipendiumile kandideerimine on avatud ning taotlusi saab esitada 24. oktoobrini.

Noorsportlase stipendiumile on oodatud kandideerima kõik lootustandvad ja tulemuslikult esinenud noored, kandideerimise vanuse ülempiiriks on 26 eluaastat. Stipendiaatide valimine toimub kahes osas. Esimeses voorus hinnatakse videotutvustuse, kaaskirja, iseloomustuse ja saavutatud tulemuste põhjal sportlaste potentsiaali ja tulevikuväljavaateid. Teise vooru kutsutakse kuni 10 enim silmapaistnud kandidaati. Lõpliku otsuse stipendiumi määramise kohta teeb Tradehouse hindamiskomisjon, võttes arvesse ka spordialaliitude soovitusi.

„Ilu ja sport käivad käsikäes – oleme tänaseks juba 10 järjestikkust aastat kokku üle 200 000 euroga Eesti ambitsioonikaid noorsportlasti toetanud,“ kommenteerib Tradehouse’i juht Laura Kuldkepp. „Samuti on meie stipendiaatidega koostöös sündinud lood leidnud laialdaselt leheruumi ka Tradehouse kvartaalses ajakirjas ja meie muudes turundusprojektides. Nii toetame stipendiumi pälvinud sportlasi lisaks otsesele rahalisele panusele ka lisanähtavuse ja silmi särama panevate teistlaadsete projektidega,“ meenutab Kuldkepp toredaid ettevõtmisi.

Läbi kümne aasta on Tradehouse Noorsportlase Stipendiumile esitatud üle 1000 taotluse, nendest stipendium on määratud üle 50 noorsportlasele, kellest paljud nimekad on end juba tänaseks tõestanud – sealhulgas olümpiavõitjad Katrina Lehis, Julia Beljajeva ja Erika Kirpu, samuti näiteks tiitlivõistluste medalistid Magnus Kirt, Rasmus Mägi ja Janek Õiglane.

 

Info ja kandideerimine: tradehouse.ee/stipendium

Lisainfo : stipendium@tradehouse.ee

Posted by Marina Põldma in Uudised

Kohtunike koolitus toimub 19.11 – 20.11.2022

Eesti Vibuliit  korraldab 19. -20. novembril siseriikliku vibuspordi kohtunike koolitus-seminari. Seminaril on võimalus osaleda nii kohtuniku litsentsi taotlejatel, litsentsiga kohtunikel ja vabakuulajatel. Esmakordselt litsentsi taotlejatel toimub koolituse lõpus eksam. Eksami edukalt sooritanu saab vastava kohtuniku kategooria ja õiguse hakata tegutsema EVL kalendrivõistlustel vibukohtunikuna.

Seminar toimub 19.-20. novembril, asukoht selgitamisel, millest anname teada esimesel võimalusel

Seminaril osalejad:

litsentsi taotleja

 • vanus alates 18 aastat
 • kandidaatidel tuleb teha eeltest, mis saadetakse registreerunutele 8. oktoobril ja mille vastamiseks on aega novembrini.

vabakuulaja

 • Vabakuulajatel ei järgne koolitusele eksamit.
 • Osaleda saavad ka alla 18a. huvilised

Osalustasud:

Litsentsi taotleja:

kuni                 07.10.22                                  55€

alates               08.10.22                                  75€

Vabakuulaja:

kuni                 07.10.22                                  30€

alates               08.10.22                                  50€

Toitlustuse, majutuse ja transpordi kulud kannab osaleja.

Registreerimiseks palume kandidaatidel täita registreerimisvorm: https://docs.google.com/forms/d/15y2SrHj7dQSSN-CbN5vLQJlezBXBtfFRsIGVF5GEHR0/edit

Seminari programm

 • Laupäev (19.11.2022)

9.00 – 13.00 seminari erinevate teemade käsitlus

13.00 – 14.00 lõuna

14.00 -18.00 seminari erinevate teemade käsitlus

 • Pühapäev (20.11.2022)

9.00 -13.00 seminari praktiline osa ja küsimused

13.00-14.00 lõuna

14.00-16.00 eksam

Seminari lõpetamine

Materjalid: www.vibuliit.ee

EVL kohtunike koolitamise ja litsentseerimise tegevuskava

Vibukohtuniku käsiraamat

 

Täiendavate küsimuste korral palume pöörduda Tõnis Veltbachi poole: +372 52 13 123 või  tonisveltbach@gmail.com

Posted by Marina Põldma in Uudised

Eestikeelne antidopingu e-kursus sportlastele ja treeneritele

Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutus (EADSE) on koostöös e-õppeplatvormide pakkujaga „Triagonal“ valmis saanud eestikeelse antidopingu e-kursuse sportlastele, treeneritele jm tugipersonalile. Soovitame teil tungivalt teha e-kursus kohustuslikuks kõikidele rahvusvahelistele tiitlivõistlustele kvalifitseeruvatele noorsportlastele ja nende tugipersonalile. Juhul, kui rahvusvahelise spordialaliit nõuab tiitlivõistlustele minevatelt sportlastelt antidopingu koolituse läbimist, soovitame eeskätt just noorsportlaste puhul esitada neile taotlus aktsepteerimaks ka riikliku dopinguvastase organisatsiooni (EADSE) eestikeelset koolitusprogrammi. Sertifikaat väljastatakse nii eesti- kui ka inglise keeles. Treeneritele tagab kursuse läbimine 2 täienduskoolituse punkti.

E-KURSUS ASUB SIIN! Kõigepealt tuleb teha endale kasutaja ning seejärel on võimalik kursust läbida (ca 40 minutit).

Kursus lõpeb testiga ja selle sooritamise eelduseks on kursuse läbimine vähemalt 80% mahus. Test koosneb 10 küsimusest, mis valitakse juhuslikult 100 küsimuse hulgast, seega mitme sooritamise järel küsimused ei tohiks korduda. Eduka sooritamise järel on võimalik alla laadida nii eesti- kui ka ingliskeelne sertifikaat.

Samuti pakub WADA e-õppeplatvorm ADeL mitmeid inglise ja venekeelseid e-kursuseid erineva tasemega sportlastele. Mitmed spordialaliidud on juba ühe allolevatest kursustest kohustuslikuks teinud tiitlivõistlustele minevatele sportlastele:

 1. International-Level Athletes Education Program
 2. National-Level Athletes Education Program
 3. Talented Athletes Education Program
 4. ADeL for Registered Testing Pool athletes

Treeneritele annab kursuse „High Performance Coaches Education Program“ läbimine 2 täienduskoolituse punkti.

 

Posted by Marina Põldma in Uudised

EOK kutsub üles liituma Spordinädalaga, mille motoks on KÕIK SPORDILE

EOK kutsub kõiki spordiorganisatsioone üles liituma Spordinädalaga ning 23.09-30.09 korraldama avatud treeninguid, võistlusi, spordisündmusi, loenguid jms. Selle aasta Spordinädala motoks on KÕIK SPORDILE!

Spordinädala läbiviijate poolt korraldatakse üle-eestiline meediakampaania, viiakse läbi mitmeid auhinnamänge jms. Möödunud aasta Spordinädala tegevusi märkas Turu-Uuringute AS-i uuringu kohaselt pea pooled eestimaalastest ning loodame läbi kampaania pakkuda Teie klubi tegevuste tutvustamisele lisaväljundeid.

Kõikide liitunud spordiorganisatsiooni vahel loosime välja kümme kutset kahele Spordiaasta Tähtede Galale. Spordinädala loosimisel osalevad need spordiorganisatsioonid, kes on oma sündmuse registreerinud 18. septembriks.

Kuidas oma sündmus registreerida?
Oleme liitunud uue kasutajasõbraliku Spordinädala sündmuste sisestamise, haldamise ja muutmise infosüsteemiga. Spordinädala sündmuse registreerimiseks tuleb luua isikupõhine UUS kasutajakonto (ka juhul kui oled eelmistel aastatel juba osalenud). Ühe isikuga on võimalik siduda mitu organisatsiooni ja luua piiramatu arvu sündmusi.

1. Registreeru Spordinädala kasutajaks https://is.sportos.eu/et/logi-sisse. Konto aktiveerimiseks tuleb ennast identifitseerida ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID kaudu.
2. Et saaksid infosüsteemis sündmused lisada, tuleb Sinu konto siduda õige organisatsiooni(de)ga, selleks palun sisesta menüüs Avaldused – “Uus avaldus”.
3. Sisesta sündmus menüüs Sündmused vajutades “Lisa”.

Detailsema Spordinädala sündmuse registreerimise juhendi leiad SIIT

Posted by Marina Põldma in Uudised
Ülle Kell ja Inge Sirkel-Suviste saavutasid 3D vibulaskmise Maailmameistrivõistlustel 7. koha

Ülle Kell ja Inge Sirkel-Suviste saavutasid 3D vibulaskmise Maailmameistrivõistlustel 7. koha

Ternis, Itaalias toimuvad 04.09-10.09.2022 Maailmameistrivõistlused vibulaskmise 3D formaadis, kus väljas ka Eesti koondise pikkivibulaskurid Ülle Kell, Inge Sirkel Suviste, Jaco Wessels.

 

Pikkvibu võistlusklassides toimusid eelringid 05.-06. septembril ja Eesti sportlased lõpetasid kvalifikatsiooni võistlused vastavalt, Inge Sirkel-Suviste – 4.kohal, Ülle Kell – 14. kohal ja Jaco Wessels – 43. kohal.

Eesti sportlastele algasid 3D MM-il duellid 08.09.2022.  Inge Sirkel-Suviste, kes tegi kvalifikatsiooniringide tubli tulemuse, esimest duellide ringi laskma ei pidanud ja teises ringis läks vastamisi austrialanna Geraldine Ellermann´iga, kellele Inge kaotas napilt, 1 punktiga ning duelli tulemus jäi 50:51 Austria laskuri kasuks. Ülle Kell läks esimeses ringis kokku USA laskuri Kristen Johnstoniga, keda eestlanna võitis kindlalt 45:44. Teises duellis kohtus Ülle Kell Itaalia laskuri Cecilia Santacroce´ga, kellele Ülle Kell sellel korral kaotas tulemusega 33:36. Lõpptulemus jäi mõlemale eestlannale maailmameistrivõistluste 7. koht. Jaco Wessels duelle ei lasknud ja  lõpetas võistluse 43. kohaga.

 

Eesti osales 3D MM-il ka pikkvibu segavõistkondlikus arvestuses ning selles formaadis saavutasid Inge Sirkel Suviste/Jaco Wessels 9. koha, kogudes võistlusel 1176 silma.

 

Ülle Kell, kelle Eesti Vibuliit tunnistas ka 2021. a parimaks 3D formaadi laskuriks kommenteeris oma seekordset võistlust järgmiselt: “Esimene päev oli rada suhteliselt lihtne, teine läks minu jaoks keeruliseks – palju üles-alla ronimist ja väga palav, ilmselt sellest ka tabelis allapoole kukkumine, teise päevaga rahule ei jäänud. Elimineerimisringides kahe esimese duelliga olen rahul, kolmandas lasin ühe noole mööda ja sellest taastumine väga hästi ei õnnestunud. Tore oli kohata vanu tuttavaid ja sõlmida uusi tutvusi. Kõigile sai lubatud, et järgmisel WA 3D võistlusel kohtume jälle. Tore oleks, kui ka kodus saaks lasta rohkem duelle ja eriti ootaks 3D võistlusi lõpuduellidega”

 

Inge Sirkel-Suviste ütles oma võistluse kohta järgmist: “Vaatamata ülikuumadele ilmadele suutsin kvalifikatsioonis täita endale seatud eesmärgi tulla nelja hulka. Duell jäi ilmselt vähese duelli kogemuse ja esimese märgi närvi taha. Lõpuks tuli leppida 1 punktise kaotusega. Duellide märgid olid ka liiga lihtsad oleksin soovinud keerulisemat rada, kus kauguse hindamisega oleks pidanud rohkem tegelema”.

Posted by Marina Põldma in Uudised

Treenerite kutseeksami dokumentide vastuvõtt on avatud 17.09 -15.10.2022.

Treenerite kutseeksami dokumentide vastuvõtt on spordiregister.ee keskkonnas avatud 17.09-15.10.2022.

Kutseeksam toimub  07.11.2022, Türi Spordihoones.

Kutseeksam toimub kutse esmastele taotlejatele ning taastaotlejatele kutsetasemele EKR3, EKR4, EKR5.

 • Kutse taotlemiseks ja taastaotlemiseks on vajalik:
 • täita vajalikud tingimused (koolitusmaht (erialaline taseme- või täiendkoolitus; esmataotlejal – üldainete koolitus ning peale 2019 aastat uuel või taastaotlejal ka esmaabi koolitus mahust vastavalt 16 ak/h või 8 ak/h, kogemus treenerina jms mis on igal tasemel eraldi ette nähtud),

 • tasuda Eesti Vibuliidu kontole eksamitasu – MTÜ Eesti Vibuliit, IBAN EE742200221002100321 (Swedbank), selgituseks kutsetase ja taotleja nimi. Tasu suurus on vastavalt tasemele: EKR3 40€, EKR4 47€, EKR5 56€, EKR6 72€, EKR7 80€, EKR8 75€.

 • esitada online keskkonnas: isikut tõendava dokumendi koopia, haridust tõendava dokumendi koopia, koolituste tunnistused (juhul kui neid pole juba automaatselt süsteemis olemas) ja eksamitasu maksekoopia.

  Loe lisa: http://www.vibuliit.ee/uus/treenerikutse/

Lisainfo: jaanus@zentop.ee

Posted by Marina Põldma in Uudised

09. septembril 2022 toimub tasuta koolitus veebis spordivaldkonna esindajatele

Tallinna Spordiliit kutsub spordi valdkonna esindajaid tasuta veebikoolitusele 9.09.2022 kl 10.00-12.30

Spordiprojekti “Here we are raames” koolitus spordijuhtidele, spordiga seotud organisatsioonidele.

Kuupäev: 9.09.2022 zoom

Eelregistreerimine:
https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZMvdumpqTguH9Fyh2bqs7sOujUNWsn… tähtaeg 8.09.2022 kl 20.00

Koostöös Politsei- ja Piirivalveametiga, Rahvusvaheline Maja MTÜ, Tallinna Spordiliit.

kell 10.00-11.30 PPA– Ardis Vilt teemakirjeldus:
· Kolmanda riigi kodaniku mõiste ja Euroopa Liidu kodaniku ning tema perekonnaliikme mõiste, nende vahetegu;

· Välismaalaste töötamise mõiste välismaalaste seaduse mõistes;

· Kolmanda riigi kodanikust sportlase, treeneri, spordikohtuniku, sporditöötaja lühiajaline töötamine (registreeringu taotlemine, viisa taotlemine, reeglid ning nõuded, mis hõlmavad endas perioodide pikkuseid, palga maksmist ning kutsuja kohustusi);

– hiljuti jõustnud välismaalaste seaduse muudatused, mis võivad mõjutada sportlaste abikaasade viisa tingimusi

-Ukraina kodanikest sportlasi pudutavad reeglid

· Pikemaajalise töötamise võimalused (sellega kaasnevad tegevused vormistamisel ning erinevad reeglid);

· Migratsiooninõustajate kontaktid ning täpsemad võimalused, kuidas meiega ühendust saada ning mis küsimustes me inimesi nõustame.

kell 11.30-12.30 Rahvusvaheline Maja Nastja Perstjonok teemalkirjeldus:

– kust tulevad välismaalased Eestisse ja mis on nende soovid ja takistused spordi osas,

– info pakkumisest ja tüüpilistest infokanalitest, milles välismaalane leiab infot Eestis toimuva kohta

__________________________

Projekti „Siin me oleme“ kaasrahastavad Euroopa Liit Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi kaudu ning EV Siseministeerium.

Posted by Marina Põldma in Uudised
Load more