Eesti Vibuliit tänas 2023. aasta parimaid sportlasi, treenereid ja toetajaid

Eesti Vibuliit tänas 2023. aasta parimaid sportlasi, treenereid ja toetajaid

17. veebruaril 2024 toimus Kuremaa lossis tänuüritus, kus EVL andis pidulikult üle EOK100 tänukirjad- ja märgid, tunnustas Eesti meistreid vibulaskmises, tänas toetajad ning samuti kuulutati välja 2023. aasta parimad vibulaskurid.

 • Eesti Vibuliidu aasta sportlased:
   • sportvibu mehed – Hendrik Õun (Sagittarius)
   • sportvibu naised – Triinu Lilienthal (Järvakandi Ilves)
   • plokkvibu mehed – Robin Jäätma (Türi Vibukool)
   • plokkvibu naised – Lisell Jäätma (Türi Vibukool)
   • 50 + – Peeter Adler (Sagittarius)
   • 3D/maastikulaskmine formaat – Reena Pärnat (NS Archery)
 • Eesti Vibuliidu aasta noorsportlased:
   • sportvibu noormehed U-21 – Andres Sarapuu (Vana-Võidu/Viljandi SK)
   • sportvibu neiud U-21 – Marielle Laasma (Pärnu Vibuklubi Meeli)
   • sportvibu U-18 noormehed – Tarvet Labi (Vana-Võidu/Viljandi SK)
   • sportvibu U-18, neiud – Anne Sein (Sagittarius), Liis Kirsch (Pärnu Vibuklubi Meelis)
   • plokkvibu noorte klassid, noormehed – Siim Oliver Kalmus (Tallinna Vibukool)
   • plokkvibu noorte klassid, neiud – Kristella Kärner (Türi Vibukool)

EOK100 tänukirja- ja märgiga tunnustati: Maarika Jäätma, Erki Jäätma, Eve Kivilo, Aune Varik, Leili Kukk ja Siret Luik.

Posted by Marina Põldma in Uudised
Sise-MK finaalis Las Vegases tuli plokkvibulaskja Maris Tetsmann 7.kohale!

Sise-MK finaalis Las Vegases tuli plokkvibulaskja Maris Tetsmann 7.kohale!

2.-4.veebruar toimuval Las Vegas Shoot võistlusel, mille raames toimub ka sise-MK finaal, pääsesid kvalifikatsioonidest edasi Eesti plokkvibu koondise neljast laskurist kolm, kes kõik lõpetasid esikümnes.

1/8 finaali pääses 11.asetusel olev meeste plokkvibu laskur Robin Jäätma, kes lasi teisel võistluspäeval puhta tulemuse ehk 300 silma. Tema vastaseks sai duellides 6.kohal oleva USA laskur Kyle Douglas. Tasavägises duellis tuli Robin Jäätmal loovutada viimases seerias tehtud eksimusega võit vastasele, seisuga 148/149. Nii lõpetas eestlane võistluse 9.kohal. Sise-MK meistriks tuli ameeriklane James Lutz.

Naistest jäi napilt duellidest välja 18.kohal olev Meeri-Marita Paas, kes seoses õlavigastusega ei saanud osaleda sise-MK esimestel etappidel. Edasi pääsesid 6.kohal asuv Lisell Jäätma, kes võitis Luxembour Strasseni etapil pronksmedali ja 11.kohal asuv Maris Tetsmann, kes tuli Prantsusmaa Nimesi etapil 4.ks. Paraku tuli eestlannadel asuda vastamisi juba esimeses duellis, kust seisuga 145/143 liikus ¼ finaali edasi Maris Tetsmann. Eestlase vastaseks sai kolmandal asetusel olev legendaarne USA laskur Paige Pearce, kes võitis duelli 147/144. Lisell Jäätmale jäi sise-MK etapi 9.koht, Maris Tetsmann tuli 7.kohale.

Võrreldes eelmiste aastatega on see sisehooaeg olnud maailmatasemel võistlevale Eesti plokkvibukoondisele tagashoidlikum ja tavapärasest rohkem on tulnud silmitsi seista tervise- ja tehniliste probleemidega. Hetkel hoiavad Eesti plokkvibu laskurid maailma reitingus järgmisi kohti – Robin Jäätma 13.koht, Lisell Jäätma 17.koht, Meeri-Marita Paas 25 kohta ja Maris Tetsmann 40.koht.

Taustinfoks: Las Vegase võistlus on suurejooneline lõpetus siselaskmise hooajale, kus lastakse 18m pealt,  ning peale seda asuvad vibusportlased valmistuma välihooajaks, kus laskekaugused on plokkvibudele 50m ja sportvibudele 70m.

2024 aasta välihooaeg on eriti oluline sportvibu laskuritele, kellele see annab viimase võimaluse lunastada pääse Pariisi olümpiamängudele. Eesti koondisest asuvad olümpiapääset püüdma naiskoondise laskurid Reena Pärnat, Triinu Lilienthal ja Bessi Kasak.

Foto autor: Karli Saul

Fotol: Maris Tetsmann

Posted by Marina Põldma in Uudised
Eesti plokkvibulaskurid võistlevad maailma sisekarika finaaletapil Las Vegases, kus 2020 ja 2022 on jõutud ka kullamatši

Eesti plokkvibulaskurid võistlevad maailma sisekarika finaaletapil Las Vegases, kus 2020 ja 2022 on jõutud ka kullamatši

Eesti plokkvibukoondis, kuhu kuuluvad Team Estonia liikmed õde-venda Lisell ja Robin Jäätma, Meeri-Marita Paas ja Maris Tetsmann, asuvad täna õhtul maailmakarika sisekarika finaalvõistluse laskejoonele Las Vegases. Koondisega on kaasas treener Maarika Jäätma.

Finaalvõistlus, kus lastakse kvalifikatsioonis 60 noolt, toimub maailma suurima vibuvõistluse Las Vegas Shoot osana, kus lastakse kokku 90 noolt.

Varasemalt on Eesti laskurid jõudnud finaali lausa kahel korral – Lisell Jäätma 2020 ja Meeri-Marita Paas 2022. 2023. aastal saavutas kõrgeima koha Lisell Jäätma, kes tuli 6-ks, Meeri-Marita Paas ja Robin Jäätma said 9.koha ja Maris Tetsmann 37.koha.

58.korda, 2.-4.veebruaril toimuv Las Vegas Shoot on maailma suurim vibuvõistlus, mis purustab igal aastal osalejate rekordeid. Kui 2023 oli osalejaid 3911, siis sellel aastal on registreerunud lausa 4491 laskurit 70 riigist ja kõigist USA osariikidest. Plokkvibu meeste pro-klassis, kus võistleb Robin Jäätma, on osalejaid 282, naiste klassis, kus asuvad joonele Lisell Jäätma, Meeri-Marita Paas ja Maris Tetsmann, osaleb 107 naist.

Las Vegas Shoot on kui vibulaskjate festival, kuhu on oodatud kõik vibusõbrad – 2023 aastal oli vanim osaleja 101 aastane, noorim aga 9-aastane. Lisaks vaatemängulistele võistlustele toimuvad erinevad seminarid ja koolitused, kohapeal on üle 100 vibuvarustuse tootjate esinduse, jagatakse laiali üle 900 auhinna tšekkide ja stipendiumitena, kogusummas 550 000 dollarit. Näiteks meeste plokkvibu pro-klassis on auhinnafond 143 000$, millest võitja saab 58 000$ ja 45.koht 300$.

Samuti on programmis kohtumised, autogrammitunnid ja pildistamised professionaalsete tehasetiimi laskuritega, kelle hulka kuuluvad ka meie koondise laskurid – Lisell ja Robin Jäätma Mathewsi esindajatena, Meeri-Marita Paas ja Maris Tetsmann PSE esindajatena.

Kui 1985 lasti esmakordselt ära 900 punkti, kuid koos plokkvibude arenguga tõuseb maksimumskoori lasknute arv iga aastaga. 2023 aastal oli see juba 27. Konkurents on armutu – Robin Jäätma eksimus 2023 aasta võistlusel ühe 10-punktialast väljajäänud noolega, kukutas ta ülitihedas konkurentsis 899 silmaga 59 kohale, maksimumtulemuse 900 lasi tema klassis ära 25 meest.

 

Võistlustulemustel saab jooksvalt silma peal hoida IANSEOS https://www.ianseo.net/Details.php?toId=16712

Kõik medaliduellid kantakse üle ka otse-eetris kanalil Archery+ www.archery.tv ja on järele vaadatavad YouTubest.

Meeri-Marita Paas 2022 kullamatši saab vaadata siit: https://www.youtube.com/watch?v=hTgYyiaIulI

Lisell Jäätma 2020 aasta kullamatši saab vaadata siit: https://www.youtube.com/watch?v=0FLSqQ7dZ1U&t=38s

Rohkem info Las Vegas Shoot võistluse kohta nende kodulehel: https://www.thevegasshoot.com/

 

Foto autor: Karli Saul

Posted by Marina Põldma in Uudised
Eesti plokikoondise laskurid Lisell ja Robin Jäätma osalevad USA-s, Lancaster Classicul

Eesti plokikoondise laskurid Lisell ja Robin Jäätma osalevad USA-s, Lancaster Classicul

Sel nädalavahetusel, 25.-28.jaanuar, toimub Ameerika Ühendriikides üks osalejate arvu poolest suuremaid vibulaskmise võistlusi Lancaster Classic. Tegemist on idaranniku suurima vibuvõistlusega ja Ameerika suuruselt teise võistlusega, kus sellel aastal osaleb üle 2000 laskuri erinevates vibu- ja vanuseklassides. Tegemist suuruselt USA (ja maailma) teise võistlusega – see jääb alla vaid Las Vegas Shoot`ile, kus osalejate arv 2023 aastal ületas 4000 piiri ja mille raames toimub ka sise-MK finaalturniir.

Professionaalide klassis osalevad ka meie tipplaskurid Lisell Jäätma, Robin Jäätma ja Maris Tetsmann Eesti plokkvibukoondisest, kelle head tulemused on andnud neile pääsu tehasetiimidesse. Nendega on treenerina kaasas Maarika Jäätma. Õde-venda, Team Estoniasse kuuluvatele Lisell ja Robin Jäätmale, kes võistlevad Mathewesõ i tiimis, on võistlusel osalemine lausa kohustuslik – nimelt näeb nende sponsorleping ette autogrammitunde ja pildistamist tootja väljapanekualal kui osalemist üritusel „Connect With the Pros“, kus tippbrände esindavad laskurid kohtuvad noorte ja lastega.

2024 aasta võistlus on 20 aasta juubelivõistlus, mis on kergitanud ka auhinnafondi.

Võistluse kvalifikatsioonis lastakse meilgi tuttavaid sportvibu arvestuse kolmiklehti, kus 10-punktiala südamik ehk x annab ühe lisapunkti ehk 11. Seega on võimalik tavapärase 600 punkti asemel teenida 660 punkti. Perfektse 660 laskmise eest olnud varasemalt peaauhind 30 000 dollarit, siis juubeliaasta puhul on summa lausa 50 000 dollarit. 19-aasta jooksul on maksimumtulemus ära lastud lausa viiel korral nelja mehe poolt. Kahel korral on sellega hakkama saanud siselaskmise „imelapseks“ peetav, hetkel 16-aastane Bodie Turner, kes alistas 660-punkti skoori esmakordselt 14-aastasena.

Meeste pro-klassis, kus võistleb ka Robin Jäätma, osaleb 124 laskurit, kellest kvalifikatsioonide järel pääsevad 64 parimat edasi duellidesse, võistlema tiitlile ja magusatele auhinnarahadele. Meeste pro-klassis saavad tšeki 32 parimat, võitjale 20 000.

Naiste pro-klassis, kus astuvad ülesse Lisell Jäätma ja Maris Tetsmann, on 42 osalejat, kellest pääseb edasi duellidesse kvalifikatsiooni 16 parimat. Naisteklassi võitjale on ette nähtud 4000 dollariline tšekk.

Lisaks on auhinnarahasid pannud välja erinevad kaubamärgid – vibutootjatest noolte ja päästikubrändideni. Kõik medaliduellid kantakse üle ka otse-eetris ja on järele vaadatavad YouTubest.

Eestlastele on see kolmas kord võistlusel osaleda ja seni on näidatud häid tulemusi. Eelmisel aastal jõudis Robin Jäätma 125 mehe hulgas 26 kohale. Lisell Jäätma lõpetas neljandana 41 võistleja seas, alistades duellis lisanoolega maailma esinumber Emma Gibsoni.

Profiklassi on liikunud ka Maris Tetsmann, kes on kahel varasemal aastal võistelnud naiste klassis ning toonud sealt koju ka kolmanda koha.

10-aastaselt sportvibulaskmisega alustanud, viimased neli aastat plokkvibu lasknud ja täna PSE tehase tiimis võistlev Maris Tetsmann ütleb, et tegemist on tema lemmikvõistlusega. „Mida tugevam konkurents, seda rohkem aitab see mu arengule kaasa.„

Rohkem infot võistluse kohta leiab Lancaster Archery Classic koduleht siin: https://www.lancasterarcheryclassic.com/

Tulemused on reaalajas jälgitavad IANSEO keskkonnas siin: https://info.ianseo.net/?tourid=667

Foto autor: Karli Saul

 

Posted by Marina Põldma in Uudised
Eesti plokkvibukoondise laskur Maris Tetsmann tuli sise MK-etapil neljandaks!

Eesti plokkvibukoondise laskur Maris Tetsmann tuli sise MK-etapil neljandaks!

Nimes´i sise-MK etapil oli Eesti plokikoondis edukas – esikümnesse jõudsid kõik laskurid nii, kvalifikatsioonis, kui lõpparvestuses.

Naiste klassis lasid meie laskurid kvalifikatsioonis 72 naise seas välja järgmised tulemused: Meeri-Marita Paas 4.koht, Lisell Jäätma 5.koht, Maris Tetsmann 11.koht. Meeste klassis, kus osales 150 laskurit, lõpetas Robin Jäätma 8.kohal. Need tulemused tagasid edasipääsu 32 parema seas, 1/16 finaalidesse.

2023 aastal Nimes´is pronksmedali võitnud ja vahetult enne võistlust tervisega kimpus olnud Robin Jäätma, läks 1/16 finaalis vastamisi Hispaania laskuri Ramon Lopeziga, tulemuseks tasavägine 148/148. Ümberlaskmisel andis Robini 10-sse lastud nool, vastase 9 vastu, eestlasele edasipääsu 1/8 duellidesse. Seal sai Robini vastaseks maailma esinumber Mike Schloesser, kes võitis eestlast puhtalt 150/148 ning tuli hiljem ka turniiri võitjaks. Robin Jäätmale jäi seega üldarvestuses etapi 9.koht.

2023 aasta Nimes´i tšempion Lisell Jäätma asus 1/16 duellis vastamisi prantslanna Anna Conesaga, kelle võitis 147/143. 1/16 finaalis alistas Meeri-Marita Paas kindlalt Portugali laskuri Rita Pereira 146/141 .Maris Tetsmann läks 1/16 finaalis vastamisi Horvaatia laskuri Amanda Mlinaric´iga, kelle alistas 145/143.

1/8 finaalis oli Maris Tetsmanni vastaseks kvalifikatsioonis 6.kohale tulnud itaallanna Francesca Aloisi, kellega võrdne tulemus –  142/142, ümberlaskmises lastud 10 vastase 9 vastu andis eestlannale edasipääsu.

Meeri-Marita Paas vastaseks läks vastamisi Luxemburgi laskuri Maryia Shkolnaga, kellega lasti viiki 147/147. Ümberlaskmisel tabasid mõlemad laskurid 10-ne, kuid Shkolna tsentrile lähemal olnud nool jättis Meeri-Marita Paasi üldarvestuses 9-le kohale.

Lisell Jäätma vastaseks Marion Girard, kelle Lisell võitis 149/144.

¼ duellides läks Lisell Jäätma vastamisi Mariya Skholnaga, kellele kaotas 147/145. Lisell Jäätma lõpetas võistluse 5. Kohaga.

Marise vastaseks Singapuri laskur Tze Chieh Contessa Loh, kelle Maris alistas 146/144.

Poolfinaalis tuli Marisel võtta vastu kaotus maailmareitingus kuuendal kohal asuvalt mehhiklannalt Andrea Beccerralt 144/147, mis andis vastasele pääsu finaali. Pronksimatši pääsenud Maris Tetsmann kaotas maailma reitingus 11.kohal asuvale Luxemburgi laskurile Mariya Shkolnale 144/142, jäädes seega MK-etapi neljandaks.

Nimes´i turniiri võitis maailma reitingus 20.kohal asuv Kolumbia laskur Alejandra Usquiano, kes näitas parimat tulemust ka kvalifikatsioonis, hõbedale Andrea Beccerra.

Maris Tetsmann kommenteeris: „Minu eesmärk siia tulles oli jõuda kolmandasse ringi. Seega pronksimatši jõudmine oli üleootuste hea Euroopa suurimal võistlusel neljandaks tulla on väga hea saavutus. Aga kui ma ütleks, et olen 100% rahul, siis see oleks vale. Sportlasena tahan ju ikka võita, aga et ükskord võitma hakata, pead piisavalt palju kaotama. Kaotused motiveerivad ja õpetavadkõige rohkem. Mu senine sisehooaeg on olnud väga stabiilne ja hea. Loodan häid tulemusi teha ka järgnevalt kahel nädalavahetusel USAs.“

 

Video laskmisest: https://www.facebook.com/watch/?v=749307573408690

Fotol: Maris Tetsmann

 

Posted by Marina Põldma in Uudised
Nimesi sisekarika MK-etapi kvalifikatsiooni lõpetasid kolm Eesti plokkvibukoondise laskurit esikümnes!

Nimesi sisekarika MK-etapi kvalifikatsiooni lõpetasid kolm Eesti plokkvibukoondise laskurit esikümnes!

Kõige kõrgema, kvalifikatsioonis 73 naise seas neljanda koha saavutanud Meeri-Marita Paas kommenteeris: „Olen ülimalt rahul oma skooriga, kuigi üks punkt kripeldab veidi, mis oleks võinud mind kvalifikatsiooni kõrgemale tõsta. Aga vibulaskmine ongi just see mäng millimeetrite peale. See suurvõistlus on minu jaoks esimene pärast viiekuulist pausi õlavigastuse tõttu. Ehkki suuri ootusi polnud, olen põnevil nägemast, millised duellid mind ees ootavad.

597 silmaga 150st mehest seitsmenda tulemuse lasknud ja vahetult enne võistlusreisi haigestunud Robin Jäätma kommenteeris: „Üllatavalt hea tulemus, arvestades mu paaripäevatagust enesetunnet. Õnneks tervis juba korras.“

Võistluste üks favoriite, kolmekordne turniiri võitja Lisell Jäätma oma reedel lastud tulemuse üle, mis andis talle viienda koha, ei rõõmustanud: „Ei jäänud üldse oma laskmisega rahule, liiga palju eksimisi alla. Loodetavasti on homme parem päev ja saan trennis oma vigadele lahenduse.“

11. kohale tulnud Maris Tetsmann oli oma kvalifikatsiooni tulemusega rahul: „Võistlus on alanud edukalt. Eks natuke ikka kripeldab, et uuest isiklikust rekordist nii vähe puudu jäi. Tunne on hea, eks paistab, mis duellipäev toob!“

Naiste plokkvibu kvalifikatsiooni parimad olid Kolumbia laskur Alejandra Usquiano , teine mehhiklanna Andrea Beccerra ja kolmas itaallanna Elisa Roner.

Meeste plokkvibu esikolmikus olid taanlased Mathias Fullerton ja Stephan Hansen, kes mõlemad kordasid maailmarekordit, lastes 600 silma.

Taustinfoks: Eesti plokkvibukoondise laskurid on näidanud viimastel aastatel maailmatasemel tulemusi, mis on toonud neile kutse ka tehasetiimidesse. Hooaja alguses asub Mathews tehasetiimi esindav  Robin Jäätma maailmareitingus 12 kohal. Mathews tiimis laseb ka tema õde, hetkel maailmareitingus 15 kohta hoidev Lisell Jäätma. Reitingu 25 kohal asuv Meeri-Marita Paas ja 71 kohal asuv Maris Tetsmann kuuluvad PSE meeskonda.

Naiskondlikult on Eesti plokinaised 49 riigi arvestuses üheksandal kohal, segatiim (koosseisus Lisell ja Robin Jäätma) 81 riigi seas kuuendal kohal.

Lisaks, plokkvibu koondisele, osalevad Nimes´es harrastussportlastena vaistuvibu klassis Inge Sirkel Suviste, Annika Vänt, Argo Sepp, plokkvibu klassis Reimo Loorents, noorte plokkvibu klassis Paul Henning Hanni, Siim Oliver Kalmus, Mait Sirel, noorte sportvibu klassis Ander Sepp ja Karl Eirik Kohava. Sportlastega on kaasa treenerid Maarika Jäätma ja Kadi Koort.

1/16 duellid algavad Eesti aja järgi kell 16.45

Võistlustulemused reaalajas ja protokollid on leitavad siit: https://www.ianseo.net/Details.php?toId=16563

Fotol: Meeri-Marita Paas

Posted by Marina Põldma in Uudised

25.01.2024 algavad 2024 Eesti sisemeistrivõistluste eelringid

 1. a Eesti sisemeistrivõistluste eelringid toimuvad 25.01.2024 -25.02.2024.

Sisemeistrivõistluste eelringide tulemuste esitamise tähtaeg on 25.02.2024 kell 23.59 ja need tuleb esitada EVL poolt kehtestatud vormil vibuliit@vibuliit.ee aadressile.

Eelringide võistlusjuhendi leiad siit.

Posted by Marina Põldma in Uudised
Nimesi maailma sisekarika etapil on kõigi silmad kolmekordsel võitjal Lisell Jäätmal!

Nimesi maailma sisekarika etapil on kõigi silmad kolmekordsel võitjal Lisell Jäätmal!

Täna pärastlõunal algab Prantsusmaal, Nimes`ses maailma sisekarika turniir, kus sellel aastal astub laskejoonele 13 eestlast. Nimesi võistlus on Euroopa suurima osalejate arvuga sisevõistlus, kus koos professionaalsete vibusportlastega saavad võistelda ka harrastajaid – sellel aastal on võistlustules 1122 laskurit 50 riigist üle maailma.

Eesti plokikoondist esindavad Lisell Jäätma, Meeri-Marita Paas, Maris Tetsmann ja Robin Jäätma,  harrastussportlastena osalevad vaistuvibu klassis Inge Sirkel Suviste, Annika Vänt, Argo Sepp, plokkvibu klassis Reimo Loorents, noorte plokkvibu klassis Paul Henning Hanni, Siim Oliver Kalmus, Mait Sirel, noorte sportvibu klassis Ander Sepp ja Karl Eirik Kohava. Sportlastega on kaasa treenerid Maarika Jäätma ja Kadi Koort.

Läbi aegade Eesti kõige edukam plokkvibulaskja Lisell Jäätma, kes kuulub ka Team Estoniasse, on Nimes´i turniiri kolmekordne võitja. Tänaseks on Lisell Jäätma 2023 aasta võidumatsh internetis kogunud 6,2 miljonit vaatamist, kohapeal kaunistavad võistlusareeni seinu tšempionite fotod, kelle seas ka Liselli oma. Seega on kõigi – nii sportlaste, treenerite kui pealtvaatajate silmad sõna otseses mõttes meie esilaskuril!

Võistluse üks favoriitidest on ka Robin Jäätma, kes kuulub samuti Team Estoniasse ja naases 2023 turniirilt pronksmedali ja uue Eesti rekordiga.

Edu on varasemalt saatnud ka Meeri-Marita Paasi, kes 2021 jõudis  välja finaali, kus jäi küll Lisellile alla, kuid võitis hõbeda.

Taustinfoks: kõige populaarsemas, täiskasvanud meeste sportvibu klassis, on kvalifikatsioonis osalejaid 206, osalejaterohked on ka plokkvibuklassid  – meeste plokkvibu klassis 162 laskurit, naiste plokkvibu klassis 81 laskurit.

Kvalifikatsioonidest (lastakse 18m pealt 60 noolt), pääsevad duellidesse edasi 32 parimat.

Ajakava ja võistlustulemused reaalajas on leitavad siit: https://www.ianseo.net/Details.php?toId=16563

Medalimatshe on võimalik reaalajas jälgida http://onstreamtv.live/ArcheryIndoor/

Foto autor Kadi Koort

Posted by Marina Põldma in Uudised
12.-14.01.2024 toimunud 2024. Balti Open´ilt võitsid Eesti vibulaskurid neli medalit

12.-14.01.2024 toimunud 2024. Balti Open´ilt võitsid Eesti vibulaskurid neli medalit

12.-14.01.2024 toimusid Ventspilsis, Lätis, 2023 Balti Open vibulaskmises kus võistlustules oli ka 10 Eesti vibulaskurit. Eesti parimate naissportvibulaskurite hulka kuuluv, Triinu Lilienthal naases Lätist kahe kuldmedaliga – võites selle nii individuaalselt kui naiskondlikult koosseisus Triinu Lilienthal/Nora Haas/Ketter Silt. Medaleid tõid ka plokkvibu mehed – Evert Ressar võitis individuaalselt hõbemedali ning meeskondlikult suudeti Eestisse tuua pronksmedal plokkvibu mehed arvestuses – tiimis Evert Ressar/Aivar Pruuli/Indrek Võhumõõk.

Lisaks, poodiumikohti võitnud sportlastele võistlesid Lätis eestlastest veel: Hannes Kraav (sportvibu mehed), Mikk Mihkelson (sportvibu mehed), Eve Kivilo (sportvibu naised), Kairid Eleen Sinikas (sportvibu naised).

Triinu Lilienthal ütles Balti Open võistluse kohta järgmist: “Hea oli jälle üle pika aja võistelda. Kvalifikatsiooni laskmisega võib rahule jääda. Enne võistlust ma oma laskmises päris kindel polnud, sest võistluspaus on olnud pikk, kuid hea laskmine andis enesekindlust juurde. Naiskonna laskmises olen samuti kullaga väga rahul ja tahan kiita noori Järvakandi Ilvese klubi laskureid Ketter Silti ja Nora Haasi, kes pidasid pingele väga hästi vastu. Individuaalne kullamatš oli väga pingeline ja läks ümberlaskmisele. Pingega suutsin hästi toime tull ja väljusin sealt võitjana. Meeste klassis tegi tubli tulemuse ka Ilvese klubi noorlaskur Mikk Mihkelson, kes 1/16 duelli võitis, kuid pidi tasavägises 1/8 duellis tunnistama vastase paremust ning saavutas sellega 9. koha. Lisaks üllatas naiste klassis lasknud Ilvese klubisse kuuluv veteranlaskur Eve Kivilo, kes jõudis 1/4 duelli, kus pidi tunnistama vastase paremust ja teenis välja 8. koha. Kokkuvõttes võib võistlustega rahule jääda ja saab jätkata ettevalmistusega välishooajaks.”

Evert Ressar kommenteeris nädalavahetusel toimunud võistlust järgmiselt: “Võistlustele minnes väga suuri ootusi ei pannud, sest treeningtulemused seda ei ole lubanud, pigem panustasime et saaksime võiskonnaga kolme parema hulka. Duellid olid küll tasavägised, aga suutsime 3. koha koju tuua. Kõik meeskonna kaaslased tegid enda töö ära ja pronks oli tõsiasi.

 Individuaal duellide pärast muretsesin rohkem, kuna vorm ei ole olnud hea ,siis tulid võidud algul raskelt. Finaalis tundsin end juba päris hästi ja enesekindlus kasvas iga duelliga. Lõpuks olen päris õnnelik teise koha üle ja pigem finaalis lastud tulemuse pärast. Vastane eksis kõigest korra nii ka tulemus 149-147.”

Lõpp-protokollid leitavad: https://www.ianseo.net/Details.php?toId=16361

Fotol: Triinu Lilienthal

Posted by Marina Põldma in Uudised
Load more