Ühendus Sport Kõigile korraldab 26.-27.08 ja 24.09 treeneritele koolituse

Ühendus Sport Kõigile korraldab 26.-27. augustil ja 24. septembril 2022 liikumisharrastuse treenerite EKR3 taseme koolituse. Koolitus toimub kahel päeval auditoorse õppena Tallinnas, ühel päeval praktiliste tundidena Tartus ning ülejäänud loengud on videoõppena.

Koolituse teemad on enamaltjaolt spordialade ülesed ja võivad huvi pakkuda laiemale ringile treeneritele.

Registreerimine koolitusele ja tunniplaan https://uus.sportkoigile.ee/et/treenerid-tunniplaan

Posted by Marina Põldma in Uudised
53. Järvakandi Open 2022 võistlusele on registreerimine avatud

53. Järvakandi Open 2022 võistlusele on registreerimine avatud

53. Järvakandi Open 2022 toimub 5.-7. augustil 2022 Järvakandi vibustaadionil.

06.augusti hommikul kell 10 toimub Järvakandi vibustaadioni ääres koos võistluse avamisega Toomas Kivilo mälestuspingi pidulik avamine. T.Kivilo oli üks Järvakandi vibuklubi Ilves asutajatest ning pikaaegne klubi eestvedaja ja treener. 13 aastat kandis Järvakandi Open samaaegselt ka tema memoriaalvõistluse nime. Käesolevast aastast talletatakse tema mälestus teistsugusel – mälestuspingi – kujul, sest paljud inimesed mäletavad Toomas Kivilod pingiotsalt binokliga treeningute või võistluste kulgu jälginud treenerina

Regsitreerimine Järvakandi Open võistlusele on avatud  kuni 02. augustini Registration of Järvakandi Open 2022 (google.com) kaudu.

Võistluste juhend on kättesaadav siin.

Posted by Marina Põldma in Uudised

XII Aksel Randmer memoriaal 2022 toimub 13. augustil Pärnus

XII Aksel Randmer memoriaal 2022 toimub 13. augustil Pärnus, Tammiste staadionil. NB: alguse aeg on kell 12.00.

Võistlusele saab registreerida kuni 9. augustini e-maili gristy.lehtna@gmail.com kaudu.

Võistluste juhend on kättesaadav siin.

Posted by Marina Põldma in Uudised

Treenerite kutseeksami dokumentide vastuvõtt on avatud 25.07-15.08.2022.

Treenerite kutseeksami dokumentide vastuvõtt on  spordiregister.ee keskkonnas avatud 25.07-15.08.2022.

Kutseeksami toimumise aeg on 05.09.2022, koht täpsustamisel.

Kutseeksam toimub kutse esmastele taotlejatele ning taastaotlejatele kutsetasemele EKR3, EKR4, EKR5.

  • Kutse taotlemiseks ja taastaotlemiseks on vajalik:
  • täita vajalikud tingimused (koolitusmaht (erialaline taseme- või täiendkoolitus; esmataotlejal – üldainete koolitus ning peale 2019 aastat uuel või taastaotlejal ka esmaabi koolitus mahust vastavalt 16 ak/h või 8 ak/h, kogemus treenerina jms mis on igal tasemel eraldi ette nähtud),

  • tasuda Eesti Vibuliidu kontole eksamitasu – MTÜ Eesti Vibuliit, IBAN EE742200221002100321 (Swedbank), selgituseks kutsetase ja taotleja nimi. Tasu suurus on vastavalt tasemele: EKR3 40€, EKR4 47€, EKR5 56€, EKR6 72€, EKR7 80€, EKR8 75€.

  • esitada online keskkonnas: isikut tõendava dokumendi koopia, haridust tõendava dokumendi koopia, koolituste tunnistused (juhul kui neid pole juba automaatselt süsteemis olemas) ja eksamitasu maksekoopia.

    Loe lisa: http://www.vibuliit.ee/uus/treenerikutse/

Lisainfo: jaanus@zentop.ee

Posted by Marina Põldma in Uudised
Robin Jäätma saavutas 2022 Maailmamängudel 9. koha

Robin Jäätma saavutas 2022 Maailmamängudel 9. koha

Birminghamis, USAs toimuvad Maailmamängud, kus  07.07-09.07.2022 on kavas vibulaskmine. Esimese eestlasena sai sinna koha Robin Jäätma, mille ta teenis välja eelmisel aastal täiskasvanute MM-il võidetud pronksmedaliga. Kokku oli plokkvibumehi tulejoonel 25, kes kõik on omaala tegijad.

 

Neljapäeval alustati ametlikutreeninguga. Reede hommik algas kvalifikatsiooniga. Robin Jäätma saavutas 707 silmalise tulemusega 8. koha. Pärastlõunal alustasid kõigepealt segavõistkonnad ja pärast alustati individuaalsete duellidega. Päev venis väga pikaks, sest peale nelja seerialist võistlust anti äiksehoiatus ja võistlus lükati tunni võrra edasi. Pärast pausi tulid sportlased tagasi platsile ja võistlus jätkus kahe prooviseeriaga. Kahjuks tuli võistlusesse jälle poole tunnine paus teha äikese tõttu. Pärast viimast edasi lükkamist said atleedid lõpuks võistluse lõpuni lasta.

 

Robin Jäätma esimene vastane oli Lõuna-Aafrikast pärit sportlane. Robin võitis kindlalt matši 148-142. 1/8 duellis tuli vastamisi seista tugeva India laskuriga Abhishek Vermaga. Matš oli väga tasavägine. Robinil oli enne viimast seeriat maksimum punktid ja vastasel üks punkt alla maksimumi. Kahjuks tuli Robin Jäätmal viimases seerias kaks nappi 9 silmalist tabamust sisse ja ta kaotas duelli ühe punktiga. Skooriks jäi 148:149. Kokkuvõttes saavutas Robin oma esimestel Maailmamängudel 9.koha.

 

Ilmastikuolud Birminghamis on kuumad. Kõikidel päevadel on olnud 35+ kraadi, mis ei tee olemist siin mitte lihtsaks.

 

Robin Jäätma kommentaar: ” Mis siin salata, ma tahtsin seda medalit, hirmsasti tahtsin. Võib-olla tahtsin liiga palju, ei oska öelda. Väga väike detail jääb veel puudu, et võita neid kõvasid matše ja laskjaid. Ma ei lasknud halvasti aga ma tunnen, et kvalifikatsioonis on veel vähemalt 5 punkti jagu varu. Duellides, jah, kahjuks meeste konkurents on nii kõva, et sa võid maksimum punktidega ka kaotada. Ma olen  pettunud, et ei suutnud seda viimast seeriat rahulikult ära lasta, paras närvide mäng aga noh mis teha, mis ei tapa teeb tugevaks. Loodan leida selle puudu oleva detaili järgmiseks hooajaks.”

Uudis: Maris Tetsmann

Foto: World Archery

Posted by Marina Põldma in Uudised

16.-17. juulil toimub Türil noorte plokkvibulaskurite kogunemine – registreerimine avatud

16.-17. juulil korraldab Türi Vibukool noorte plokkvibulaskurite kogunemise, kus muude huvitavate teemade hulgas, räägivad Lisell Jäätma ja Robin Jäätma, kuidas nemad võistlusteks ette valmistuvad.

Registreerumine üritusele on juba avatud ja seda saab teha kuni 12. juulini https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd0pLAT6lmeM4sH-qpiPy-TkZTuj2IxsEihTPYVtL5qARVupA/viewform kaudu.

Rohkem infot, sh ürituse päevakava, maksumuse jm kohta leiad siit.

Posted by Marina Põldma in Uudised
Pärnu võõrustab nädalavahetusel suurel hulgal noori vibusportlasi – toimuvad 2022 Eesti noorte meistrivõistlused vibulaskmises

Pärnu võõrustab nädalavahetusel suurel hulgal noori vibusportlasi – toimuvad 2022 Eesti noorte meistrivõistlused vibulaskmises

Eesoleval nädalavahetusel toimub Pärnus palju huvitavaid suveüritusi ning üheks selliseks saab kindlasti pidada noorvibulaskurite hooaja tähtsaimat sündmust – 02. juulil 2022 toimuvad Eesti noorte meistrivõistlused vibulaskmises, mida korraldab Eesti Vibuliit koostöös Pärnu Vibuklubiga Meelis.

 

Sündmus on Eesti vibuspordile äärmiselt oluline, sest võistlusele on ennast registreerinud erakordselt palju noori sportlasi, täpsemalt 182 – sellega on osalejate arv jõudnud nö COVID-19 eelsete numbriteni, mille üle on korraldajatel suur rõõm.  ‘

 

Eesti Vibuliidu juhatuse liige, Katrin Virula kommenteeris nädalavahetusel toimuvat vibupidu “see sündmus on erakordne – kõikide vanuseklasside noorsportlased (ca 180) on samaaegselt laskejoonel. Vähemalt käesoleval sajandil pole olnud võimalik sellist vaatepilti nautida.”.

 

Eesti noorte meistrivõistlustel toimub võistlemine neljas vibustiilis: sportvibu, plokkvibu, vaistuvibu ja pikkvibu, neljas vanuseklassis: U-13, U15, U-18 ja U-21 ning poiste ja tüdrukute arvestuses. Võistluse peakohtunik on  WA IJC kategooria kohtunik Taavo Allik.

 

Posted by Marina Põldma in Uudised
Load more