EVL kontor on suletud 23.06 – 09.07.2023

EVL kontor on perioodil 23.06 – 09.07.2023 suletud. Sel perioodil teenindatakse vaid Eesti koondisega välisvõistlustel osalevaid sportlasi.

Kõik võistlusjuhendid, mis vajavad avaldamist ja muud pöördumised, mis vajavad reageerimist, palun edastada vibuliit@vibuliit.ee hiljemalt 22.06.2023 kell 14.00 – muul juhul, tegeletakse teie kirjaga alates 10.07.2023, vastavalt pöördumiste saabumise jäjekorrale.

Posted by Marina Põldma in Uudised
Maris Tetsmann saavutas vibulaskmise Euroopa Grand Prix II etapil neljanda koha

Maris Tetsmann saavutas vibulaskmise Euroopa Grand Prix II etapil neljanda koha

29.05 – 04.06.2023 toimub Umag´s, Horvaatias vibulaskmise Euroopa GP II etapp, kus Eesti plokkvibu tippu kuuluv Maris Tetsmann, saavutas neljanda koha. Maris Tetsmann lasi kvalifikatsioonivõistlusel 660 silma ja oli sellega eelringide järel 11. kohal. 01.06.2023 alanud duellides läks eestlanna esimesena kokku Horvaatia laskuri Laura Juriši´ga, keda Tetsmann võitis ülekaalukalt 146:120. Teises ringis oli Marise vastaseks türklanna Irmak Yuksel, kelle Tetsmann alistas tulemusega 142:137. Sellega oli Maris Tetsmann jõudnud veerandfinaalidesse, kus tema vastaseks sai samuti Türgi laskur, Hazal Burun, kelle eestlanna alistas tulemusega 141:139. Poolfinaali vastaseks sai Marisele Luksemburi tugev laskur, Mariya Shkolna, kellele Eesti laskur sel korral kaotas tulemusega 141:146.

03.06.2023 toimunud pronksimatšis läks Maris vastamisi Itaalia laskuri Elisa Bazzichetto vastu, kelle laskmine Horvaatias oli Marise omast sel korral stabiilsem ning eestlannal tuli sel korral vastu võtta kaotus. Kolmanda koha duell lõppes tulemusega 142:136 Itaalia laskuri kasuks.

Maris ütles oma võistluse kohta järgmist: “Sain väga hea kogemuse. Esimest korda individuaalselt kaamerate ees lasta on kordades raskem, kui koos naiskonnaga. Täna närvid vedasid alt, sest seda kogemust on niivõrd vähe. Eestis seda treenida ei saagi, sest selliseid võistlusi kus saaks finaalide laskmis tunnet, lihtsalt ei korraldata. Olen oma võistlusega rahul, 4.koht on hea algus. Küll suuremad võidud hakkavad ka tulema.”

Maris Tetsmanni treener, Maarika Jäätma, kommenteeris võistlust järgmiselt: “Maris sai täna väga hästi hakkama, eks iga algus olegi raske. Vaja oleks saada rohkem kaamera ees duellide laskmise kogemust, et õppida oma närve paremini kontrollima ja saada julgemaks.”

 Lisaks Maris Tetsmannil, osalesid Euroopa GP-l veel Reena Pärnat (7. koht), Bessi Kasak (17. koht) ja Triinu Lilienthal (33. koht). Sportvibu naiskond koosseisus Pärnat/Kasak/Lilienthal saavutasid Horvaatias 6. koha. Treeneritest olid kaasas Maarika Jäätma ja Snežana Stoljarova.

 

Fotol: Maris Tetsmann

Posted by Marina Põldma in Uudised
Maris Tetsmann jõudis vibulaskmise Euroopa Grand Prix II etapil pronksimatši

Maris Tetsmann jõudis vibulaskmise Euroopa Grand Prix II etapil pronksimatši

29.05 – 04.06.2023 toimub Umag´s, Horvaatias vibulaskmise Euroopa GP II etapp, kus Eesti plokkvibu tippu kuuluv Maris Tetsmann, on jõudnud pronksimatši. Maris Tetsmann lasi kvalifikatsioonivõistlusel 660 silma ja oli sellega eelringide järel 11. kohal. 01.06.2023 alanud duellides läks eestlanna esimesena kokku Horvaatia laskuri Laura Juriši´ga, keda Tetsmann võitis ülekaalukalt 146:120. Teises ringis oli Marise vastaseks türklanna Irmak Yuksel, kelle Tetsmann alistas tulemusega 142:137. Sellega oli Maris Tetsmann jõudnud veerandfinaalidesse, kus tema vastaseks sai samuti Türgi laskur, Hazal Burun, kelle eestlanna alistas tulemusega 141:139. Poolfinaali vastaseks sai Marisele Luksemburi tugev laskur, Mariya Shkolna, kellele Eesti laskur sel korral kaotas tulemusega 141:146.

Maris ütles oma võistluse kohta järgmist: “Siia võistlema tulemine oli väga õige otsus. Eestis sellist duelli kogemust ei saa. Olen oma laskmisega täna üldjoontes rahul, eks mõni lask ikka kripeldab aga enam pole midagi teha. Mul on väga hea meel, et medalimatši jõudsin. Ootan laupäevast laskmist ja mingisuguseid pingeid peale ei pane. Lähen nautima!”

 Maris Tetsmanni treener, Maarika Jäätma, kommenteeris võistlust järgmiselt: “Igati korda läinud võistlus. Maris saab siit väga hea kogemustepagasi kaasa. Ta pole ennem nii suurel võistlusel järjest nii palju duelle võitnud ja kaamerate ette jõudnud. Ta võitles täna väga visalt, mis tõi lõpuks edu.”

Fotol: Maris Tetsmann

Posted by Marina Põldma in Uudised
Läbi aegade parima OM tulemuse teinud Eesti naisvibulaskur, Reena Pärnat saavutas Euroopa GP II etapil 7. koha

Läbi aegade parima OM tulemuse teinud Eesti naisvibulaskur, Reena Pärnat saavutas Euroopa GP II etapil 7. koha

29.05 – 04.06.2023 toimub Umag´s, Horvaatias vibulaskmise Euroopa GP II etapp, kus Eesti olümpiavibu, parim naine, Reena Pärnat saavutas 7. koha. Reena Pärnat lõpetas GP eelringid 30. kohal ning läks esimeses duellis Teona Kutaladze´ga (GEO), kelle eestlanna alistas kindlalt tulemusega 6:2. Teise duelli vastaseks sai sakslanna Evangelia Psarra, keda Pärnat samuti võitis, tulemusega 7:3. 1/8 finaalis läks eestlanna kokku hispaanlanna Ines De Velasco´ga ning ka see vastasseis lõppes kindla Pärnati paremusega (6:2). Veerandfinaalis lasi Pärnat samuti ESP võistleja, Leyre Fernandes Infante vastu, kuid kellele Reena Pärnat pidi sel korral alla vanduma tulemusega: 6:2.

Reena ütles oma võistluse kohta järgmist: “Tahtsin finaalides lasta, kuid viimane vastane tegi väga hea laskmise. Võitlesin lõpuni, kuid sellele oli raske vastu saada. Samas pole ma pettunud – leidsin taas tulejoonel õige võitlusvaimu ja nautisin duelle. 6-kordse olümpialase Psarra võitmine 1/16 duellis andis hea tunde. Talveperiood oli üsna intensiivne minu jaoks – kooli lõpetamine, välispraktika ja treeningud. Eelmisel nädalal sain Tallinna Ülikoolis lõputöö kaitstud ja see võttis ka veidi pinge maha. Ma selleks hooajaks väga suuri lootusi olümpiakoha võtmiseks pole pannud – järgmine hooaeg on realistlikum – aga kui Euroopa mängudel või MMil kõik hästi õnnestub, siis on see võimalik.”

Reena Pärnati treener, Siret Luik, kommenteeris Reena võistlust järgmiselt: “Olen Reena esitlusega väga rahul – maailmareitinguturniiril neljast esimesest ringist edasipääsu pole viimastel hooaegadel olnud. Vormi me selleks võistluseks ei ajastanud ja ka varustus tahab veel lõplikku timmingut.. aga see edukogemus ja tuulega võistlemine kuluvad enne Euroopa mänge ja maailmameistrivõistlusi kindlasti ära. Usun, et Snezana Stoljarova tugi kohapeal mängis ka väga olulist rolli.”

Fotol: Reena Pärnat

Posted by Marina Põldma in Uudised
Eesti sportvibu naiskond laseb Euroopa GP II etapil veerandfinaalis

Eesti sportvibu naiskond laseb Euroopa GP II etapil veerandfinaalis

29.05 – 04.06.2023 toimub Porec´s, Horvaatias vibulaskmise Euroopa GP II etapp, kus väljas ka Eesti olümpiavibu naiskonnna liikmed: Reena Pärnat, Triinu Lilienthal ja Bessi Kasak ning  Eesti plokkvibu tippu kuuluv Maris Tetsmann. Koondisega on kaasas ka treenerid: Maarika Jäätma ja Snežana Stoljarova.

Sportvibu naiskonnale on Horvaatias toimuv GP, antud hooajal esimene välsivõistlus, kus nad 2023 välihooajal koos lasevad. Sellegipoolest õnnestus neil kohe jõua veerandfinaalidesse. Eesti naiskond lõpetas kvalifikatsiooniringid 7. kohal ja 31.05.2023 toimuvas esimeses duellis lähevad Eesti naised kokku Hispaania naiskonnaga. Individuaalses arvestuses lõpetasid sportvibu naised eelringid järgmiselt: Triinu Lilienthal – 27. kohal, Reena Pärnat 30. kohal ja Bessi Kasak 40. kohal. Individuaalduellidega alustavad naised samuti 31.05.2023.

Plokkivibu tipplaskur Maris Tetsmann alustab võistelmist 30.05.2023 pärastlõunal.

 Porec´is toimuva GP täpne ajakava on leitav: https://info.ianseo.net/?tourid=610

Fotol: Triinu Lilienthal, Bessi Kasak

Posted by Marina Põldma in Uudised
Robin Jäätma on Shanghais toimuval Hyundai Archery MK II etapil jõudnud nelja parima hulka

Robin Jäätma on Shanghais toimuval Hyundai Archery MK II etapil jõudnud nelja parima hulka

16.05 – 21.05.2023 toimub Shanghais, Hiinas Hyundai Archery MK II etapp, kus Robin Jäätma on plokkvibu meeste arvestuses jõudnud nelja parima hulka.

Kvalifikatsioonivõistluse lõpetas Robin Jäätma 12. kohal. I duellis läks Jäätma kokku Rana Md. Sohel´ga (BAN), keda eestlane võitis kindlalt 146:141. Teises duellis ei andnud Jäätma samuti võimalust Stefan Heincz´ile (AUT), kelle Robin Jäätma alistas tulemusega 149:145. Kolmandas duellis oli Shanghai parima eestlase vastaseks Iisraeli sportlane Shamai Yamrom, keda Jätma võitis tulemusega 144: 143. Ka neljas duell Sloveenia laskuri Tim Jevsnik´u vastu oli tasavägine, kuid Jäätma alistas ka tema ning neljas duell lõppes tulemusega 147:146, eestlase kasuks.

20.mail  toimuvas poolfinaalis läheb Jäätma kokku India laskuri Prathamesh Samadh Jawkar´ga, kes eelringide järel oli vaid 33. kohal.

Lisaks individuaalvõistlusele, jätkab Robin Jäätmal koos Meeri-Marita Paasiga 19.mail võistlemist ka segavõistkondlikult – 1/8 finaalis minnakse kokku tugeva Hiina Taipei võistkonnaga.

Koondisega on MK  etapil kaasas olev treener, Maarika Jäätma kommenteeris Robin Jäätma senist võistlust järgmiselt: Loomulikult olen Robini vôistlemisega väga rahul. Ta suutis täielikult keskenduda iga noole laskmisele ja talus hästi vôistluspinget. Vôi nagu üks kaasvôistleja ütles: “Selles poisis on sisu !”

Plokkvibu naised, Lisell Jäätma, Meeri-Marita Paas ja Maris Tetsmann on MK II etapil võistluse lõpetanud 17. kohal. Naiskonnana saavutas sama trio 6. koha.

Olulise MK II etapi eelselt avaldas Maailma Vibulaskmise Liit (World Archery) artikli selle kohta, milles peitub eestlastest õde-venda Lisell Jäätma/Robin Jäätma edu võti: https://www.worldarchery.sport/news/201177/sibling-rivalry-holds-key-success-lisell-and-robin-jaatma?fbclid=IwAR02Ob66MwrcJX59lWEKC7zgyQIybvJh6lk7x-L48M4BUflotEPkdJJi_Rg

Shanghais toimuva MK II etapi täpsem ajakava on leitav: https://info.ianseo.net/?tourid=607

Fotol: Robin Jäätma, Shanghai MK etapil

Posted by Marina Põldma in Uudised
Eesti vibulaskmise koondis osaleb Hiinas toimuval Hyundai Archery MK II etapil

Eesti vibulaskmise koondis osaleb Hiinas toimuval Hyundai Archery MK II etapil

16.05 – 21.05.2023 toimub Shanghais, Hiinas Hyundai Archery MK II etapp, kus osaleb ka Eesti plokkvibu paremik: Robin Jäätma (plokkvibu mehed), Lisell jäätma (plokkvibu naised), Maris Tetsmann (plokkvibu naised), Meeri-Marita Paas (plokkvibu naised).

Koondisega on kaasas treener Maarika Jäätma.

 MK I etapp toimus aprillis Türgis ja 2 viimast etappi toimuvad:

  1. etapp – 13.06 – 18.06.2023 Medellin, Kolumbia
  2. etapp – 15.08 -20.08.2023 Pariis, Prantsusmaa

9.09-10.09.2023 toimub Hermosillos, Mehhikos Hyundai Archery maailmakarika finaaletapp, kuhu kutsutakse 8 sportvibu mehed, 8 sportvibu naised, 8 plokkvibu  mehed ja 8 plokvibu naised vibulaskurit (igas võistlusklassis läheb 1 koht korraladaja riigile, lisaks pääsevad finaaletapile iga etapi iga võistlusklassi võitja. Iga vibustiili 3 ülejäänud kohta jagatakse järgnevate parimate vahel). 2022. aastal õnnestus plokkvibulaskurLisell Jäätmal esimese Eesi vibulaskurina pääseda finaaletapile.

Olulise MK II etapi eelselt avaldas Maailma Vibulaskmise Liit (World Archery) artikli selle kohta, milles peitub eestlastest õde-venda Lisell Jäätma/Robin Jäätma edu võti: https://www.worldarchery.sport/news/201177/sibling-rivalry-holds-key-success-lisell-and-robin-jaatma?fbclid=IwAR02Ob66MwrcJX59lWEKC7zgyQIybvJh6lk7x-L48M4BUflotEPkdJJi_Rg

Shanghais toimuva MK II etapi täpsem ajakava on leitav: https://info.ianseo.net/?tourid=607

 

Fotol: Lisell Jäätma, Robin Jäätma

 

Posted by Marina Põldma in Uudised
Load more