02.-03.12.2023 toimusid Viljandis sisekarikavõistlused vibulaskmises

02.-03.12.2023 toimusid Viljandis sisekarikavõistlused vibulaskmises

02.-03.12.2023 toimusid Viljandis sisekarikavõistlused vibulaskmises, kus võistlustules oli suisa 286 vibusportlast.

Nädalavahetusel toimunud sisekarikavõistluste lõppvõistlusele toimumise eelduseks, olid sportlastele edukad eelringide tulemused – see omakorda muutis võistluse konkurentsitihedaks.

Karikavõitjad selgitati neljas vibustiilis, erinevates võistlusklassides. Pealtvaatajatele pakkus erilist elevust asjaolu, et kohal oli nii sportvibu kui plokkvibu meeste ja naiste paremik: Martin Rist, Karoli Luige, Bessi Kasak, Triinu Lilienthal, sügisel Team Estonia liikmeks vastu võetud Robin Jäätma, Lisell Jäätma ning tulevikullootused, samuti sügisest Team Estonia Noored koosseisu kuuluvad Birgit Metsjõe, Andres Sarapuu.

Eesti sisekarikavõistlused pakkusid palju põnevaid hetki nii sportlastele, treeneritele, kui pealtvaatajatele. Võistluste korraldaja Aune Varik leidis, et võistlused õnnestusid hästi: “Võistlus möödus hoolimata tihedast graafikust sujuvalt ning edukalt”.

Sisekarikavõistlused viidi läbi Eesti Vibuliidu ja Vana-Võidu Vibuklubi/Viljandi SK koostöös. Eesti Vibuliit tänab kõiki, kes aitasid läbi viia edukat võistlust.

 

Sisekarikavõistluste tulemused leiad siit.

Posted by Marina Põldma in Uudised

2023 Eesti sisekarikavõistlustele pääsejad on selgunud

2023 Eesti sisekarikavõistlused toimuvad 02.-03.12.2023 Viljandis.

Suurendatud on lõppvõistlusele pääsejate arvu ja need on toodud täiendatud võistlusjuhendis. Lõpliku võistlusjuhendi leiate siit.

Lõppvõistlusele pääsejate nimekiri on leitav siin.

 

Posted by Marina Põldma in Uudised
Lisell Jäätma naaseb sise-MK II etapilt pronksmedaliga!

Lisell Jäätma naaseb sise-MK II etapilt pronksmedaliga!

17.-19.november Luxemburgis, Strassenis toimunud sise maailmakarika teisel, GT Open etapil, osales Eesti plokkvibukoondis koosseisus Lisell Jäätma, Maris Tetsmann ja Robin Jäätma. Sportlastega oli treenerina kaasas Maarika Jäätma.  Vigastuse tõttu pidi võistluselt kõrvale jääma Meeri-Marita Paas.

Eestlased näitasid tugevaid tulemusi juba kvalifikatsioonis, kus Robin Jäätma tuli 594 punktiga kaheksandale kohale 73 mehe seas. Lisell Jäätma lõpetas kvalifikatsiooni 589 punktiga neljandal kohal ja isikliku rekordi lasknud Maris Tetsmann 585 punktiga kuuendal kohal 46 naise seas. Kõik kolm sportlast alistasid oma vastased 1/16 ja 1/8 duellides ja pääsesid edasi veerandfinaalidesse.

Maris Tetsmann ja Robin Jäätma võistlus lõppes seekord veerandfinaali duellides. Maris pidi seisuga 147/150 tunnistama maailmareitingus hetkel üheksandal, aasta alguses teisel kohal asunud USA_laskuri Paige Pearce paremust, kes hilisemas kullamatshis alistas Ella Gibsoni 148/147 ja tuli sellega etapi võitjaks. Robin pidi aga napilt, viimases seerias sisse lipsanud üheksa tõttu, alla vanduma 149/150 Taani laskur Stephan Hansenile, kes jõudis välja finaalis. Finaalis kaotas Hansen 148/149 USA laskur James Lutzile. Tubli laskmine andis Marisele üldjärjestuses kuuenda koha, Robinile viienda koha.

Edasi poolfinaali pääses Lisell Jäätma, kes astus vastamisi maailmareitingu esilaskuri Ella Gibsoniga ning pidi tunnistama tema paremust 144/149. Pronksimatshis asus Lisell vastamisi Horvaatia laskuri Bayley Sargeant Budeniga, kelle alistas kindlalt 149/147. „Päev oli väga raske, esimesed kaks duelli tuli kõvasti võidelda, et asend paika saada ja sooritada häid laske. Viimaseks duelliks leidsin õige asendi ja see tõi ka võidu. Pikk võistluspaus andis tunda ja eriti esimene duell pani närvid proovile, kuid õnnestus see siiski võita“ kommenteeris Team Estoniasse kuuluv Lisell Jäätma oma võistlust.

Eesti plokkvibukoondis saabub tagasi Eestisse esmaspäeval.

Tulemused on leitavad: https://www.ianseo.net/Details.php?toId=15969

Fotol: Lisell Jäätma

Posted by Marina Põldma in Uudised
Kings of Archery JVD Open´il jõudis kolm Eesti vibulaskurit kaheksa parima hulka

Kings of Archery JVD Open´il jõudis kolm Eesti vibulaskurit kaheksa parima hulka

 10.-12.november Hollandis, Eindhovenis toimunud siselaskmisvõistlusel Kings of Archery jõudsid kolm Eesti vibulaskurit 8 parima hulka. Robin Jäätma saavutas mainekal võistlusel 5. koha, Lisell Jäätma 7.koha ning sportvibu võistlusklassis tuli Karoli Luige 6. kohale.

Taas näitasid Eesti plokkvibulaskurid Robin Jäätma ja Lisell Jäätma taas oma taset, tagades endale ülitiheda konkurentsiga kvalifikatsioonis koha finaallaskmisele. Meeste plokkvibu klassis võistlev Robin Jäätma ja naiste plokkvibu klassis võistlev Lisell Jäätma lasid laupäevases kvalifikatsioonis maksimumsumma ehk 600 punkti 60-noolega. Meesteklassi 273st laskurist suutis sama punktisumma saavutada vaid 26 meest ja naisteklassi 118 laskurist neli naist.

Finaalidesse pääsevad kõik maksimaalse punktisumma ehk 900 silma lasknud sportlased või 8 parimat igast klassist. Võisteldakse kolmes vibuklassis – plokkvibud, sportvibud ja vaistuvibud. Pühapäevast laskmist alustas Robin Jäätma kaheksandalt asetuselt ja lõpetas kvalifikatsiooni 900 silmaga. Supertulemus õnnestus lasta kokku 20 mehel, kelle seas Robini tabatud x-de arv tõstis ta kuuendaks. Lisellil jäi perfektsest tulemusest puudu -2 silma, mis kukutas ta 898 silmaga seitsmendale kohale, kuid tugev tulemus tagasi siiski pääsu finaali. „ Minu 900 on väike isadepäevakingitus Erki Jäätmale, tänu kellele me Liselliga üldse nii kaugele jõudnud oleme! Vaatame, mida õhtune finaal toob!“ Erki Jäätma, kes on Liselli ja Robini isa, on koos abikaasa Maarika Jäätmaga noorte treener ning just tema õlul lasub vastutus vibude tehnilise seadistuse eest. Aastatepikkune töö on viinud ta Euroopa ja maailma plokkvibude tippspetsialistide hulka.

Karoli Luige, kes saavutas kvalifikatsioonis 27 koha 118 laskuri seas, lunastas Joker Roundis 4 ülitäpse noolega endale lisapileti finaali. Karoli ütles enne finaali järgmist: “See on suur võimalus. Ma olen väga elevil. See on mu esimene suur finaal, mis muudab selle veel erilisemaks. Ma olen jokker ja mul on ainult võita.”

Eestlastest osalevad võistlusel veel plokkvibu võistlusklassis Maris Tetsmann, Emily Hõim ja Märt Oona. Maris Tetsmann lõpetas Kings of Archery võistluse 25.kohal, Emily Hõim 57. kohal ja Märt Oona 122. kohal.

Kings of Archery võistluse puhul on tegemist vaieldamatult Euroopa siselaskmise kõige erinäolisema ja populaarsema võistlusega, kuhu tulevad maailma tipplaskurid kohale üle maailma. Tippudega pääsevad kõrvuti laskma ka harrastajad – osaluse võistlusel tagavad kiired näpud registreerimisel.  Sellel aastal täitusid 910 osaleja kohad vähem kui tunniga.

Formaadilt on meelelahutuslik võistlus sarnane USA Las Vegases võistlusega, mille puhul on tegemist maailma kõige populaarsema vibuvõistlusega, näiteks 2023 aastal veebruari toimunud võistlusel osales ligi 4000 laskurit, vanuses 9 – 101 aastat. Lisaks võistlusele pakutakse Kings of Archeryl osalejatele erinevaid seminare, meelelahutusprogramme ja kohal on vibuvarustuse tootjad üle maailma. Joker-ring annab kvalifikatsioonis kaheksa parima seast välja jäänule võimaluse panna oma õnn proovile 1 noolega 50 parimal, iga klassi parim lunastab endale pääsu finaali. Võitjatele on vibuvarustuse tootjad pannud välja ka rahalised auhinnad.

Tulemustega saab tutvuda Ianseo lehele: https://www.ianseo.net/Details.php?toId=15304

 

 Fotol: Robin Jäätma ja Lisell Jäätma

Posted by Marina Põldma in Uudised
Selgusid tänavused Tradehouse’i Noorsportlase Stipendiumi saajad

Selgusid tänavused Tradehouse’i Noorsportlase Stipendiumi saajad

Tradehouse jagas üheteistkümnendat korda välja 20 000 euro suuruse stipendiumi, mille pälvisid kaheksa noorsportlast.  

Tänavune stipendiumifond läks jagamisele järgmiste sportlaste vahel: võistlustantsupaar Sarah Sofie Barjabin ja Aleksei Bessonov (5000 eurot), laskesuusataja Mark-Markos Kehva (3000), tõkkejooksja Kreete Verlin (3000), golfar Ralf Johan Kivi (3000), judokas Viljar Lipard (3000) ning vibulaskjad Lisell ja Robin Jäätma (3000).

Tradehouse tegevjuhi Laura Kuldkepp sõnul oli konkursil tase taaskord väga tugev. „Sel aastal jäid aga eriti silma 14–15aastased tublid ja pühendunud noored. Julgustan neid kindlasti ka järgnevatel aastatel uuesti kandideerima, kuna paljud tänaseks edukad sportlased on meie stipendiumi saanud alles mitmendal katsel. Nende noorte suurimad saavutused on alles ees,“ rääkis Kuldkepp.

Tänavune stipendiaat ja Eesti judo ajalugu teinud 19-aastane Viljar Lipard võitis noorima sportlasena Eesti täiskasvanute meistritiitli. Siiski ei piirdu Lipard vaid selle saavutusega ning lõppeesmärgiks on tal olümpiamängude medal. „Mul pole olnud võimalik aktiivselt täiskasvanute turniiridel käia, kuid varasemalt on mul kokku kogutud 320 punkti ning OMi pääsuks on hetkel vaja 1170 punkti, mida on suurema võistluse arvuga väga realistlik saavutada. Tänu stipendiumile saan astuda paar sammu lähemale oma eesmärgile,“ ütles Lipard.

„Stipendiumiga saame eelkõige panustada sportlaste ettevalmistusse ja tugisüsteemi, et aidata neil olla parimas vormis,“ sõnas Kuldkepp.

Igal aastal lisandub kandidaatide loetelusse ka uusi spordialasid, seekord oli esmakordselt esindatud näiteks MMA ja Para Dance Sport. Kokku esitati sel aastal taotlusi 47 erinevale spordialale. Läbi aegade on stipendium määratud üle 60 noorsportlasele ja panus Eesti noortesporti kokku üle 220 000 euro.

Lisainfo: stipendium@tradehouse.ee

Posted by Marina Põldma in Uudised

2023 Eesti sisekarikavõistlused vibulaskmises toimuvad 02.-03.12.2023 Viljandis

2023 Eesti sisekarikavõistlused vibulaskmises toimuvad 02.-03.12.2023, Viljandis.

Eesti sisekarikavõistluste finaalvõistlusele pääsemise aluseks on 1-etapilise korrespondentsvõistluse – Eesti sisekarikavõistluste eelringide – tulemused.
Finaalvõistlusele pääsu eelduseks on osavõtt eelringist.

Eelringid toimuvad 16.10.2023 – 15.11.2023 ning eelringide tulemuste esitamise tähtaeg on 15.11.2023 kell 23.59. Eelringide võistlusjuhendi leiad siit.

2022 Eesti sisekarikavõistluste lõppvõistluse juhendi leiad siit.

Posted by Marina Põldma in Uudised
2024 olümpiamängudele pürgiv sportvibulaskur Reena Pärnat võitis siselaskmise maailmakarika I etapil pronksmedali

2024 olümpiamängudele pürgiv sportvibulaskur Reena Pärnat võitis siselaskmise maailmakarika I etapil pronksmedali

27.-29.10.2023 toimus Lausannes, Šveitsis 2023 siselaskmise maailmakarika I etapp (Indoor World Series Stage I), kus kaks korda Eestit olümpiamängudel esindanud, Reena Pärnat võitis pronskmedali!

27.-29.10.2023 toimus Lausannes, Šveitsis 2023 siselaskmise maailmakarika I etapp (Indoor World Series Stage I), kus kaks korda Eestit olümpiamängudel esindanud, Reena Pärnat võitis pronskmedali!

Siselaskmise MK I etapi kvalifikatsioonivõistluse lõpetas Reena Pärnat 12. asetusega, lastes eelringides 539 silma. Eelvõistluse tulemus viis Eesti edukaima naissportvibulaskuri kõigepealt kokku Velina Bernaert´ga  (BEL), keda Pärnat võitis tulemusega 7:3. Järgmises duellis võitis Reena Pärnat prantslannat Berangere Rogazyt 6:2. Kolmanda duelli vastakse sai Reenale kvalifikatsioonivõistluse 4. kohal lõpetanud prantslanna Louise Botte, keda Pärnat võitis tulemusega 6:4. Poolfinaalis sai Reena vastaseks olema tugev Hollandi vibulaskur Laura Van der Winkel, kellele Reena sel korral kaotas.  Pronksiduellis läks Pärnat Suurbritannia laskuri Sarah Russeli vastu, kelle eestlanna alistas kindlalt 6:0.

Reena treener, Siret Luik ütles Reena laskmise kohta IWS I etapil järgmist: “Reena ei ole selleks võistluseks spetsiaalselt valmistunud, see on esimene sisehooaja võistlus pärat paarinädalast laskmispausi. Reena tuli ka 2016. aastal,  Marrakeshis sama tasemega võistlusel pronksmedalile, kuid on viimastel talvedel sisevõistlustel pigem mitte osalenud. Nüüd on aga maailmareitingu punktide arvestusse lisatud ka siseformaat. Juba koht poolfinaalis peaks andma järgmise nädala arvestuses olulise tõusu. Pronksmedal tõstab kohta veelgi.”

IWS I etapi pronksivõit tõstis Reena Pärnatit maailareitingu tabelis 30. kohta ja täna asetseb Eesti vibulaskmise 2024 OM lootus tabeli 77. kohal.

Reena Pärnati pronksimatši hetked on järelevaadatavad siin: https://www.facebook.com/IndoorArcheryWorldSeries/videos/860454795752822

IWS I etapi protokollid on leitavad: https://info.ianseo.net/?tourid=647

Fotol: Reena Pärnat paremal

Posted by Marina Põldma in Uudised
18.-19. novembril toimub IANSEO koolitus – koolitajad Agate Zalite ja Tiina Laurisson

18.-19. novembril toimub IANSEO koolitus – koolitajad Agate Zalite ja Tiina Laurisson

18.-19.11 2023 toimub koolitus IANSEO praegustele ja tulevastele kastuajatele.

18.11 koolituspäev on suunatud algajatele ning koolitaja on Tiina Laurisson.

19.11 on teadmisi ja oskusi oodatud omandama IANSEO kasutajad, kellel on juba kogemus platvormiga töötamisel – see päev on mõeldud edasijõudnutele ja koolitaja on Agate Zalite.

Osaleja saab valida, kas osaleb vaid ühel koolituspäeval või mõlemal. Teise päeva koolitus toimub vene/inglise keeles – tõlketoe tagab Tiina Laurisson.

Koolitus toimub Kuremaa lossi seminariruumis (Lossi 1, Kuremaa, 48455 Jõgevamaa).

Koolitususele palume kaasa võtta oma sülearvuti.

Koolitus kestab 18.11. 2023 kell 10.00- 18.00 ja 19.11 kell 10.00-16.00. Täpse ajakava saadavad korraldajad osalejatele enne koolitust.

Koolituse tasu on 1 päev – 30EUR; 2 päeva -55EUR.

Koolitusele saab registreerida siin. Koha koolitusel tagab osalustasu (vastavalt 30EUR või 55EUR) tasumine Eesti Vibuliidu kontole: EE742200221002100321.

Palume registreerida ja tasuda hiljemalt 14.novembriks 2023. Need, kes soovivad koolituse tasumise aluseks arvet, palume sellest kirjutada e-maili aadressile vibuliit@vibuliit.ee

Koolituse korraldaja tagab osalejatele kohvipausid, lõuna jääb osalejate enda kanda.

Kahel päeval koolitusel osalejatel on võimalik ööbida Kuramaa külalistemajas (35EUR/öö) – ööbimise eest tuleb osalejal tasuda ise. Juhul, kui osaleja soovib kasutada ööbimisvõimalust Kuramaa külalistemajas, siis palume sellest teatada hiljemalt 14.novembriks 2023 e-mailile vibuliit@vibuliit.ee

 

Rohkem infot kogu koolituse kohta jagab Tiina Laurisson – vmvibuklubi@gmail.com

 

 

Posted by Marina Põldma in Uudised

Eesti Vibuliidu Üldkoosolek toimub 29.10.2023

EVL Üldkoosolek toimub 29.10.2023 kell 15.00-18.00 Türi Kultuurikeskuses.

Üldkoosoleku päevakord asub siin.

Üldkoosolekul on võimalik hääletada iga EVL liikme, ühel, allkirjaõiguslikul esindajal.  Palume registreerida oma esindaja, sh hääleõiguseta osaleja (nimi, isikukood, e-maili aadress) osalemine e-posti vibuliit@vibuliit.ee kaudu hiljemalt 20.10.2023.

Üldkoosoleku materjalid edastatakse liikmetele hiljemalt 22.10.2023

Juhul, kui EVL Üldkoosolekul esindab EVL liiget volitatud esindaja, siis palume saata vajalikud volikirjad hiljemalt 20. oktoobriks 2023.

 

Posted by Marina Põldma in Uudised

2023 Eesti sisekarikavõistluste eelringid toimuvad 16.10-15.11.2023

2023 sisekarikavõistluste I ja ainsa eelringide toimumise aeg on 16.10–15.11.2023.

Tulemuste esitamise tähtaeg on 15.11.2023 kell 23.59.

Palun märka, et tulemuste esitamise Excel´I formaat on pisut muutunud. Juhul, kui on tulemuste esitamise osas onküsimusi, siis palun julgesti pöörduda vmvibuklubi@gmail.com või Vibuliit@vibuliit.ee

Eelringi võistlusjuhendi leiad siit.

Eelringi tulemuste esitamise juhendi leiad siit.

 

Posted by Marina Põldma in Uudised
Load more