Antalya Euroopa Grand Prix 2021 saavutused

07.04 -11.04.2021 toimus Türgis, Antalyas Euroopa Grand Prix 2021.

Plokkvibu võistlusklassis õnnestus Robin Jäätma´l väga tuulistes ilmaoludes ja äärmiselt põnevates duellides võidelda ennast pronksimatši, kus tal tuli 11.04.2021 toimunud finaalides alla vanduda eelringides parima tulemuse lasknud, poolakas Lukasz Przybylski´le (tulemus 135-138). Plokkvibu naiste arvestuses saavutas Lisell Jäätma 6.koha.

Sportvibu naised alustasid samuti välihooaega edukalt – eelringides ületasid Reena Pärnat ja Triinu Lilienthal oma hooaja esimestel välisvõistlustel A normi kindlakäeliselt, saavutades vastavalt 33. (640, 70m) ja 57. koha (638, 70m).

Lisaks, osalesid Türgis veel sportvibu mehed Märt Oona ja Karl Kivilo – tulemused vastavalt 605 ja 585 (70 m) ning plokkvibu naised Maris Tetsmann (681), Hanna Liina Lippand (671) ja Emily Hõim (647) – 50m.

 

Posted by Marina Põldma in Uudised

Alates 11.märtsist 2021 kehtivad sporditegevusele ja spordivõistluste korraldamisele täiendavad piirangud

Alates 11.märtsist 2021 kehtivad sporditegevusele ja spordivõistluste korraldamisele täiendavad piirangud. Piirangud kehtivad kuni 25.aprillini 2021.

Olulisemad muudatused sporditegevusele:

  • Siseruumides treenimine ei ole lubatud. Nagu ka varasemalt, kehtivad sellele piirangule erandid, erandite kohta leiate lisainfot juhendist.
  • Välistingimustes on lubatud treenimine, kui selles osaleb maksimaalselt kaks inimest. Täpsemalt on piirangud kirjeldatud juhendis.

Olulisemad muudatused spordivõistluste korraldamisele:

  1. Sisetingimustes on lubatud osalejate arv koos korraldajatega kokku mitte rohkem kui 50 inimest ja välistingimustes mitte rohkem kui 100 inimest.
  2. Võistluste korraldamine nii sisetingimustes kui välistingimustes (välja arvatud võistkondlike sportmängude meistriliigade mängud) tuleb vähemalt 5 tööpäeva enne võistluse toimumise päeva kooskõlastada kirjalikult Kultuuriministeeriumi spordiosakonnaga.

Täpsemalt on piirangud kirjeldatud juhendis.

Posted by Marina Põldma in Uudised

Vibuliidu uus tegevsekretär on Marina Põldma

Alates 02.03.2021 on Eesti Vibuliidu uueks tegevsekretäriks Marina Põldma. “Olen lõpetanud Tartu Ülikooli magistriõppe õigusteaduses, samuti oman magistrikraadi sisejulgeoleku erialal. Hetkel on lõppjärgus magistriõpingud TalTech-i IT-teaduskonnas. Viimased 10 aastat olen töötanud Politsei- ja Piirivalveameti arendusosakonnas teenuse juhina. Varasemalt, oman töökogemust panganduses. Vabal ajal tegelen meeleldi oma hobidega – harrastan sportlikke eluviise. Inimesena olen seltskondlik, lõbus ja sõbralik, mulle meeldib huumor, naer ja õnnelikud inimesed.

Olen äärmiselt rõõmus, et mind võeti vastu Vibuliidu perre – mulle meeldib, et saan seeläbi panustada Eesti spordi arengusse. Esimesed koostöömuljed Vibuliiduga on suurepärased – inimesed on sõbralikud, abivalmid ja toetavad, samas, kindlasti on tegemist isiksustega, kellelt igaühelt on, mida õppida.”

Posted by Marina Põldma in Uudised

Sisemeistrivõistluse eelringi tulemused

Ilmunud on sisemeistrivõistluse eelringi tulemused. Vastavalt juhatuse otsusele (03.03.2021) saavad iga võistlusklassi pingerea esikolmikud suveniirmeene (mis toimetatakse võitjateni läbi klubi).

Posted by Sigrid Kontus in Uudised

Sisemaailmakarika sarja võistkondlikud finaalid

Eesti vibusportlased on osalenud läbi talve kestva rahvusvahelise sisemaailmakarika sarjas, mis päädis täna finaalidega. Kokku osales 14 võistkonda, milledest finaali kvalifitseerusid neli parimat, nende seas ka Eesti plokkvibu võistkond, koosseisus Lisell Jäätma, Meeri-Marita Paas ja Robin Jäätma.

Võistlus oli eriline mitme aspekti poolest. Esiteks toimus võistlus virtuaalselt, mis tähendab, et kõik võistkonnad lasid neljas erinevas asukohas. Märklehed olid tavapärasest (kolm ringi vertikaalselt) asetatud kolmnurkselt ning ühele sihtmärgile oli lisatud 12-punkti ring (15 mm läbimõõduga). Kui sportlane soovis 12-punkti ringi lasta, pidi ta selleks ka märku andma. Kolmandaks oli finaalvõistluse laskmisformaat veidi teine. Nimelt alguses lasti individuaal duelle vastasvõistkonna laskjatega ning duelli võitja teenis võistkonnale 1 lisapunkti, kui jäi viik siis teenisid mõlemad võistkonnas 1 lisapunkti ning kaotuse puhul saadi 0 punkti. Peale individuaalduelle lasti võistkondlik matš, kus roteeruvalt sai iga laskja lasta igas ringis ühe noole.

Esimeses poolfinaalis sai Eesti võistkond vastaseks prantsusmaa laskjatest (Lola Grandjean, Nicolas Girard, Adrien Gontier) koosneva võistkonna nimega Arc Systeme. Laskjate järjekord oli võistluse hetkeni saladus. Esimeses individuaalduellis läksid vastamisi Lisell Jäätma ja Lola Grandjean, mille Lisell võitis seisuga 114:109, teenides võistkonnale 1 lisapunkti. Teises individuaalduellis läksid vastamisi Meeri-Marita Paas ning Adrien Gontier, mille võitis Meeri-Marita seisuga 116:109, teenides järjekordselt võistkonnale 1 lisapunkti. Viimases individuaalduellis läksid vastamisi Robin Jäätma ja Nicolas Girard, kelle vastu Robin viimasel Nimes-i turniiril võitis pronksmedali. Seekordne duell lõppes 126:126 viigiga, tänu millele said mõlemad võistkonnad 1 lisapunkti. Enne võistkondliku matši oli Eesti võistkonnal 3:1 eduseis. Võistkondlik poolfinaal osutus tasavägiseks kuid paraku pidi Eesti võistkond tunnistama prantslaste paremust seisuga 127:125. Eesti võistkond võttis võistluse kokku järgnevalt: „Esimest korda elus oli väga põnev lasta sellist formaati. Lõpuni välja ei teadnud, kes võidab ja kogu aeg pidi mõtlema strateegiat. Valus oli kaotada ainult kahe punktiga aga see teeb meid aina tugevamaks.“

Finaalis läksid vastamisi võistkond Easton (Kris Schaff, Reo Wilde, Linda Ochoa-Anderson) USA-st ning Arc Systeme, kus võitjaks krooniti Arc Systeme.

 

Posted by Sigrid Kontus in Uudised, Välisuudised

Alates 3. märtsist (kolmapäev) kuni 28. märtsini kehtivad sporditegevuse juhised.

Olulisemad muudatused:

  • Sisetingimustes on lubatud senise 50% ruumi täituvuse asemel 25%. Iga harrastaja kohta on vajalik tagada 10m2 ala kus treeningtegevust läbi viia. Harrastajapaari kohta 20m2 .
  • Välitingimustes on senise 50 suuruse grupi asemel lubatud treenimine kuni 10 inimese suuruses grupis.
  • Nii sise- kui välitingimustes on spordivõistlustel osalemine lubatud vaid professionaalsetele sportlastele. Professionaalse sportlase mõiste selgitus juhendis.

Edaspidi on vajalik koondise liikmete ja kandidaatide nimekiri enne avalikustamist saata kultuuriministeeriumile ülevaatamiseks.

COVID-19 käitumisjuhend spordivõistluste korraldajatele alates 3. märts 2021

Sporditegevuse juhend 3. märtsist 2021

Posted by Sigrid Kontus in Uudised

Indoor World Series (IWS) võistkondlikud finaalid

Eesti vibusportlased on osalenud läbi talve kestva rahvusvahelises IWS siselaskmise sarjas. Plokkvibu võistkondade arvestuses juhib tiim Easton (Kris Schaff, Reo Wilde, Linda Ochoa-Anderson) 1777 punktiga ning teisel kohal on 1766 punktiga Prantsusmaa laskjatest (Lola Grandjean, Nicolas Girard, Adrien Gontier) koosnev võistkond Arc Systeme. Kolmandat kohta jagavad 1759 punktiga Eesti plokkvibu võistkond (Lisell Jäätma, Meeri-Marita Paas ja Robin Jäätma) Ameerika vibulaskjatega (Brielle Ochnich, Sawyer Sullivan, Cole Zeug).

Eestit esindavad Türi Vibukoolist pärit vibulaskjad on sel aastal juba edukalt osalenud Prantsusmaal toimunud Nimes’i turniiril, kus individuaalarvestuses kaitses Lisell Jäätma oma tiitlit võisteldes finaalis oma võistkonnakaaslase, Meeri-Marita Paasi, vastu. Plokkvibu meeste arvestuses võitis Robin Jäätma pronksmedali prantslase Nicolas Girardi vastu, kellega minnakse võistkondade vahelises duellis uuesti vastamisi.

  1. veebruaril algusega kell 17.00 selgitatakse välja kahes poolfinaalis plokkvibu meeskondade võitjad, kes kell 20.00 lähevad vastamisi finaalis. Antud võistlusel ei toimu pronksmedali matši.

Esimeses poolfinaalis lähevad vastamisi Eesti ja Prantsusmaa laskjatest koosnevad võistkonnad ning teises poolfinaalis võistkonnad Easton ja Hotshots USA-st.

Poolfinaale on võimalik jälgida World Archery ametlikult kanalilt Youtube-s: https://www.youtube.com/watch?v=eiPEuUFDAX4

Finaal toimub 27. veebruaril kell 20.00 ja seda on võimalik jälgida Youtube-s: https://www.youtube.com/watch?v=B2Ex7HupXaY

Posted by Sigrid Kontus in Uudised, Välisuudised

Uued juhendid seoses piirangutega

Alates 22. veebruarist 2021 (Vabariigi Valitsus vaatab piirangud üle iga kahe nädala tagant) sisetingimustes on lubatud individuaaltegevus ja individuaaltreening, sealhulgas koos juhendajaga ning kui hoitakse teiste isikutega vähemalt kahemeetrist vahemaad.

Täpsemad juhendid, mis hakkavad kehtima 22.veebruarist on leitavad siit: sporditegevuse ja võistluste korraldamise juhendid.

Posted by Sigrid Kontus in Eesti, Uudised

Indoor World Series – IV etapp 14.02

Indoor World Series IV etapp toimub 14.02.2021 Saue Spordihoones, Nurmesalu 9, Saue linnas.

Ajakava:
14. Veebruar – pühapäev
1. vahetus kell 11.00 – vaistuvibu;
2. vahetus kell 13.30 – sportvibu;
3. vahetus kell 16.00 – plokkvibu + segaklassid

Registreerimine:
Võistlustele pääsemise eelduseks on, et osaleja on:
1. ise ennast registreerinud läbi https://extranet.worldarchery.org/wareos/ – süsteemi World Indoor Series IV etapile hiljemalt 07.Veebruar 2021;
2. registreerinud end Archscorer IV etapi sündmusele vastavalt valitud ajale hiljemalt 12. veebruariks 2021: https://archscorer.faae.ee/#/event/98
3. tasunud 10. veebruariks Eesti Vibuliidu ühekordse litsentsi (aastalitsentsi puudumisel) Eesti Vibuliit pangakontole EE742200221002100321
4. Lugenud läbi Eesti Vibuliit litsentsi nõusolekudokumendi.

Stardimaks: Võistlustasu 10 €, sularahas kohapeal või ülekandega, mis tasutakse hiljemalt 12. veebruariks MTÜ Sagittarius kontole EE421010220217507221 selgitusega WIS Estonia + osaleja nimi.

Täpsem info juhendist

Posted by Sigrid Kontus in Eesti, Uudised
Load more