Eesti koondis 3D EM-il

18.-22. septembril toimuvad 3D Euroopa meistrivõistlused Gothenburgis, Rootsis. Eesti koondises on 8 sportlast ja 1 ametnik -

  • pikkvibu mehed: Jaco Wessels
  • pikkvibu naised: Ülle KellInge Sirkel-Suviste
  • vaistuvibu mehed: Aleksander AtonenSteve Morley
  • vaistuvibu naised: Triin Kent
  • plokkvibu naised: Anu Uusmaa, Rita-Anette Kohava
  • team manager: Kristo Kent

Siit leiad võistluse ametlikud protokollid ja Live-tulemused.

Eesti meistrid 1440 harjutuses selgunud

Täna toimusid Eesti meistrivõistlused 1440 harjutuses, poodiumile tõusid:

  • Sportvibu mehed: 1. Märt Oona (NS Archery Club), 2. Martin Rist (Vana-Võidu VK/Viljandi SK), 3. Hendrik Õun (Sagittarius)
  • Sportvibu naised: 1. Reena Pärnat (NS Archery Club), 2. Triinu Lilienthal, 3. Bessi Kasak (mõlemad Järvakandi Ilves)
  • Plokkvibu mehed: 1. Robin Jäätma (Türi Vibukool), 2. Mart Marandi (Baltic Hunter SC), 3. Oliver Keller (Türi Vibukool)
  • Plokkvibu naised: 1. Lisell Jäätma, 2. Kristi Ilves, 3. Hanna Liina Lippand (kõik Türi Vibukool)
  • Plokkvibu veteranid mehed: 1. Aleksander Kiskonen (Türi Vibukool)
  • Plokkvibu veteranid naised: 1. Krista Kull (Türi Vibukool)
  • Vaistuvibu mehed: 1. Jaan Rösler (Vana-Võidu VK/Viljandi SK)
  • Vaistuvibu naised: 1. Kersti Baumann (Lääne Vibulaskjad)
  • Pikkvibu mehed: 1. Marek Peedumäe (Tartu Vibuklubi), 2. Tiit Heinsalu (Suure-Jaani Vibuklubi), 3. Kalju Baumann (Lääne Vibulaskjad)
  • Pikkvibu naised: 1. Ülle Kell (Kajamaa Spordiklubi), 2. Monika Wessels (Tartu Vibuklubi), 3. Inge Sirkel-Suviste (Kajamaa Spordiklubi)

Siit leiad võistluse protokolli ja arvestuskaardid.

Juhendit uuendatud 15.09.2018

Võistlus:  Ilves ABC (juhend)
Aeg: 22.09.2017
Koht: Järvakandi vibustaadionil
Vibuklassid: sportvibu, plokkvibu
Võistlusharjutused: loe täpsemalt juhendist
Võistlusmaks: Tidetid, noored, veteranid ja 30m grupp 12 eurot, kadetid, juuniorid, täiskasvanud 17 eurot
Registreerimine: kuni 18. september annelipreimann@hotmail.com
Autasustamine: iga võistlusklassi kolme esimest autasustatakse meene ja diplomiga

Puiatu Cup tulemused

8.-9. septembril toimus Puiatus, Viljandimaal vibuvõistlus Puiatu Cup / Viljandimaa meistrivõistlused. Täiskasvanute klassi parimad olid:

  • Sportvibu mehed: 1. Tanel Kaasik (Tallinna Kalev), 2. Karl Kivilo (Järvakandi Ilves), 3. Martin Rist (Vana-Võidu VK/Viljandi SK)
  • Sportvibu naised: 1. Laura Nurmsalu (Vana-Võidu VK/Viljandi SK), 2. Triinu Lilienthal (Järvakandi Ilves), 3. Alexandra Põllumäe (Tartu VK/Tartu Valla SK)
  • Plokkvibu mehed: 1. Evert Ressar, 2. Mart Marandi (mõlemad Baltic Hunter SC), 3. Aivar Pruuli (Tartu Vibuklubi)

Siit leiad võistluse protokolli ja arvestuskaardid.

Koolitus 30.09.2018

30. septembril kell 10:00-17:30 toimub koolitus teemal Pedagoogiline suhtlemine vibuspordis: tagasiside andmine ja motivatsiooni kujundamine aadressil Sõle 40 (Tallinna Vibukooli treeningsaal).
Koolitajaks on Jorgen Matsi, MA (psühholoogia).
Hind: 35€ – sisaldab kohvipause
Registreerimine: vibuliit@vibuliit.ee, täpsem info SIIT.

___________________________

Vibuspordi treenerite kutsekomisjon kinnitas kutse taotlejate praktiliste oskuste hindamise juhendid tasemetele EKR3, EKR4, EKR5.

Türi Karikas – tulemused

Täna toimunud võistluse Türi Karikas võitjad täiskasvanute klassis:

  • Sportvibu mehed: 1. Märt Oona (NS Archery Club), 2. Hendrik Õun (Sagittarius), 3. Tanel Kaasik (Tallinna Klaev)
  • Sportvibu naised: 1. Triinu Lilienthal, 2. Bessi Kasak (mõlemad Järvakandi Ilves), 3. Katrin Virula (Tallinna Vibukool)
  • Plokkvibu mehed: 1. Kristjan Puusepp, 2. Robin Jäätma (mõlemad Türi Vibukool), 3. Indrek Võhumõõk (Baltic Hunter SC)
  • Plokkvibu naised: 1. Lisell Jäätma, 2. Meeri-Marita Paas (Türi Vibukool), 3. Emily Hõim (Tartu VK/Tartu Valla SK)

Siit leiad võistluse protokolli ja arvestuskaardid.

Kutse võistlusele Ilves ABC/Kalevi MV

Võistlus:  Ilves ABC (juhend)
Aeg: 22.09.2017
Koht: Järvakandi vibustaadionil
Vibuklassid: sportvibu, plokkvibu
Võistlusharjutused: loe täpsemalt juhendist
Võistlusmaks: Tidetid, noored, kadetid, juuniorid, veteranid ja 30m grupp 12 eurot, täiskasvanud 17 eurot
Registreerimine: kuni 18. september annelipreimann@hotmail.com
Autasustamine: iga võistlusklassi kolme esimest autasustatakse meene ja diplomiga

Maastikulaskmise MM 4.-9. september

4.-9. septembril toimuvad Cortinas, Itaalias maastikulaskmise maailmameistrivõistlused. Võistlused on 3 vibuklassis: sportvibu (recurve), plokkvibu (compound) ja lihtvibu (barebow). Eestlastest on võistlemas sportvibu klassis Jevgeni Ikko ja lihtvibu klassis Aleksander Atonen.

Ajakava:

5.09., K – kvalifikatsioon
6.09., N – kvalifikatsioon
7.09., R – individuaalsed väljalangemisringid
8.09., L – individuaalsed väljalangemisringid – poolfinaal
10.09., P – individuaalsed finaalid

Siit leiad ametlikud protokollid ja Live-tulemused.

Euroopa Mängude kvalifikatsioon

Euroopa Mängud toimuvad 2019 aastal Minskis, Valgevenes ning esimesed kohad jagatakse hetkel toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel Legnicas. Sportvibu naiskond jäi esimesena piletita, kuid Eestil on tänu EM duellide laskmisele individuaalkoht olemas. Plokkvibu mehed ja naised saavad koha eest võistelda kevadel toimuval GP etapil. Sportvibu meeste koha eest võistleb Martin Rist 31. augustil toimuval lisa-turniiril, jagatakse kaks kohta 12 riigi peale. 10. asetusega Martin Rist võitis 1/8 duellis 7. asetusega Armeenia laskuri Vasil Shahnazaryaniga seisuga 6:4. Veerandfinaali vastase võitja selgitamiseks tuli Ristil lasta šveitslase Faberi vastu lisanool, mille eestlane lasi tsentrile lähemale, mis tagas duellivõidu seisuga 6:5. Poolfinaalis kohtus Rist teise asetusega Ungari laskuri Bandaga, kellega tuli samuti lasta lisanool, kahjuks oli sel korral vastase tabamus täpsem ning Rist jäi Euroopa Mängude pääsmest napilt ilma. Pronsimatši vastane näitas head laskmist ning Ristile turniiri 4. koht.

  • Sportvibu mehed:
    • 1/8   M.Rist (EST/10/636) – V.Shahnazaryan (ARM/7/643)          6:4          Martin Rist jätkab 8 parema hulgas
    • 1/4   M.Rist (EST/10/636) – F.Faber (SUI/2/662)          6:5          Martin Rist jätkab 4 parema hulgas
    • 1/2   M.Rist (EST/10/636) – A.Banda (HUN/3/655)          5:6          Martin Rist jätkab pronksimatšis
    • Pronksimatš   M.Rist (EST/10/636) – L.Goncalves (POR/4/654)          0:6          Martin Rist lõpetas truniiri 4. kohaga

Euroopa meistrivõistlused – võistkondlikud duellid

EM SV naiskondEuroopa meistrivõistlustel Legnicas, Poolas lastakse võistkondlikke ja segavõistkondlikke duelle 29.-30. augustil. Kolmapäeval lasti võistkondlikke duelle, kus kõrgeima koha saavutas sportvibu naiskond  koosseisus Laura Nurmsalu, Reena Pärnat, Triinu Lilienthal. Naiskond alistas Islandi ja Gruusia võistkonna ning lasi esimese asetusega Saksamaa naiskonnaga tuli parima selgitamiseks lasta lisanooled, kus eestlannad jäid kahjuks alla, kuid saavutasid kõrge 5. koha 24 võistkonna hulgas.
Sportvibu meeskonna (Rist, Oona, Kaasik) 1/12 duelli vastaseks oli 11. asetusega Ukraina meeskond, kus eestlased lõpetasid võistluse 17. kohaga seisuga 3:5. Plokkvibu naiskond (Paas, Puusepp, Jäätma) ja plokkvibu meeskond (Puusepp, Jäätma, Ressar) pidid samuti avaringis kaotuse vastu võtma ning lõpetasid võistluse vastavalt 9. ja 17. kohaga.

30. augustil lastakse segavõistkondlikke duelle alates 1/12 duellist algusega kell 14:50. Sportvibu 14. asetusega segapaar L.Nurmsalu/M.Rist kohtusid avaringis 19. asetusega Slovakkia võistkonnaga, kus vastased lasid täpsemini ning Eestile 17. koht seisuga 2:6. Plokkvibu 15. asetusega segapaari M.-M.Paas/K.Puusepp vastaseks oli 18. asetusega Poola segapaar, kelle eestlased alistasid seisuga 153:147. 1/8 duelli vastaseks oli teise asetusega Itaalia segapaar Tonioli/Pagni, kellelt tuli eestlastel vastu võtta napp kaotus ning seisuga 152:153 Eestile 9. koht.

Siit leiad võistluse koduleheametlikud protokollidLive-tulemused ja YouTube live’i.

  • Sportvibu naiskond:
    • 1/12   Eesti (Nurmsalu/Pärnat/Lilienthal/9.) – Island (Daxbock/Gawronska/Sigurdardottir/24.)          6:0          Eesti jätkab 16 parema hulgas
    • 1/8   Eesti (Nurmsalu/Pärnat/Lilienthal/9.) – Gruusia (Esebua/Narimanidze/Phutkaradze/8.)          5:4          Eesti jätkab 8 parema hulgas
    • 1/4   Eesti (Nurmsalu/Pärnat/Lilienthal/9.) – Saksamaa (Kroppen/Richter/Unruh/1.)          4:5          Eesti lõpetas võistluse 5. kohaga
  • Sportvibu meeskond:
    • 1/12   Eesti (Rist/Oona/Kaasik/22.) – Ukraina (Hunbin/Ivanytskyy/Ruban/11.)          3:5          Eesti lõpetas võistluse 17. kohaga
  • Sportvibu segavõistkond:
    • 1/12   Eesti (Nurmsalu/Rist/14.) – Slovakkia (Longova/Francu/19.)          2:6          Eesti lõpetas võistluse 17. kohaga
  • Plokkvibu naiskond:
    • 1/8   Eesti (Paas/Puusepp/Jäätma/9.) – Hispaania (Alvarez Ospina/Gomez Martinez/Marcos/8.)          223:226          Eesti lõpetas võistluse 9. kohaga
  • Plokkvibu meeskond:
    • 1/12   Eesti (Puusepp/Jäätma/Ressar/12.) – Portugal (Alves/Resende/Simões/21.)          225:228          Eesti lõpetas võistluse 17. kohaga
  • Plokkvibu segavõistkond:
    • 1/12   Eesti (Paas/Puusepp/15.) – Poola (Stanieczek/Przybylski/18.)          153:147          Eesti jätkab 16 parema hulgas
    • 1/8   Eesti (Paas/Puusepp/15.) – Itaalia (Tonioli/Pagni/2)          152:153          Eesti lõpetas võistluse 9. kohaga