IWS osavõistluste korraldamist puudutav küsimustik ootab liikmesklubide vastuseid

Eesti Vibuliit on koostanud väga lühikese küsimustiku, et uurida liikmeklubide huvi IWS osavõistlustel osalemise ja nende korraldamise kohta.

Selleks, et vajadusel tagada parim võimalus IWS osavõistlustel osalemiseks, palume teil vastata viiele küsimusele siin: https://docs.google.com/forms/d/1mJbLySgWV4oN9TFuWaA1rSQ4BQMPUkEzKGiKzOgNrls/edit

Oleme äärmiselt tänulikud, kui EVL liikmesklubid esitaksid oma vastused hiljemalt 10.detsembriks 2021.

Posted by Marina Põldma in Uudised

Eesti sisemeistrivõistluste II päev

Eesti_SiseMV_2021_complete_book

Tulemused 27.11

Tulemused 28.11

Pühapäeval toimus Saku valla Spordikeskuse pallimängude saalis Eesti Vibuliidu sisemeistrivõistluste täiskasvanute vanuseklassi finaalvõistlus, kuhu olid palutud osalema ka noorteklasside parimad. Parimad noored selgitati välja päev varem.

Plokkvibude arvestuses viimast hooaega juuniorina lõpetav plokkvibulaskja Robin Jäätma (juuniorite MM 1. koht; täiskasvanute MM 3. koht) vormistas oma professionaalsuse ka kodukamara võistlustel. Naiste plokkvibu arvestuses võidutses Lisell Jäätma, kellele pidi alla vanduma juuniorite MMi individuaalse pronksmedali omanik Meeri-Marita Paas. Türi Vibukool ei loovutanud mitte ühtegi plokkvibude arvestuse medalit konkurentidele ära.

Sportvibu meeste esikolmikusse kuulusid 3 erineva klubi esindajad. Võitjaks osutus Pearu Jakob Ojamäe NS Archery klubist. Pearu Jakobi viimase võistlemise kohta suutsid klubikaaslased öelda vaid, et “ammu oli, vist 400 päeva tagasi”. Teisele kohale asetas end veel juuniorite klassi laskja Uku Andreas Reigo Tartu Valla Spordikoolist, kelle mahukaim turniir võis olla just poolfinaalis Märt Oona vastu silmadega 25; 29; 28; 30 ja 28 tagades endale nn shoot-off ‘i 10-ga edasipääsu finaalturniirile. Kolmandale kohale asetus Karl Kivilo Järvakandi Ilvesest, alistades pronksimatsis ilmselgelt poolfinaalist väsinud Märt Oona tulemusega 6:0.

Sportvibu naiste seas võidutses käesoleval aastal võistlussporti tugeva come back´i teinud Bessi Kasak (noorsportlasena hiilgeajad jäävad eelmisesse aastakümnesse) Järvakandi Ilvesest, kes poolfinaalis suunas klubikaaslase Triinu Lilienthali (6:4) pronksmedali matši. Finaalis alistas ta Tartu valla Spordikooli laskuri Alexandra Põllumäe (2. koht), kes just sellel võistlusel tundus tegevat head koostööd vibu, noole ja nende vahele jääva isiksusega.

Vaistuvibu klassi naiste arvestuse võitja Inge Sirkel-Suviste Kajamaa spordiklubist, ( 3D vibuspordi Euroopa MV 3. koht pikkvibuklassis), olles viimasel hetkel pikkvibuklassile eelistanud võistlemist vaistuvibuga, tundis end natuke petetuna, saades  viimasel hetkel teada, et potentsiaalne vaistuvibu klassi liider terviseprobleemide tõttu tiitlivõistlustel ei osale. Samas pidi tunnistama, et ka võit Katrin Põdra (2. koht) üle Tartu Vibuklubist polnud kerge tulema. Huvitamaiks paariks osutus aga pronksmatši turniiril osalejad, ema ja tütar Kristi Valli ja Saskia Samberg (kadettide vanuseklassi 2. koht), kes  kumbki võistluskogemuse pikkusega ei saa just hoobelda, kuid elukogemuse tasakaalukus sel korral alistas nooruse uljuse ning Kristi Valli Sagittarius vibuklubist viis koju tiitlivõistluse pronksmedali.

Meeste vaistuvibu esikolmiku kohade jagunemisel võidutses taas Sagittariuse klubi esindaja Vaido Valli, kes näitas oma head laskevormi juba eelringis edastates 2. kohale tulnud Urmas Kiviberg´i Kajamaa Spordiklubist 28 punktiga. Ei tea, kas see oli aukartus hea eelringi ees või lihtsalt vaistuvibudele võimaldatud esmakordse duellide laskmise kogemuse pärast, kuid seekord pidi nii eelringides 3-ndale kohale positsioneerinud kui ka duellides pronksmedalile tulnud Aare Lauren Lääne Vibulaskjad (2007 a. maailmameister 3D vibuspordi formaadis) tunnistama, et äkki oleks aeg hakata mõtlema varustuse uuendamise peale.

Pikkvibu klassi naiste arvestuse võitis enesekindlalt Ülle Kell Kajamaa Spordiklubi (2021 3D vibuspordi Euroopa MV 2. koht pikkvibuklassis) alistas kõik vastased duellides tulemusega 6:0. Teisele ja kolmandale kohale tulid vastavalt Katrin Mägi ja Tea Kaasik Kajamaa Spordiklubist. Nii nagu vaistuvibudele, nii oli ka pikkvibudele oli lõppkohtade selgitamine sisevõistlustel duelliformaadis esmakordne.

Pikkvibu meeste klassis erinevalt naisteklassile selgitati esikoht välja hoopis vägagi võrdse duelli raameis. Otsustavaks medalikohtade jagamisel sai´vaid üks lisanool, mis Peeter Adleril Sagittarius klubist tabas keskkohale lähemale kui 2.-le kohale asetunud Kuldar Kolk Tartu vibuklubist oleks tahtnud. Kolmandale kohale võitles pronksimatši turniiril end Priit Adler Tartu vibuklubist oma venna Mikk Adleri vastu. Vastavalt eelringide tulemusele kaasvõistlejate õnneks ei olnud võimalik tulla perek Adleritele kolmikvõitu.

Veteranide klasside võitjad:
naiste pikkvibu Tiina Laurisson Vooremaa Vibuklubi;
meeste pikkvibu Allan Männik Kajamaa Spordiklubi;
naiste sportvibu Eve Kivilo Järvakandi Ilves;
meeste sportvibu Tiit Heinsalu Suure-Jaani vibuklubi;
naiste plokkvibu Evelyn Rang Tallinna Kalev vibuklubi;
meeste plokkvibu Aleksander Kiskonen Türi Vibukool.

Natuke numbreid:
täiskasvanute päeval osales võistlusel kokku 64 osalejat, kellest 13 olid siirdunud lõppvõistlusele noorteklassidest;
neile lisandusid 9 veteransportlast;
EASDE viis dopingukontrolli 4 sportlast;
kokku oli võistlejaid esindatud 13 erinevast klubist nii eri vibu- kui ka vanuseklassides.

Loodetavasti 2022  Eesti Vibuliidu sise meistrivõistlused toimuvad 5.-6. märtsil väiksemate Covid-19 piirangutega kui käesolevad.

 

Posted by admin in Uudised

Sisemeistrivõistluste finaalvõistluse I päev

27.-28.11.2021 toimub Saku valla Spordikeskuses sisemeistrivõistlusete finaalvõistlus vibulaskmises.

Võistluste peakohtunik on Agate Zalite.

27.11.2021 tulemused on leitavad siin.

Posted by Marina Põldma in Uudised

Sisemeistrivõistluste finaalvõistluse 28.11.2021 ajakava on muudetud – võistlus algab kõigile vibuklassidele kell 11.00

Nädalavahetusel, s0 27.11-28.11.2021 Saku valla Spordikeskuses toimuva sisemeistrivõistluste finaalvõistluse teise päeva, so 28.11.2021, ajakava on muudetud:

Kõikide vibuklasside täiskasvanud ja veteranid (laskmine AB/CD) võitluse algus on kell 11.00.

Treeninglaskmine ja tehniline kontroll toimub kell 10.30-11.00 ja saal on avatud alates kell 9.30.

Täiendatud võistluse juhend on kättesaadav siin.

Posted by Marina Põldma in Uudised

Treenerite kutseeksami täpne aeg ja koht on selgunud

Treenerite kutseeksamit on võimalik sooritada 8. detsembril 2021 kell 15.30, Türi Spordihoones.

Lisaküsimuste korral palume pöörduda Jaanus Grossi poole jaanus@zentop.ee kaudu.

Posted by Marina Põldma in Uudised

Sismeistrivõistluste II eelringide tulemused on saabunud ja lõppvõistlusele pääsejad selgunud

Sisemeistrivõistluste II eelringid lõppesid 20.11.2021. II eelringide protokoll on kättesaadav siin (ver. 6, 22.11.2021)

Pidevalt muutunud ja üha rangemate COVID piirangutega seonduvalt, tegi EVL juhatus 03.11.2021 koosolekul otsuse, et sisemeistrivõistluste finaalvõistlustlusele pääsemise aluseks on 2-etapilse eelringide 1 tulemus. Lõppvõistlustlusele pääsejate nimekirja koostamisel võeti arvesse ka nende sportlaste tulemused, kes ongi lasknud vaid ühel eelringide etapil.

Sisemeistrivõistluste finaalvõistlus toimub 27.11-28.11.2021 Saku valla Spordikeskuses. Võistluste juhend on kättesaadav siin.

Sisemeistrivõistluste finaalvõistluse osalejatele, on kehtestatud nõuded COVID-19 leviku tõkestamisega seonduvalt – nende järgimine on kohustulik. Erandeid ei tehta! Palun tutvuda siin.

NB: juhul, kui lõppvõistlusele pääsenu, loobub 27.-28.11.2021 lõppvõistlusel osalemisest, siis oleme tänulikud, kui teavitaksite sellest e-maili info@kuldnool.ee või sms-i 5087079 kaudu.

Posted by Marina Põldma in Uudised

COVID-19 leviku tõkestamise meetmed ja nõuded sisemeistrivõistlustel osalejatele

27.11 – 28.11.2021 Saku valla Spordikeskuses toimuvale, sisemeistrivõistluste finaalvõistluse osalejatele, on kehtestatud nõuded COVID-19 leviku tõkestamisega seonduvalt.

Tervikdokument “Eesti sisemeistrivõistlused vibulaskmise finaalvõistluse COVID-19 leviku tõkestamise meetmed ja riskianalüüs” on siin. Palume kõigil dokumendiga tutvuda!  Eriti palume pöörata tähelepanu punktidele 3-5 ja 9, sest erandeid võistlusel osalejatele ei tehta!

 

Olulisemad punktid:

  • täiskasvanud saavad võistelda vaid COVID passi (koos isikut tõendava dokumendiga) esitamisel;
  • üle 12.aastastel üritusel osalejatel (nii võistlejad, korraldajad, pealtvaatajad) on maski kandmine kohustuslik;
  • saalis vahetusjalatsite kandmine kohustuslik;
  • SiseMV raames tööd tegevatel inimestel (nt treenerid), kellel puudub COVID pass, palun kasutamata kiirtest mõlemal päeval ise kaasa võtta. Test tuleb teha kohapeal.

 

Posted by Marina Põldma in Uudised

Alates 15. novembrist kehtib uus juhend sporditegevusele.

Alates 15.11.2021 hakkavad kehtima uued juhised sporditegevuse korraldamiseks.

Muudatused on järgmised:

  1. Senised piirmäärad tegevustes osalejate arvule muutuvad: edaspidi on lubatud sistingimustes kuni 1000 ja välistingimustes kuni 2000 osalejat varasema 6000 ja 12 000 asemel. Kehtestatud piirmäära hulka ei arvestata üritusega seotud töötajaid, esinejaid jne, vaid publikut või osalejaid. Saavutusspordi võistluse (rahvusvahelised võistlused, sportmängude meistriliigad, esiliigad, Eesti meistrivõistlused ja karikavõistlused) puhul ei loeta piirarvu määra hulka sportlasi, treenereid ja korraldajaid, sest nad täidavad tegevuse raames oma tööülesandeid. Piirarvu määr kehtestatakse ainult pealtvaatajatele. Liikumisharrastuse ürituste puhul ei loeta piirarvu määra hulka korraldajaid.
  2. Isikud, kes on nooremad kui 12 aastat ja 3 kuud, saavad osaleda kontrollitud tegevustes ilma SARS-CoV-2 viiruse vastu vaktsineeritust, COVID-19 haiguse läbipõdemist või SARS-CoV-2 antigeen-RTD või RT-PCR testi negatiivset tulemust tõendamata. Muudatusega tõstetakse vanusepiiri, millest alates vastav tõendamisnõue on kehtiv, kolme kuu võrra. Muudatus on tingitud asjaolust, et vaktsineerimine on hetkel võimalik alates isiku 12-aastaseks saamisest.

 NB!

  • Sportimine, treenimine, spordivõistlused on seega lubatud ilma tõendita koolis käivatele lastele samamoodi nagu varem – kuni 18-aastased (kaasa arvatud) ja 2021/2022. õppeaastal 19-aastaseks saavad õpilased ei pea tõendit treenimisel ega võistlemisel näitama.
  • Spordi- ja liikumisüritustel osalevad lapsed peavad tõendit näitama alates 12 aasta ja 3 kuu vanusest.

 

Alates 15. novembrist kehtiv sporditegevuse juhend on kättesaadav siin.

Posted by Marina Põldma in Uudised

Treenerite kutseeksam toimub 8.detsembril 2021

Treenerite kutseeksamit on võimalik sooritada 8.detsembril 2021, Türil.

Kutseeksami toimumise täpne kellaaeg ja koht selguvad lähiajal.

Posted by Marina Põldma in Uudised
Load more