Easton toetab Eesti koondist

Maailma juhtiv nooltetootja Easton toetab juuli lõpus Taanis maailmameistrivõistlustel osalevat koondist nooltega. Easton toetab kuni 9 Eesti koondise laskurit tosina X10 või X10 ProTour noolte, otste ja nokidega, eeldusel et sportlane nende nooltega ka MMil ja ülejäänud hooajal võistleb. Kokkulepe sõlmiti tippspordi töögrupi liikme Raul Kivilo algatusel.

Maailmameistrivõistlused toimuvad Kopenhaagenis 26. juulist 2. augustini. Tegemist […]

Noorte MM – eelring

Täna toimub USAs, Yanktoni linnas noorte maailmameistrivõistluste eelring. Tulejoonele astub 400 võistleja hulgas ka 7 Eesti noorsportlast. 8-tunnise ajavahe tõttu alustavad juuniorid Eesti aja järgi kell 17:30 ja kadetid kell 22:30. Võistluse alguses lisame siia eraldi lingid iga võistlusklassi tulemuste jälgimiseks. Eesti sportlased (sulgudes kirjas osalejate arv võistlusklassis):

Sportvibu naisjuuniorid (55): 40. koht Laura Tukk […]

Eesti noortekoondis maailmameistrivõistlustel

Sel nädalal toimuvad USAs, Yanktoni linnas noorte maailmameistrivõistlused (MM). Võistlus toimub kadettide ja juunioride vanuseklassile, sportvibu ja plokkvibu klassides. Medalistid selgitatakse nii individuaalses, võistkondlikus kui segavõistkondlikus arvestuses. Eesti on esindatud 7 sportlase (sh 2 segavõistkonda) ja 2 treeneriga:

Sportvibu juuniorid – Laura Tukk Sportvibu kadetid – Karl Kivilo, Maris Tetsmann Plokkvibu juuniorid – Emily Hõim […]

Baltimaade MV-lt 2 ind. pronksi + segavõistkonna kuld

5. – 7. juunil toimusid Lätis, Babite järve ääres Baltimaade meistrivõistlused. Baltimaade meistri tiitli tõid segavõistkonnaga koju Reena Pärnat ja Pearu Jakob Ojamäe. Individuaalselt olid eestlastest parimad Siret Luik ja Pearu Jakob Ojamäe, kes mõlemad lõpetasid võistluse pronksmedaliga. Individuaalseteks Baltimaade meistriteks tulid Marina Rjabkova (LAT) ja Vladas Šigauskas (LTU).

Nii Luik kui Ojamäe kaotasid poolfinaalis […]

Türgi MK-etapi võitjad

Eile ja täna selgusid Antalya rannal toimunud duellides II maailmakarikaetapi võitjad. Traditsiooniliselt jagatakse MK-etappidel medaleid 5 arvestuses (naised, mehed, naiskonnad, meeskonnad ja segavõistkonnad) ning kahes vibuklassis (sportvibu ja plokkvibu).

Sportvibu klassis olid kõige edukamad taas Korea laskurid, kes olid poodiumil kõigis viies arvestuses ja kulla võtsid koguni kolmes. Korea koondis on viimastel aastatel üllatanud tugeva […]

Baltimaade MV eeloleval nädalavahetusel Lätis

Järgmisel nädalavahetusel 6.-7. juunil toimuvad Lätis, Babite järve ääres Baltimaade meistrivõistlused. Võistluse formaadiks on sportvibul 2 x 70 meetri harjutus ja plokkvibul 2 x 50 meetri harjutus koos olümpiaringiga. Eelring toimub laupäeval ja duellid pühapäeval. Samuti toimuvad pühapäeval segavõistkondade duellid. Võistlusmaks on 20 eurot. Registreerimine ei ole piiratud koondisesse kuulumisega. Registreerimine lõppeb 3. juunil.

Siit […]

MK-etapi individuaalsed duellid

Täna võistles eestlastest individuaalsetes duellides Reena Pärnat, kelle esimeseks vastaseks on USA koondislane Mackenzie Brown. Tasavägise Pärnat-Brown duelli seis oli 1:1, 3:1, 3:3, 5:3, 5:5, mis viis omakorda 1-noolese ümberlaskmiseni. Mõlemad laskurid tabasid noole kollasesse, kuid maailmareitingus 38. kohta hoidev McKenzie Brown tabas tsentrile lähemale. Reena Pärnat lõpetas võistluse 125 naise hulgas 57. kohal.

Sportvibu […]

Täna: MK-etapi kvalifikatsioon

Eile toimus Antalyas (TUR) ametlik treeninglaskmine ning täna toimub kvalifikatsioonivõistlus, et selgitada välja lõppvõistlusele pääsejad. Konkurents on väga tihe, sest 147 sportvibu mehest ja 125 sportvibu naisest pääseb lõppvõistlusele 104 kumbagi klassi parimat. Võistkondade osas on lõppvõistlusele pääs veelgi keerukam – 40 segavõistkonnast ja 29 naiskonnast pääseb lõppvõistlusele 16.

Eesti on esindatud 4 sportlasega. Koondisega […]

Kutse lahtistele Leedu MV-le

12.-14. juunil toimuvad lahtised Leedu meistrivõistlused. Võistlus toimub Alytuse linnas ja on avatud nii sportvibu, plokkvibu kui ka pikkvibu ja vaistuvibu klassidele. Registreerimine kestab kuni 8. juuni.

Eestist toimub samal nädalavahetusel Järvakandi Visa Hing ning rahvusvahelisel tasandil noorte MM finaalid ning Eesti koondis lahkub Euroopa mängudele.

Noorte GP individuaalsed duellid

Täna toimuvad Austrias I noorte GP-etapi individuaalsed duellid. Protokolli nägemiseks kliki võistlusklassi nimele ja konkreetse duelli nägemiseks laskurite nimedele.

Sportvibu kadetid neiud 1/16 M.Tetsmann (EST/21/618) – Y.E.Anagoz (TUR/12/635) 2:6 Maris lõpetas võistluse 17. kohaga K.Peet (EST/22/617) – E.Tartler (GER/11/636) 4:6 Kristel lõpetas võistluse 17. kohaga Plokkvibu kadetid noormehed 1/8 K.Puusepp (EST/12/666) – S.B.Maras (TUR/5/685) 142:142 […]