Euroopa GP etapp – võistkondlikud duellid – Eestile kuld!

GP naiskond

GP etapi võistkondlikud duellid toimusid 12. aprillil ja finaalid 13. aprillil. 12. asetusega sportvibu naiskond alistas Ukraina naiskonna, kuid pidid tunnistama Hispaania naiskonna paremust ning kokkuvõttes 6. koht. Plokkvibu naiskond koosseisus Emily Hõim, Meeri-Marita Paas ja Lisell Jäätma alistas kõik vastased ning võitis kulla.

Sportvibu segavõistkond pidi avaringis vastu võtma kaotuse ning teenis 9. koha. Plokkvibu segavõistkond alistas Rootsi ja Rumeenia segapaari, kuid pidid poolfinaalis tunnistama kolmanda asetusega Itaalia segapaari paremust. Eesti segapaar jätkas võistlust pronksimatšis, kus tasavägises heitluses jäi peale eelringi liider Venemaa ning Eestile neljas koht.

Siit leiad võistluse ajakavaametlikud protokollid ja Live-tulemused.

• Sportvibu naiskond:
    • 1/8  Eesti (Pärnat, Lilienthal, Põllumäe/7.) – Ukraina (Chybisova, Marchenko, Rodionova/5.)          5:4          Eesti jätkab 8 parema hulgas
    • 1/4  Eesti (Pärnat, Lilienthal, Põllumäe/7.) – Hispaania (Canales, Castanos, Marin/4.)          3:5          Eesti lõpetas võistluse 6. kohaga
  • Plokkvibu naiskond:
    • 1/4  Eesti (Hõim, Paas, Jäätma/5.) – Saksamaa (Heigenhauser, Meissner, Schall/4.)          232:226          Eesti jätkab 4 parema hulgas
    • 1/2  Eesti (Hõim, Paas, Jäätma/5.) – Venemaa (Avdeeva, Balzhanova, Tonoeva/1.)          228*:228          Eesti jätkab kullamatšis
    • Kullamatš  Eesti (Hõim, Paas, Jäätma/5.) – Inglismaa (Annison, Gibson, Mason/3.)          225:222          Eesti võitis kulla!
  • Sportvibu segavõistkond:
    • 1/8  Eesti (Pärnat, Õun/11.) – Hispaania (Marin, Fernandez/6.)          1:5          Eesti lõpetas võistluse 9. kohaga