Euroopa Mängud – duellid

Euroopa Mängud_Meeri-Marita Paas

Euroopa Mängud toimuvad 21.-27. juunil Minskis, Valgevenes. Eestit esindavad sportvibu naiste klassis Laura Nurmsalu, sportvibu meeste klassis Märt Oona ja plokkvibu naiste klassis Meeri-Marita Paas. Lisaks individuaalarvestusele on Eesti esindatud ka sportvibu segavõistkonnaga. Treeneritena on kaasas Aune Varik ja Maarika Jäätma.

21.-23. juunil lastakse segavõistkondlikke duelle, sportvibu segavõistkond (Nurmsalu, Oona) lasid eelringis 1239 punkti, millega teenisid 25 võistkonna hulgas 19. asetuse. Eesti võistkond kohtus esimeses duellis Soome segapaariga (Kuoppa, Piippo), kus eestlased pidid vastaste paremust tunnistama ning Eestile 17. koht. Individuaalsed duellid toimuvad 22.-27. juunil. Esimesena astus võistlustulle eestlanna Meeri-Marita Paas, kes alustas 1/8 duellis Itaalia laskuri Marcella Tonioli (artikkel ja intervjuu Meeri-Marita Paasiga ERR portaali vahendusel). 1/4 duellis tuli Paasil esimese asetusega Ellisoni paremust tunnistada ning Paasile kokkuvõttes 7. koht. Märt Oona võttis avaringis vastu kaotuse ning Oonale 33. koht. Laura Nurmsalu alistas 1/32 ringis Austria laskuri Elisabeth Straka seisuga 6:4 ning 1/24 duellis tuli itaallanna Lucilla Boarilt vastu võtta kaotus seisul 2:6. Nurmsalu lõpetas võistluse 17. kohaga.

Artikkel ja intervjuu Meeri-Marita Paasi ja treener Maarika Jäätmaga ERR portaalis.

Siit leiad võistluse infoajakavaametlikud protokollid ja Live-tulemused.

• Sportvibu segavõistkond:
    • 1/12  Eesti (Nurmsalu, Oona/19.) – Soome (Kuoppa, Piippo/14.)          0:6          Eesti lõpetas võistluse 17. kohaga