Sisemaailmakarika sarja võistkondlikud finaalid

Eesti vibusportlased on osalenud läbi talve kestva rahvusvahelise sisemaailmakarika sarjas, mis päädis täna finaalidega. Kokku osales 14 võistkonda, milledest finaali kvalifitseerusid neli parimat, nende seas ka Eesti plokkvibu võistkond, koosseisus Lisell Jäätma, Meeri-Marita Paas ja Robin Jäätma.

Võistlus oli eriline mitme aspekti poolest. Esiteks toimus võistlus virtuaalselt, mis tähendab, et kõik võistkonnad lasid neljas erinevas asukohas. Märklehed olid tavapärasest (kolm ringi vertikaalselt) asetatud kolmnurkselt ning ühele sihtmärgile oli lisatud 12-punkti ring (15 mm läbimõõduga). Kui sportlane soovis 12-punkti ringi lasta, pidi ta selleks ka märku andma. Kolmandaks oli finaalvõistluse laskmisformaat veidi teine. Nimelt alguses lasti individuaal duelle vastasvõistkonna laskjatega ning duelli võitja teenis võistkonnale 1 lisapunkti, kui jäi viik siis teenisid mõlemad võistkonnas 1 lisapunkti ning kaotuse puhul saadi 0 punkti. Peale individuaalduelle lasti võistkondlik matš, kus roteeruvalt sai iga laskja lasta igas ringis ühe noole.

Esimeses poolfinaalis sai Eesti võistkond vastaseks prantsusmaa laskjatest (Lola Grandjean, Nicolas Girard, Adrien Gontier) koosneva võistkonna nimega Arc Systeme. Laskjate järjekord oli võistluse hetkeni saladus. Esimeses individuaalduellis läksid vastamisi Lisell Jäätma ja Lola Grandjean, mille Lisell võitis seisuga 114:109, teenides võistkonnale 1 lisapunkti. Teises individuaalduellis läksid vastamisi Meeri-Marita Paas ning Adrien Gontier, mille võitis Meeri-Marita seisuga 116:109, teenides järjekordselt võistkonnale 1 lisapunkti. Viimases individuaalduellis läksid vastamisi Robin Jäätma ja Nicolas Girard, kelle vastu Robin viimasel Nimes-i turniiril võitis pronksmedali. Seekordne duell lõppes 126:126 viigiga, tänu millele said mõlemad võistkonnad 1 lisapunkti. Enne võistkondliku matši oli Eesti võistkonnal 3:1 eduseis. Võistkondlik poolfinaal osutus tasavägiseks kuid paraku pidi Eesti võistkond tunnistama prantslaste paremust seisuga 127:125. Eesti võistkond võttis võistluse kokku järgnevalt: „Esimest korda elus oli väga põnev lasta sellist formaati. Lõpuni välja ei teadnud, kes võidab ja kogu aeg pidi mõtlema strateegiat. Valus oli kaotada ainult kahe punktiga aga see teeb meid aina tugevamaks.“

Finaalis läksid vastamisi võistkond Easton (Kris Schaff, Reo Wilde, Linda Ochoa-Anderson) USA-st ning Arc Systeme, kus võitjaks krooniti Arc Systeme.