12.-14.01.2024 toimunud 2024. Balti Open´ilt võitsid Eesti vibulaskurid neli medalit

12.-14.01.2024 toimusid Ventspilsis, Lätis, 2023 Balti Open vibulaskmises kus võistlustules oli ka 10 Eesti vibulaskurit. Eesti parimate naissportvibulaskurite hulka kuuluv, Triinu Lilienthal naases Lätist kahe kuldmedaliga – võites selle nii individuaalselt kui naiskondlikult koosseisus Triinu Lilienthal/Nora Haas/Ketter Silt. Medaleid tõid ka plokkvibu mehed – Evert Ressar võitis individuaalselt hõbemedali ning meeskondlikult suudeti Eestisse tuua pronksmedal plokkvibu mehed arvestuses – tiimis Evert Ressar/Aivar Pruuli/Indrek Võhumõõk.

Lisaks, poodiumikohti võitnud sportlastele võistlesid Lätis eestlastest veel: Hannes Kraav (sportvibu mehed), Mikk Mihkelson (sportvibu mehed), Eve Kivilo (sportvibu naised), Kairid Eleen Sinikas (sportvibu naised).

Triinu Lilienthal ütles Balti Open võistluse kohta järgmist: “Hea oli jälle üle pika aja võistelda. Kvalifikatsiooni laskmisega võib rahule jääda. Enne võistlust ma oma laskmises päris kindel polnud, sest võistluspaus on olnud pikk, kuid hea laskmine andis enesekindlust juurde. Naiskonna laskmises olen samuti kullaga väga rahul ja tahan kiita noori Järvakandi Ilvese klubi laskureid Ketter Silti ja Nora Haasi, kes pidasid pingele väga hästi vastu. Individuaalne kullamatš oli väga pingeline ja läks ümberlaskmisele. Pingega suutsin hästi toime tull ja väljusin sealt võitjana. Meeste klassis tegi tubli tulemuse ka Ilvese klubi noorlaskur Mikk Mihkelson, kes 1/16 duelli võitis, kuid pidi tasavägises 1/8 duellis tunnistama vastase paremust ning saavutas sellega 9. koha. Lisaks üllatas naiste klassis lasknud Ilvese klubisse kuuluv veteranlaskur Eve Kivilo, kes jõudis 1/4 duelli, kus pidi tunnistama vastase paremust ja teenis välja 8. koha. Kokkuvõttes võib võistlustega rahule jääda ja saab jätkata ettevalmistusega välishooajaks.”

Evert Ressar kommenteeris nädalavahetusel toimunud võistlust järgmiselt: “Võistlustele minnes väga suuri ootusi ei pannud, sest treeningtulemused seda ei ole lubanud, pigem panustasime et saaksime võiskonnaga kolme parema hulka. Duellid olid küll tasavägised, aga suutsime 3. koha koju tuua. Kõik meeskonna kaaslased tegid enda töö ära ja pronks oli tõsiasi.

 Individuaal duellide pärast muretsesin rohkem, kuna vorm ei ole olnud hea ,siis tulid võidud algul raskelt. Finaalis tundsin end juba päris hästi ja enesekindlus kasvas iga duelliga. Lõpuks olen päris õnnelik teise koha üle ja pigem finaalis lastud tulemuse pärast. Vastane eksis kõigest korra nii ka tulemus 149-147.”

Lõpp-protokollid leitavad: https://www.ianseo.net/Details.php?toId=16361

Fotol: Triinu Lilienthal