Eesti plokkvibu naiskond naaseb Hyundai vibulaskmise maailmakarika viimaselt etapilt hõbemedaliga!

18.-23.juuni Türgis, Antalyas toimuval Hyundai vibulaskmise maailmakarika kolmandal, viimasel etapil esindasid Eestit plokkvibulaskurid Lisell Jäätma, Meeri-Marita Paas, Maris, Tetsmann. Sportlastega oli kaasa treeneri Maarika Jäätma.

Esimese päeva plokkvibu kvalifikatsiooni lõpetas parimana Lisell Jäätma, kelle 700 silma tagasid talle 8-nda asetuse 53 naise seas, Meeri-Marita Paas lõpetas 697 silmaga 13.kohal ja Maris Tetsmann 46.kohal.

Järgmisel päeval toimunud naiskondlikes duellides läksid eestlannad ¼ duellis kuuendalt asetuselt vastamisi tugeva, kolmanda asetuse USA naiskonnaga, kes alistati seisuga 234:227. Poolfinaalis asuti vastamisi Suurbritannia koondisega, kelle üle saavutati napp võit 228:227 ja pääs finaali. Finaal toimus laupäeval, kus eestlannad astusid vastamisi maailmareitingus esikohta hoidva India naiskonnaga. Esimese seeriaga läks India ühe punktiga juhtima 58:57 ning suurendas järgmistes seeriates edu veelgi. Eesti naiskond teenis oma hõbemedali skooriga 232:229, Indiale oli see kolmas MK- etapivõit sellel aastal.

„Ma arvan, et võime enam vähem rahul olla selle hooajaga, sest eelmine läks meil suhteliselt kehvasti. Palju on veel arenemisruumi, aga see annabki meile motivatsiooni juurde. Natukene jäi täna veel kullast puudu, aga vähemalt andsime kõva lahingu Indiale.“ sõnas naiskonna tugevaima tulemuse lasknud Lisell Jäätma.

Eesti plokkvibu naiskond võitis sellel hooajal ka Euroopa Meistrivõistluste pronksmedali. Seni edukaim aasta on olnud 2022, kui MK-etapilt toodi koju nii naiskondlik pronks- kui hõbemedal, mis olid Eestile ajaloo esimesed vibulaskmise maailmakarikaetapi medalid üldse. 2023 aastal naiskond pjedestaalile ei pääsenud.

Medalistid naasevad Eestisse pühapäeval, 23.juunil, kell 11.30 (Lisell Jäätma, Maris Tetsmann, Maarika Jäätma) ja 18.45 (Meeri-Marita Paas) lennukitega ja soovijad on teretulnud neid lennujaama tervitama.