Eesti plokkvibu naiskond võitis 2024 Euroopa meistrivõistlustel pronksmedali

07.-12.06.2024 toimuvad Saksamaal, Essenis Euroopa meistrivõistlused vibulaskmises, kus Eesti naiste plokkvibu koondis, koosseisus Lisell Jäätma/Meeri-Marita Paas/Maris Tetsmann saavutas  3.  koha. Eesti naiskond lõpetas kvalifikatsioonivõistluse 2067 punktiga 5.kohal. Eelringide võitja oli Türgi tiim 2089 silmaga, järgnesid Suurbritannia (2086), Itaalia (2081) ja Prantsusmaa (2079). Kõrge eelringide koht vabastas Eesti naiskonna 1/8 duellide laskmisest, kuid viis ¼ finaalis kokku kvalifikatsioonivõistlusel 4. asetuse saanud Prantsusmaa koondisega – duell oli väga pingeline ja läks ümberlaskmisele, kuid eestlannadel õnnestus tugev FRA koondis alistada, mis viis nad poolfinaali. Poolfinaalis kohtuti Türgi koondisega ning seal tuli vastu võtta kaotus tulemusega 235:232. Pronksimatšis mind vastu Suurbritannia laskuritega, keda võideti kindlalt 234:229.

2024 Euroopa meistrivõistlustel osalesid veel sportvibulaskurid Martin Rist (33. koht), Reena Pärnat (17.koht), Triinu Lilienthal (33.koht), Bessi Kasak (57.koht) ja plokkvibulaskurid Robin Jäätma (17.koht), Lisell Jäätma (5.koht), Meeri-Marita Paas (9.koht) ja Maris Tetsmann (17.koht). Sportvibu segatiim koosseisus Martin Rist/Reena Pärnat saavutasid uue Eesti rekordiga 17.koha, sportvibu naiskond (Pärnat/Lilienthal/Kasa) lõpetasid võistluse 17.kohaga. Plokkvibu segatiim (Meeri-Marita Paas/Robin Jäätma) saavutasid EM-il 5. koha.

Siret Luik kommenteeris Euroopa meistrivõistlustel saavutatud rekordit järgmiselt: “Eelringi laskmise ajal oli kolmapäeval üsna hea ilm (võrdlemisi soe ja vähe tuult) ja seda oli ka tulemustest näha. Nii Reena kui Martin lasid EMil oma isikliku rekordi lähedasi tulemusi, seega oli rekordi sünd üsna loomulik.”

OM koha võitnud Reena Pärnat ütles pärast edukat segatiimi võistlust järgmist: “Ma kindlasti ei teadnud eelringi laskmise ajal et segatiimi rekord tulemas on, sest ma ei jälginud seda üldse. Ma ei teadnud ka enda individuaalset asetust, lihtsalt keskendusin enda laskmisele. Pärast oli hea üllatus.”

Koondisega olid kaasas treenerid Siret Luik, Dean Alberga ja Maarika Jäätma.

Fotol: Eesti plokkvibukoondis: Maris Tetsmann/Meeri-Marita Paas/Lisell Jäätma