Eesti plokkvibu naiskond võitis Hyundai Archery maailmakarikasarja I etapil vibulaskmises pronksmedali!

18.04-24.04.2022 toimub Türgis, Antalyas, Hyundai Archery maailmakarikasarja I etapp vibulaskmises, kus Eesti plokkvibu naiskond koosseisus Lisell Jäätma, Meeri-Marita Paas ja Maris Tetsmann, võitis pronksmedali. Oluline on märkida, et see on läbi ajaloo esimene maailmakarikaetapi medal Eestile.

Maailmakarikasarja I etapp algas Eesti naistele kohe väga edukalt – vaatamata vihmastele ja tuulistele vihmaoludele lõpetasid Eesti naised 19.04.2022 eelringid suurepärase tulemusega 2079 silma ja võitsid sellega kvalifikatsiooniringid.

20.04.2022 toimunud duellides läksid eestlannad ¼ finaalis esimesena kokku Hollandi naiskonnaga – 1/8 finaale Eesti koondis tubli tulemuse tõttu laskma ei pidanud. Hollandi naiskonda võideti kindlalt tulemusega 232:228. Poolfinaalis tuli Türgi naiskonnale alla vanduda tulemusega 231:234 türklannade kasuks. Pronksimatšis võitlesid eestlannad südikalt ning võitsid tasavägise matši Prantsuse koondise vastu tulemusega 230:229.

Eesti plokkvibu naiskond kommenteeris oma saavutust järgmiselt: “Oleme väga õnnelikud oma esimese MK medali üle. Pole veel siiani hästi kohale jõudnud, millega hakkama oleme saanud. Ei osanud oodata, et hooaja esimesel võistlusel kohe medal tuleb. Oleme saanud nii vähe välitingimustes treenida, selles osas on teistel maadel suurem eelis. Täna tulime laskmise ja närvidega hästi toime, kuigi duellid olid väga rasked. Eelmisel aastal olime hädas veerandfinaalist edasi saamisega, sel aastal tundub, et oleme needuse murdnud. Naiskondlik hooaeg algas hästi eks homne näita, mis individuaalmatšid toovad..”

Treener, Maarika Jäätma arvas peale medalivõitu järgmist: “Olen väga õnnelik koos naiskonnaga! Eesti esimene maailmakarika medal vibulaskmises on kõva sõna. Tänane päev oli raske, midagi ei tulnud kergelt. Suur töö ja vaev hakkab oma vilju kandma, seda on hea näha.

MK jätkub täna, 20.04.2022 sportvibu eelringidega, kus eestlastest on võistlustules Reena Pärnat, Triinu Lilienthal ja Karl Kivilo.

Plokkvibu võistlusklassi individuaalduellid algavad 21.04.2022 ja ka neid laskmisi on samuti põhjust oodata,  sest individuaalarvestues lasid eestlannad järgmised tulemused: Meeri-Marita Paas 700 silma, Lisell Jäätma 692 silma ja  Maris Tetsmann 687 silma ning lõpetasid eelringid vastavalt 1., 7. ja 11.kohaga.

Lisaks võidukale pronksi-triole võistleb plokkvibu võistlusklassis homme ka 2021. a kahekordne noote maailmameister, Robin Jäätma.

Foto: plokkvibu naiskond, paremalt; Maris Tetsmann, Meeri-Marita Paas, Lisell Jäätma.

Foto allikas: Türi Vibukooli FB.