Eesti vibulaskmise noorte koondis osaleb mitmeaastase pausi järel olulisel välisvõistlusel

01.05 – 06.05.2023 toimub Gatež´is, Sloveenias Noorte Grand Prix I etapp vibulaskmises, kus osaleb ka kuus Eesti noort vibulaskjat: Andres Sarapuu (sportvibu, U-21 noormehed), Hanna Alice Haavapuu (sportvibu, U-21 neiud), Marielle Laasma (sportvibu, U-21 neiud), Patrick Järve (sportvibu, U-18 noormehed), Tarvet Labi (sportvibu, U-18 noormehed) ja Liis Kirsch (sportvibu, U-18 neiud). Eesti Vibuliidu hinnangul on tegemist olulise välissõiduga, sest peale mitmeaastast pausi on Eestis kasvanud peale nö uued, lootustandvad vibulaskurid.

EVL juhatuse liige, Priit Pramann saadab noored vibulaskurid teele järgmise sõnumiga: “Rõõm, et vaatamata pidevale rahanappusele on kaks Eesti vibuklubi leidnud vahendid ja võimalused lähetada võistlustele uued noored sportlased vajalikke kogemusi saama rahvusvaheliselt võistluselt. Muidugi Eesti Vibuliidu juhatuse liikmene loodan, et võistlustelt tullakse koju lisaks kogemustele, ka heade tulemustega. Arvestades, et võistlustele lähevad uued tegijad just sportvibu ehk olümpiavibuga, siis EOK 100. juubeliaastal on sobilik noored teele saata EOK presidendi Urmas Sõõrumaa sõnadega, mille ta lausus aasta alguses parimate sportlaste tunnustamisel: Olgu isiklik rekord teie eesmärgiks meie juubeliaastal! Sportlased on oma riigi saadikud, teie saavutuste puhul tõuseb riigilipp ja kõlab hümn. See on ainukene valdkond maailmas, milles selline au saab osaks.”

Noortega GP-l osalev, Viljandi Spordikooli/Vana-Võidu Vibuklubi treener, Aune Varik kommenteeris välissõitu järgmiselt: “… eks meil kõigil ole väike sõidueelne ärevus sees. Aga noored on täis optimismi ja tegutsemistahet! See on kõigile noortele esimene suurvõistlus,eks nad kõik soovivad anda endast parimat ja edukalt Eestit esindada! Sel aastal on noorte GP nii hooaja alguses ja me oleme välitingimustes saanud vähe treenida. Õnneks on ilmataat vahepeal lahke olnud ja meid soojaga kostitanud. Koju jäävatele pöidlahoidjatele soovime mõistvat suhtumist meisse ja andestage, kui meil kõik veel super- hästi ei õnnestu, aga proovime vallutada teed tippsporti! Naeratame ja olme vaprad! 29.04.2023 teeme noortega avastardi Pärnus, hooaja avavõistlustel ning öösel stardime Sloveeniasse!”

Gatež´is on koondisega kaasas treenerid Aune Varik ja Leili Kukk.

 Võistluse täpsem ajakava on leitav: https://www.ianseo.net/Details.php?toId=13898

Fotol: Hanna Alice Haavapuu – 2022 a parim U-18 sportvibu neiu (2022 oli veel U-18)