Hyundai Archery vibulaskmise MK I etapil jõudsid Eesti koondislased 10 parima hulka

18.04 – 23.04.2023 toimub Antalyas, Türgis, 17. korda toimuva maailmakarikaetappide sarja 2023. a I etapp, kus võistles kuus Eesti sportlast. Peale sisehooaega ja 2023. a eriti kaua kestnud talveperioodi oli Türgi võistlus, enamikele Eesti koondise laskuritele üks esimesi võimalusi vibulaskmiseks välistingimustes. Sellegipoolest, suutsid maailmareitingu edetabel neljas naine, Lisell Jäätma ja tema naiskonnakaaslane, Meeri-Marita Paas jõuda 2023. MK I etapil 9.ndale kohale. Maris Tetsmann sai 33. koha. Sel korral ainsa Eesti meesvibulaskurina võistelnud Robin Jäätma sai samuti 33. koha.

Kvalifikatsiooniringis kõrge tulemuse (642) lasknud sportvibulaskur Triinu Lilienthal jõudis Antalyas 65. kohale  ja Bessi Kasak samuti 65. kohale.

Plokkvibu naiskond koosseisus Lisell Jäätma, Meeri-Marita Paas, Maris Tetsmann lõpetas 2023. esimese ühise välisvõitluse 9. Kohal ning sama vibustiili segavõistkond koosseisus Robin Jäätma/Meeri-Marita Paas samuti 9. Kohal.

Antalyas on koondisega kaasas treener Maarika Jäätma, kes ütles peale võistlust järgmist:Olen oma sportlaste vôistlemisega rahul.Oleme alles suhteliselt vähe saanud väljas lasta,Robini ja Marise jaoks oli see esimene välishooaja vôistlus.Saime teada enda kitsaskohad ja seda kuidas neid parandada.”

 EVL juhatuse liige, Rita-Anette Kohava kommenteeris Eesti koondise saavutusi MK I etapil järgmiselt:” Kuuest nelja Eesti koondislase sooritus oli A-normi vääriline, mis juba iseenesest ütleb nii mõndagi! Millest me aga mööda vaadata ei saa, on meie koondislaste kehvad treeningtingimused.  Alaliit peab tulevikus tõsiselt kaaluma, kuidas leida vahendid ja tagada sportlastele enne välihooaja algust 50m ja 70m laskmiseks vajalikud tingimused – on selleks selleks siis sisehallide kasutamise võimalus Eestis või treeninglaagrid välismaal. Peame juba täna valmistuma selleks, et rahvusvaheline olümpiakomitee võib sügisel langetada oodatud otsuse plokkvibulaskmise lisamiseks 2028 olümpiamängude kavasse.  Sellisel juhul on Eestis juba täna olemas potensiaalsed olümpiasportlased meie plokikoondise näol, kellega huvilistel on võimalik 27.aprillil kell 18.00 kohtuda Türi staadionil. Ürituse eesmärk ongi tutvustada plokkvibulaskmist laiemalt.”

Antalya MK I lõplikud protokollid on leitavad:  https://info.ianseo.net/?tourid=600

Fotol: Lisell Jäätma Türgi MK I etapil 2023, allikas World Archery