Läbi aegade parima OM tulemuse teinud Eesti naisvibulaskur, Reena Pärnat saavutas Euroopa GP II etapil 7. koha

29.05 – 04.06.2023 toimub Umag´s, Horvaatias vibulaskmise Euroopa GP II etapp, kus Eesti olümpiavibu, parim naine, Reena Pärnat saavutas 7. koha. Reena Pärnat lõpetas GP eelringid 30. kohal ning läks esimeses duellis Teona Kutaladze´ga (GEO), kelle eestlanna alistas kindlalt tulemusega 6:2. Teise duelli vastaseks sai sakslanna Evangelia Psarra, keda Pärnat samuti võitis, tulemusega 7:3. 1/8 finaalis läks eestlanna kokku hispaanlanna Ines De Velasco´ga ning ka see vastasseis lõppes kindla Pärnati paremusega (6:2). Veerandfinaalis lasi Pärnat samuti ESP võistleja, Leyre Fernandes Infante vastu, kuid kellele Reena Pärnat pidi sel korral alla vanduma tulemusega: 6:2.

Reena ütles oma võistluse kohta järgmist: “Tahtsin finaalides lasta, kuid viimane vastane tegi väga hea laskmise. Võitlesin lõpuni, kuid sellele oli raske vastu saada. Samas pole ma pettunud – leidsin taas tulejoonel õige võitlusvaimu ja nautisin duelle. 6-kordse olümpialase Psarra võitmine 1/16 duellis andis hea tunde. Talveperiood oli üsna intensiivne minu jaoks – kooli lõpetamine, välispraktika ja treeningud. Eelmisel nädalal sain Tallinna Ülikoolis lõputöö kaitstud ja see võttis ka veidi pinge maha. Ma selleks hooajaks väga suuri lootusi olümpiakoha võtmiseks pole pannud – järgmine hooaeg on realistlikum – aga kui Euroopa mängudel või MMil kõik hästi õnnestub, siis on see võimalik.”

Reena Pärnati treener, Siret Luik, kommenteeris Reena võistlust järgmiselt: “Olen Reena esitlusega väga rahul – maailmareitinguturniiril neljast esimesest ringist edasipääsu pole viimastel hooaegadel olnud. Vormi me selleks võistluseks ei ajastanud ja ka varustus tahab veel lõplikku timmingut.. aga see edukogemus ja tuulega võistlemine kuluvad enne Euroopa mänge ja maailmameistrivõistlusi kindlasti ära. Usun, et Snezana Stoljarova tugi kohapeal mängis ka väga olulist rolli.”

Fotol: Reena Pärnat