Lisell Jäätma naaseb sise-MK II etapilt pronksmedaliga!

17.-19.november Luxemburgis, Strassenis toimunud sise maailmakarika teisel, GT Open etapil, osales Eesti plokkvibukoondis koosseisus Lisell Jäätma, Maris Tetsmann ja Robin Jäätma. Sportlastega oli treenerina kaasas Maarika Jäätma.  Vigastuse tõttu pidi võistluselt kõrvale jääma Meeri-Marita Paas.

Eestlased näitasid tugevaid tulemusi juba kvalifikatsioonis, kus Robin Jäätma tuli 594 punktiga kaheksandale kohale 73 mehe seas. Lisell Jäätma lõpetas kvalifikatsiooni 589 punktiga neljandal kohal ja isikliku rekordi lasknud Maris Tetsmann 585 punktiga kuuendal kohal 46 naise seas. Kõik kolm sportlast alistasid oma vastased 1/16 ja 1/8 duellides ja pääsesid edasi veerandfinaalidesse.

Maris Tetsmann ja Robin Jäätma võistlus lõppes seekord veerandfinaali duellides. Maris pidi seisuga 147/150 tunnistama maailmareitingus hetkel üheksandal, aasta alguses teisel kohal asunud USA_laskuri Paige Pearce paremust, kes hilisemas kullamatshis alistas Ella Gibsoni 148/147 ja tuli sellega etapi võitjaks. Robin pidi aga napilt, viimases seerias sisse lipsanud üheksa tõttu, alla vanduma 149/150 Taani laskur Stephan Hansenile, kes jõudis välja finaalis. Finaalis kaotas Hansen 148/149 USA laskur James Lutzile. Tubli laskmine andis Marisele üldjärjestuses kuuenda koha, Robinile viienda koha.

Edasi poolfinaali pääses Lisell Jäätma, kes astus vastamisi maailmareitingu esilaskuri Ella Gibsoniga ning pidi tunnistama tema paremust 144/149. Pronksimatshis asus Lisell vastamisi Horvaatia laskuri Bayley Sargeant Budeniga, kelle alistas kindlalt 149/147. „Päev oli väga raske, esimesed kaks duelli tuli kõvasti võidelda, et asend paika saada ja sooritada häid laske. Viimaseks duelliks leidsin õige asendi ja see tõi ka võidu. Pikk võistluspaus andis tunda ja eriti esimene duell pani närvid proovile, kuid õnnestus see siiski võita“ kommenteeris Team Estoniasse kuuluv Lisell Jäätma oma võistlust.

Eesti plokkvibukoondis saabub tagasi Eestisse esmaspäeval.

Tulemused on leitavad: https://www.ianseo.net/Details.php?toId=15969

Fotol: Lisell Jäätma