Mahetalu Kopra Sahver pani Eesti plokkvibu koondise vihmariiete soetamisele õla alla!

Aprillis algatas Eesti Vibuliit koos vibuklubi Mägilased ja Türi Vibukooliga kampaania, tutvustamaks laiemalt plokkvibulaskmist ja Eesti plokkvibukoondist, aitamaks koguda raha koondise vihmariiete eest tasumiseks summas 1200€ ning leida vahendeid nende võistluskulude fondi. Koondise koosseisu kuuluvad sportlased Lisell Jäätma, Robin Jäätma, Maris Tetsmann ja Meeri–Marita Paas ja treener Maarika Jäätma ning neljas kategoorias – meeste ja naiste individuaalarvestus, naiskond ja segatiim kuulutakse maailma plokkvibulaskmise paremikku.

Kuna plokkvibulaskmine ei ole veel olümpiaala (kuid on suur lootuse selleks saada – otsus tehakse loodetavasti juba lähikuudel) ning suurem osa võistluste ning ettevalmistusega seotud kuludest tuleb katta sportlastel endil, siis on meie maailmareitingu tippu kuuluvatel sportlastel tulnud loobuda nii mõnelgi olulisel võistlusel osalemisest.

Kampaania raames viisime läbi plokkivibulaskmise infopäeva Türi vibustaadionil, Lisell ja Robin Jäätma said TV 3-lt kutse osaleda saates „Stuudio“, plokkvibu laskmise kui spordiala arengu kitsaskohtadest kirjutas loo venekeelne Postimees ja samuti laekus märkimisväärne summa Eesti Vibuliidu kontole.

Kõige suurem osa kogutud toetusest tuli sportlastele Valgamaa mahetalult Kopra Sahver OÜ, kes kinkis Krakowis toimunud Euroopa mängudelt kuldmedaliga tagasi saabunud sportlastele Lisell Jäätma, Robin Jäätma ja nende treener Maarika Jäätmale lennujaamas toimunud vastuvõtul sümboolse 1000€ tšeki. Lisaks tšekile anti üle ka grillitud kobras Valgamaa jahimeeste ja Lande Grillkoja poolt.

Eesti Vibuliidu juhatuse liige Rita-Anette Kohava: „On ääretult hea meel, et Eesti plokkvibukoondise tulevik läheb inimestele korda – täname kõiki toetajaid! See julgustab võtma ette uusi projekte ja järgmise hooaja võistluseelarvesse lisarahade leidmiseks oleme plaaninud sarnaselt kunagisele Eesti plokkvibu naiskonna kalendrile koondise kalendri valmistamise. Seega oleme avatud ka kõigile koostööpakkumistele seoses kalendri valmistamise, müügi ja sponsorreklaamiga.“

Kokku laekus Eesti Vibuliidu kontole 1650 eurot, millest 1200 eurot läheb vihmariiete kulude katmiseks ja 450 eurot makstakse sportlaste võistluskulude katteks otse Türi Vibukooli kontole.

Täname toetajaid:

Kopra Sahver OÜ

MTÜ Vooremaa vibuklubi

Indrek Tombak

Rait Ots

Jaanus Gross

Fotol: Maarika Jäätma, Robin Jäätma, Lisell Jäätma