Medalisaak Eestile Balti vibulaskmise meistrivõistlustelt

Möödunud nädalavahetusel toimusid Balti Sisemeistrivõistlused Ventspilsis, kus kokku toodi Lätist Eestisse 7 individuaalset medalit ning 4 võistkondlikku medalit.

Sportvibu naiste kullamatšis läksid vastamisi Triinu Lilienthal ja Karoli Luige. Lilienthal võitis Luige 6-0 ning krooniti Balti meistriks.

Sportvibu meestes läks Karl Kivilo kullamatšis vastamisi Läti laskuri Dāvis Blāzega, kes alistas Kivilo 6-2.

Plokkvibu meesteklassis jagunes poodium Eesti laskurite vahel. Kullamatšis läksid vastamisi Eestit esindanud Austria koondiselaskur Stefan Heincz ning Evert Ressar, Ressar jäi napilt alla 145 silma Heinczile, kes lasi 146 silma. Heincz sai kaela Balti meistritiitli. Pronksimatšis läksid jällegi omavahel vastamisi kaks eestlast. Märt Oona lasi finaalis 141 silma ning Viktor Lutshka 144 silma, tagades endale kindel pronks.

Naiste vaistuvibu klassis lasid kulla peale eestlanna Aire Lauren ning lätlanna Marina Rjabkova, kus Rjabkova alistas Laureni 6-4.

Võistkondlikus laskmises, sportvibu klassis, tulid koosseisus Kivilo, Hannes Kraav ja Mart Mihkel Makko poodiumil teisele kohale ning Lilienthal, Luige ja Nora Haas kolmandale. Meistriks krooniti Läti võistkond.

Plokkvibu võistkond koosseisus Heincz, Lutshka ja Oona saavutasid teise koha.

Eestist oli ka väljas pikkvibu võistkond koosseisus Jevgeni Ikko, Urmas Kontus, Heino Tenner, kes võitsid Balti meistritiitli.

Fotod: Kristaps Anškens

Uudis: Karoli Luige