Meeri-Marita Paas võitis oma elu esimese individuaalse välilaskmise hõbemedali Hyundai vibulaskmise maailmakarika etapilt!

18.-23.juuni Türgis, Antalyas toimuval Hyundai vibulaskmise maailmakarika kolmandal, viimasel etapil esindasid Eestit plokkvibulaskurid Lisell Jäätma, Meeri-Marita Paas, Maris, Tetsmann, kellega oli kaasas treener Maarika Jäätma.

Esimese päeva plokkvibu kvalifikatsiooni lõpetas parimana Lisell Jäätma, kelle 700 silma tagasid talle 8-nda asetuse 53 naise seas, Meeri-Marita Paas lõpetas 697 silmaga 13.kohal ja Maris Tetsmann 46.kohal.

Meeri-Marita Paas, kelle hooaja parim tulemus on 703 ja kahe aasta noole statistiline keskmine 9,6, asus 1/32 duellis vastamisi taanlanna Erika Dambsboga, kelle alistas kindlalt 148:134. 1/16 ringis sai ta vastaseks brasiillanna Hikari Camila Harada, keda võitis 145:134. 1/8 duellides oli tema vastaseks itaallanna Irene Franchini, keda võitis 141:137. Veerandfinaalist tõi edasipääsu poolfinaali võit mehhiklanna Dafne Quitero üle seisuga 145:144. Laupäeval, kell 14.02 toimuvas poolfinaalis saab Meeri-Marita vastaseks Toja Ellison, lisaks pääsesid poolfinaali maailma esinumber inglanna Ella Gibson ja maailmareitingu kaheksas, itaallanna Elisa Roner.

Poolfinaalis alistas tugevat laskmist demonstreerinud Meeri-Marita ameeriklanna Toja Ellisoni seisuga 147:146, pääsedes sellega finaali.

Finaalis läks eestlanna vastamisi Elisa Roneriga, kellele kaotas 146:145 – muidu heale tulemusele sai saatuslikuks üks 8-punkti nool teises seerias. Võitjaks tulnud Ronerile oli see esimene MK etapi võit, mõlemad laskurid on näidanud häid tulemusi ka siselaskmise MK-etappidel. Pronksmedali võitis vahepeal pikalt laskmisest eemal olnud Toja Ellison.

Olen suht sõnatu! Täna oli mu elu raskeim võistluspäev. Platsil valitses täielik saun, temperatuur u 40 kraadi ja lauspäike. Andsin endast kõik ja tasuks sain esimese individuaalse hõbemedali ja pileti MK finaali Mehhikos! Ma ei oska oma rõõmu sõnadesse panna!“ kommenteeris oma saavutus 22-aastane sportlane ise.

Meeri-Marita pääses poolfinaali ka aprillis Hiinas toimunud MK-etapil, kus jäi siiski neljandaks.

Maailmakarika finaal toimub 19.-20.oktoober 2024 Mehhikos, Tlaxcalas ja sinna pääsevad kolme etapi 8 parimat laskurit nii plokkvibu kui sportvibu meeste- ja naisteklassis. Varasemalt on toonud MK-etapi individuaalse naiste hõbeda Eestile ja lunastanud MK finaali pääsme Lisell Jäätma aastal 2022.