Nädalavahetusel toimunud Puiatu Cup 2023 vibulaskmise võistlusel asusid esmakordselt võistlustulle ka vaprad U-8 vibulaskurid

16.09-17.09.2023 toimus Puiatus juba kaheksandat korda Puiatu Cup/Viljandimaa meisteivõistlused vibulaskmises. Seekordne võistlus oli eriline ja läks ajalukku põhjusel, et 2023. a Cup-il asusid tulejoonele ka kõige pisemad vibusportlased – täpsemalt U-8 ehk Pisikesed Põnnid võistlusklassi võistlejad. Antud võistlusklassis noppis võidu Erki Peips.

Lisaks võisteldi, nagu ikka Eesti Vibuliidu kalendrijärgsetel platsilaskmise võistlusel, nii sportvibu, plokkvibu, pikkvibu kui vaistuvibu võistlusklassides. Sportvibu mehed võistluse võitis Vana-Võidu VK/Viljandi SK sportlane Martin Rist ja naised võistluse Eesti sportvibu koodise naiskonda kuuluv, Järvakandi Ilves VK sportlane Triinu Lilienthal. Plokkvibu mehed võitjaks tuli Tartu Vibukoolis harjutav Stefan Heincz ja naiste seas sama klubi sportlane Emily Hõim. Vaistuvibu mehed seas võidutses Vana-Võidu/Viljandi SK sportlane Jaan Rösler ning sama vibustiili naised võistluse võitis Katrin Põdra Tartu Vibuklubis. Pikkvibu täiskasvanute hulgas sel korral võistlejaid polnud.

Puiatu Cup 2023 peakohtunik, Taavo Allik ütles seekordse võistluse kohta järgmist: “Mul on hea meel, et Puiatu Cup on endiselt sportlaste seas populaarne võistlus ja väga tore oli näha, et kogenumad sportlased lasid oma hooaja parimaid tulemusi. Samuti oli põnev jälgida meie ala populariseerimise võistlusklasse: konkurents oli väga tihe harrastajate klassis, kus sportlased lasevad lühemal distantsil; ning väga palju emotsioone oli alla 8 aastaste klassis, kus päris pisikesed võtsid omavahel mõõtu, ja väljaspool arvestust olnud klassis “Tuleviku Lootused”, kus võistlejad on vaid mõned nädalad vibu lasknud!”

 Vana-Võidu VK/Viljandi SK peatreener, Aune Varik täiendas enda poolt korraldatud võistluse peakohtuniku mõtteid järgmiselt: “Korraldame Puiatu Cup” -i aastast 2016. Novembrist 2015 hakkasime arendama Puiatu Vibukeskust ja sealt sai alguse idee hakata korraldama kahepäevast Puiatu Cup-i, kus esimesel päeval võistlevad kõik noorteklassid ja teisel päeval täiskasvanud  – teisel päeval saavad osaleda ka noored, kes suudavad täiskasvanute võistlusklasside distantsidega hakkama saada. Võistlus on planeeritud iga-aastaselt septembriks, kas teise või kolmanda nädalavahetuse peale. Samaaegselt korraldame ka Viljandimaa meistrivõistlusi. Sel aastal kostitas ilmataat meid laupäeval imelise päikeselise ilmaga ja noored vibulaskurid said mõnusalt oma nooled tsentri poole lennutada ning uhked tulemused vormistada. Eriti heameel on, et 2023. aasta võistluse uus võistkusklass U-8 oli uhkelt kolme võistlejaga esindatud. Kõik noored olid väga tublid ja vaprad! Pühapäev pakkus imelisi võistluselamusi ja väga häid tulemusi. 2023. a Puiatu Cup sai edukalt korraldatud ja mõtted juba järgmise aasta võistluskorralduse peal!”

Puiatu Cup korraldajad tänavad: Coop, On24, MRW OÜ, Omniva, EMÜ Polli, Herti Peips, Gerli Soe, Martin Rist, Taavo Allik, Ilmar Labi, Jaanika Rösler, Priit Pramann.

 Puiatu Cup 2023 täeilik võistlusprotokoll on leitav: https://www.vibuliit.ee/uus/kalenderplaan-2023/

Fotol: Puiatu Cup U-8 esikolmik vasakult Anti Rooallik, Erki Peips, Hugo Rist