Nimekal Nimes´i vibulaskmise turniiril võitsid eestlased kaks medalit – Lisell Jäätma võitis kuldmedali ja Robin Jäätma pronksmedali

Lisell Jäätma lõpetas Nimes´i võistluse kvalifikatsioonivooru 11.ndal kohal. Duellides läks Eesti parim naisplokkvibulaskur esimesena kokku pranstlanna Tiphaine Renaudin´ga, keda eestlanna võitis tulemusega 142:141. Teises duellis kohtus Jäätma Taani laskuri Tanja Gellenthien´ga ja see duell lõppes eestlanna kindla võiduga 146:142. Kullamatšis läks Lisell Jäätma Andrea Munoz (ESP) vastu, keda eestlanna võitis kindlalt 147:143 ning sellega võitis Lisell Jäätma ka kuldmedali. Lisell Jäätma võitis Euroopa suurimat siselaskmise võistluse kolmandat korda – eestlannale on kuldmedal Nimes´is kaela riputatud ka 2020 ja 2021. aastal.

Nimes´I võistluse plokkvibu meeste kvalifikatsioonivõistluse võitis Robin Jäätma uue Eesti rekordiga 599/600st võimalikust.  See tagas talle kvalifikatsioonis esikoha koos prantslase Adrien Godier ja Stephan Hanseniga. Duellilaskmises läks Robin Jäätma esimesena kokku itaallase Marco Bruno vastu, keda Jäätma võitis 149:148. Teise duelli kaotas Robin Jäätma USA laskurile Kris Schaff´le, 146:148 ning see viis Robini Nimes´I pronksimatši, kus kohtuti Braden Gellenthien´ga, keda Robin Jäätma võitis 147:146.

20.01-22.01.2023 toimunud Nimes´ses tunnustatud vibulaskmise turniiril osales 2023, aastal kokku 10 Eesti sportlast. Lisaks Lisell Jäätmale ja Robin Jäätmale võistlesid Nimes´I turniiril ka Reena Pärnat (sportvibu, naised), Meeri- Marita Paas (plokkvibu, naised), Lisell Jäätma (plokkvibu, naised), Maris Tetsmann (plokkvibu, naised), Robin Jäätma (plokkvibu, mehed), Reimo Loorents (plokkvibu, mehed) Miia Saarepuu (sportvibu, U-21, neiud), Tiia Tomson (plokkvibu, U-21, neiud), Dagne Oriehov (plokkvibu, U-21, neiud), Tauri Kovalevski (plokkvibu U-21, noormehed).

Treeneritena olid kaasas Maarika Jäätma ja Kadi Koort.

Fotol: Lisell jäätma