Plokkvibulaskur Robin Jäätma lasi Nimes`i vibuturniiril uue Eesti rekordi ja võitis kvalifikatsiooniringi

20.01.2023,  Prantsusmaal Nimes´is alanud Euroopa siselaskmise suurima vibulaskmise võistluse kvalifikatsiooniringides oli Türi vibukooli laskur Robin Jäätma eestlastest edukaim ning lasi meeste plokkvibu uue Eesti rekordi 599/600st võimalikust.  See tagas talle kvalifikatsioonis esikoha koos prantslase Adrien Godier ja Stephan Hanseniga.

Kvalifikatsiooniringidest pääseb edasi 32 sportlast, kes asuvad võistlema duellides.

Kokku võistleb meeste plokkvibu klassis 174 laskurit, kelle seas on kohal on maailma plokilaskurite paremik, kelle hulka kuulub ka Robin Jäätma.

Nr. 1 Schloesser, Mike (NED) –

Nr. 2 Wiener, Nico (FRA)

Nr. 3 Girard, Nicolas (FRA)

Nr. 4 Boulch, Jean Philippe (FRA)

Nr. 6 Fullerton, Mathias (DEN)

Nr. 7 Gellenthien, Braden (USA)

Nr. 8 Jäätma, Robin (EST)

Lisell Jäätma lasi kvalifikatsioonis 585 punkti ja on jagab 9 kohta kolme teise laskuriga. Meeri-Marita Paas hoiab 581 silmalise tulemusega 20.kohta ning Maris Tetsmann 578 punktiga 22.kohal. Naiste plokkvibu klassis osaleb 81 laskurit.

 

Lisaviited:

Nimes´e turniiri tulemusi on võimalik jälgida: https://info.ianseo.net/?tourid=588 Samalt lingilt on leitav ka võistluse täpsem ajakava.

Videomaterjal: 2021 aastal võitis Robin Jäätma Nimes´i turniiri meeste arvestuse pronksmedali – medalimatshi ülekanne on leitav siin: https://www.youtube.com/watch?v=7TakBSpTxzM

World Archery reitingu andmed on leitavad siin: https://www.worldarchery.sport/rankings/world-ranking?category=Compound%20Men&fbclid=IwAR2LjY9Yh8uJOqH2nP-1mVwwI3ehXD9QyIzNuyrHnl38xC6G8zwxD-pAU0Y )

 

Fotol: Robin Jäätma, Nimes´i turniiri plokkvibu meeste kvalifikatsiooniringi võitja