Plokkvibulaskurid Lisell ja Robin Jäätma jõudsid Hiinas, Shangais, MK etapi finaali!

Täna toimusid Hiinas, Hyundai maailmakarika etapil segatiimide duellid, kus Team Estoniasse kuuluv eestlaste duo, õde-venda Robin ja Lisell Jäätma, asusid võistlustulle kaheksandalt asetuselt 19 tiimi seas. Duell Prantsusmaaga (maailma reitingu 16.koht), koosseisus S.Dodemont/N.Girard, kulges tasavägiselt ja vaid üks seeria enne lõppu oli seis viigis. Viimases seerias õnnestus eestlastel lasta puhas skoor, kui vastased eksisid ja see tõi Jäätmadele võidu 158/157.

¼ duellides mindi vastamisi Korea tiimiga (maailma reitingus 4 kohal),koosseisus Y.Oh/J.Kim, kelle vastu asuti juhtima kindlalt juba esimeses seerias ja võideti 156/153. Poolfinaalis sai Jäätmade vastaseks maailma reitingut juhtiv USA tiim, koosseisus O.Dean/C.Schaff, kes alistati 152/150. Laskmise muutis keeruliseks ühe tugevnev tuul, kuid eestlased ennast sellest häirida ei lasknud. Finaalis minnakse vastamisi maailmareitingu tugevuselt teise, India tiimiga, koosseisus J.Vennam ja A.Verma.

Lisell Jäätma oli rahul: „Koostöö Robiniga sujus väga hästi. Esimene matš prantslaste vastu oli väga tasavägine ja võita õnnestus alles viimase seeriaga. Samas oli meie võiduskoor üks kõrgemaid, mis näitas, et oleme heas vormis.“ Robin Jäätma: „Vaatasin kohe esimese matši tulemuste järgi, et selle ilmaga oleme kõigist üle. Laskmine oli hea ja Korea vastu läksin väga enesekindlalt peale.“ „Viimane mats USA vastu oli väga tuuline ja Robini laskmine viis meid võidule ja kullafinaali!“ tunnustas Lisell venda.  „Oleme väga elevil, et lasta homses kullafinaalis!“ kinnitavad noored.

Varasemalt on Lisell ja Robin Jäätma MK etappidel edukalt esinenud Kolumbias 2023, kus toodi ära pronksmedal, 2022 võideti hõbemedal Lõuna-Koreas. 2023 Euroopa mängude kuldmedal andis Jäätmadele pääsu Team Estoniasse. Samuti saavad eestlased kaasa elada Meeri-Marita Paasile, kes on jõudnud Hiinas poolfinaali. Kõik noored on treener Maarika Jäätma kasvandikud, kes on sportlasi ka ise kohapeal toetamas.

Duellid algavad Eesti aja järgi kell 6.45 (segatiimi kullamatš) ja 9.14 (naiste poolfinaal) ja tulemusi saab reaalajas jälgida aadressilt: https://info.ianseo.net/?tourid=698 ja otseülekandena: https://archery.tv/home/events/oKQH3nwBztcwnM7RKF2S

Fotol: Shanghai MK plokkvibu segatiimide finalistid