Plokkvibulaskurid Lisell ja Robin Jäätma naasevad Shangaist oma karjääri teise MK-etapi hõbemedaliga!

Täna toimunud Hyundai maailmakarika etapi plokkvibu segatiimide finaalis asusid Lisell ja Robin Jäätma vastamisi India tiimiga, kelle mõlemad liikmed olid äsja saanud kaela kuldmedalid – Juothi Surekha Vennam plokkvibu naiskonnaga ja Abishek Verma plokkvibu meeskonnaga. Kohe esimeses seerias jäid eestlased kaotusseisu 37:40, sest lasti üllatavad kolm 9-t. Järgmised seeriad eestlased enam ei eksinud ja kuigi kahel korral eksisid ka indialased, vähendas see vaid vahe 1-punktiliseks. Väga tugev matš lõppes seisuga 157:158 ja jättis Jäätmad hõbedale. Pronksmedali sai kaela Mehhiko alistanud USA tiim.

Meie esimene seeria läks kehvasti, mul oli sihik paigast ja mõlemad nooled paremal 9-s. Parandasin sihikut ja enam me ei eksinud, lasime ainult 10-id“ kommenteeris Lisell Jäätma. „Siiski oli tegemist ühe meie parima esitlusega medalimatšis.

Esimene seeria oli meil jah natuke paha… Ja vastastiim ka eksis, kuid mitte piisavalt, et anda meile uut võimalust. Muidu lasime hästi!“ arvas Robin Jäätma.

Varasemalt on õde-venda 24-aastane Lisell ja 23-aastane Robin Jäätma MK etappidel edukalt esinenud Kolumbias 2023, kus toodi ära pronksmedal, 2022 võideti hõbemedal Lõuna-Koreas. 2023 Euroopa mängude kuldmedal andis Jäätmadele pääsu Team Estoniasse. 

Naiste plokkvibu individuaalarvestuses poolfinaali pääsenud 22-aastane Meeri-Marita Paas alustas duellis äsja päeva teise kuldmedali võitnud Juothi Surekha Vennami vastu ülitugevalt, lastes kaks esimest seeriat puhtalt. Kolmandas seerias lastud 9 jättis Paasi punktiga kaotusseisu, kuid midagi polnud veel kadunud. Paraku viimases seerias suurendasid Paasi lastud kaks 9-t vahet veelgi ja eestlannal tuli vastu võtta kaotus, seisuga 147/149. Tasub ära märkida, et kullamatsi pääsenud mehhiklanna Andrea Beccerra lasi samuti tulemuse 147 ameeriklanna Alexis Ruizi 146 silma vastu.

Poolfinaalist Alexis Ruizi vastu pronksi matšis läinud Paasi tehnika lagunes aga koost ja eestlannal tuli leppida seisus 145/141 neljanda kohaga.

Varasemalt on Meeri-Marita Paas saavutanud noorte maailmameistrivõistluste pronksmedal  ja tema nimel oli U18 maailmarekord.

Naiste kuldmedal läks peale pingelist ümberlaskmist Vennamile, kellele see oli päeva kolmas kuld.

Meeste arvestuses võitis kulla austerlane Nico Wiener, hõbemedali sai India laskur Priyansh, pronks USA Nick Kappers.

Team Estoniasse kuuluvad Jäätmad saabuvad tagasi Eestisse esmaspäeval Tallinna Lennujaama kell 13.00  ja toetajad saavad minna neid tervitama.

 

Fotol: Lisell Jäätma, Robin Jäätma