Rahvusvaheline vibuvõistlus Järvakandi Open toimus juba 54.korda

Augusti viimasel nädalavahetusel toimus Raplamaal Järvakandi vibustaadionil pika traditsiooniga rahvusvaheline võistlus Järvakandi Open. Kuna lätlased ja leedukad otsustasid sel aastal oma riigi tiitlivõistlused samale nädalavahetusele sättida, siis pakkusid eestlastele konkurentsi soomlased ning Trinidadi ja Tobago sportlane.

Et ilm oli võistlejatele soodsalt tuulevaikne ning soe, siis lasti kvalifikatsiooniharjutuses 2*70m suhteliselt korralikke tulemusi. Naiste sportvibu arvestuses võitis kvalifikatsiooni koduväljakul võistelnud Järvakandi Ilvese esindaja Triinu Lilienthal 1250 silmaga (638+612). Teiseks tuli soomlanna  Iida Tukiainen (Wilhelm Tell) kogusummas saadud 1227 silmaga (614+613) ning kolmandaks 1196 silmaga (589+607) Ilvese esindaja Bessi Kasak.

Meeste samas vibuklassis võidutses Järvakandi Openi viimaste aastate valitseja Antti Tekoniemi (Tamperen Jousiampujat). Soome koondislane lasi seekord oma hooaja rekordi lähedase tulemuse 1309 silma (650+659). Ühtlasi on see parim tulemus, mis käesoleval hooajal selles harjutuses Eestis lastud. Teise koha sai kvalifikatsiooni järel värske Eesti meister Martin Rist (Vana-Võidu vibuklubi) 1237 silmaga (621+616) ning kolmanda koha Eesti koondislane Tanel Kaasik (Tallinna Vibukool) 1214 silmaga (608+606).

Naiste plokkvibu arvestuses võitis kvalifikatsiooni Maris Tetsmann 1361 silmaga (686+675) ning meeste samas klassis Robin Jäätma (mõlemad Türi Vibukool) 1382 silmaga (697+685).

Võistluste teisel päeval toimus kõigepealt segavõistkondade võistlus. Selle võitis sportvibu klassis Soome I võistkond koosseisus Tukiainen/Tekoniemi Ilvese I võistkonna (Lilienthal/Kivilo) ning Ilvese II võistkonna (Kasak/Agu) ees.

Pealelõunal jätkus võistlus individuaalduellide laskmisega robin round süsteemis, kus võistlejad jaotati vastavalt kvalifikatsioonitulemustele gruppidesse ning grupisiseselt lasti omavahel läbi. Selle tulemusel selgusidki seekordse võistluse võitjad. Naiste arvestuses võitis Ida-Lotta Lassila Iida Tukiaineni ja Triinu Lilienthali ees. Meeste arvestuses jäi võit seekord Eestisse, sest võitjaks tuli Martin Rist, teine oli Antti Tekoniemi ning kolmas Tanel Kaasik. Plokkvibu klassis toimusid duellid naiste ja meeste ühises arvstuses. Võitjaks tuli Robin Jäätma, teise koha saavutas Mait Sirel (Pärnu Meelis) ning kolmanda Maris Tetsmann. Kõikide teiste võistlusklasside tulemusi saab näha protokollist.

Omapoolse panuse võistluse õnnestumiseks andsid paljud vabatahtlikud nii Järvakandi Vibuklubist Ilves, kui ka väljastpoolt seda. Auhinnalauda ning korraldamist toetasid Falco, Coop, Värska, A2A, Kemet RV, Cinema Catering, Eesti Kultuurkapital, Mileedi Lilleärid, Ottensten Eesti, Saarioinen Eesti, Kehtna vald ning ROL.

Korraldajad sõnasid lõpetuseks, et vaatamata lõunanaabrite puudumisele oli tegemist korraliku võistlusega, kuid sarnase olukorra vältimiseks said järgmise Järvakandi Openi kuupäevad juba väga varakult paika – see toimub 09.-11.augustini 2024.aastal.