Reena Pärnat lunastas Essenis toimuval OM kvalifikatsiooniturniiril, Pariisi OM koha!

04.-05.06.2024 toimub Saksamaal, Essenis OM Kvalifikatsiooniturniir vibulaskmises, kus Reena Pärnat võitis hõbemedali ja sellega ka koha 2024 Pariisi OM-le. Reena Pärnat lõpetas välihooaja ühe oluliseima võistluse eelringid, tulemusega 649 silmaga, kõrgel, neljandal kohal, mis vabastas ta 1/48 ja 1/24 duellidest ja viis Eesti esinumbri koheselt 1/16 finaali. 1/16 finaalis kohtus Pärnat Poola laskuri Klaudia Plazaga ja võitis teda 6:2. 1/8 finaali vastast, taanlannat Randi Degn´i võitis Pärnat tulemusega 6:5. Veerandfinaali vastasel, Hollandi laskur Gaby Schloesser´il tuli Pärnatile alla vanduda tulemusega 1:7. Poolfinaalis alistas Reena Pärnat tugeva Türgi laskuri Elif Berra Gokkir´i tulemusega 6:4 – sellega oli Reena võtnud OM koha. Kullamatšis tuli Reenal sel korral alla vanduda Elisabeth Straka´le (AUT) – tulemus 6:2.

EVL juhatuse liige, Tiina Laurisson ütles pärast OM koha võtmist järgmist: “Reena Pärnat, kes kvalifikatsiooni I poole 8. kohalt tõusis II poolel neljandaks, rõõmustas kõiki Eesti vibusõpru poolfinaalis, alistades 1. positsioonil olnud türklanna ja lõpetades olümpia kvalifikatsiooniturniiri Essenis hõbemedaliga. Sellega kindlustas Reena endale koha olümpiamängudel – juba kolmandat korda! Aitäh, Reena, elamuse eest! Suur tänu ka Reena treenerile Siret Luigele, kes ka ise on vibulaskmises saavutanud häid tulemusi ja aidanud tõhusalt kaasa vibutreenerite koolitamisele Eestis. Oleme teie üle uhked, Reena ja Siret, ning hoiame teile pöialt!”

Essenis püüdsid OM kohta, lisaks Reena Pärnatile, Triinu Lilienthal, Bessi Kasak ja Martin Rist. Viimane võimalus vibulaskmises OM koht võtta, on 14.-16.06.2024 Antalyas toimuval OM Final Quata´l.

Fotol: Reena Pärnat Essenis 2024