Robin Jäätma saavutas 2022 Maailmamängudel 9. koha

Birminghamis, USAs toimuvad Maailmamängud, kus  07.07-09.07.2022 on kavas vibulaskmine. Esimese eestlasena sai sinna koha Robin Jäätma, mille ta teenis välja eelmisel aastal täiskasvanute MM-il võidetud pronksmedaliga. Kokku oli plokkvibumehi tulejoonel 25, kes kõik on omaala tegijad.

 

Neljapäeval alustati ametlikutreeninguga. Reede hommik algas kvalifikatsiooniga. Robin Jäätma saavutas 707 silmalise tulemusega 8. koha. Pärastlõunal alustasid kõigepealt segavõistkonnad ja pärast alustati individuaalsete duellidega. Päev venis väga pikaks, sest peale nelja seerialist võistlust anti äiksehoiatus ja võistlus lükati tunni võrra edasi. Pärast pausi tulid sportlased tagasi platsile ja võistlus jätkus kahe prooviseeriaga. Kahjuks tuli võistlusesse jälle poole tunnine paus teha äikese tõttu. Pärast viimast edasi lükkamist said atleedid lõpuks võistluse lõpuni lasta.

 

Robin Jäätma esimene vastane oli Lõuna-Aafrikast pärit sportlane. Robin võitis kindlalt matši 148-142. 1/8 duellis tuli vastamisi seista tugeva India laskuriga Abhishek Vermaga. Matš oli väga tasavägine. Robinil oli enne viimast seeriat maksimum punktid ja vastasel üks punkt alla maksimumi. Kahjuks tuli Robin Jäätmal viimases seerias kaks nappi 9 silmalist tabamust sisse ja ta kaotas duelli ühe punktiga. Skooriks jäi 148:149. Kokkuvõttes saavutas Robin oma esimestel Maailmamängudel 9.koha.

 

Ilmastikuolud Birminghamis on kuumad. Kõikidel päevadel on olnud 35+ kraadi, mis ei tee olemist siin mitte lihtsaks.

 

Robin Jäätma kommentaar: ” Mis siin salata, ma tahtsin seda medalit, hirmsasti tahtsin. Võib-olla tahtsin liiga palju, ei oska öelda. Väga väike detail jääb veel puudu, et võita neid kõvasid matše ja laskjaid. Ma ei lasknud halvasti aga ma tunnen, et kvalifikatsioonis on veel vähemalt 5 punkti jagu varu. Duellides, jah, kahjuks meeste konkurents on nii kõva, et sa võid maksimum punktidega ka kaotada. Ma olen  pettunud, et ei suutnud seda viimast seeriat rahulikult ära lasta, paras närvide mäng aga noh mis teha, mis ei tapa teeb tugevaks. Loodan leida selle puudu oleva detaili järgmiseks hooajaks.”

Uudis: Maris Tetsmann

Foto: World Archery